28:23
(16:8)
> >
Az első percektől az látszott, hogy a Veszprém komolyan veszi ezt a mérkőzést, legerősebb sorukkal kezdtek, a tizedik percben hárommal, újabb 10 perc múlva hattal vezettek, és a szünetre nyolc volt a különbség, kényelmesnek tűnt a címvédő előnye. Ám a Mezőkövesd nagyot küzdött a második félidőben, igaz, sokat hibáztak a veszprémiek támadásban, Holló és Volarevics is egészen jól védett, és a "kiscsapat" szép gólokat lőve felzárkózott öt gólra. Enné többre azonban nem futotta már az erejükből, de jól hangoltak ezzel a félidővel a holnapi bronzmeccsre. A Veszprém viszont kapott egy kis figyelmeztetést, hogy a magyar mezőnyben sem lehet kihagyni hosszú percekre, mert azt ilyen szinten is megbüntetik.
34:25
(20:14)
> >
A huszadik percig nagyon jól tartotta magát a Vác, de ezután ellépett tőlük a Szeged, a félidei hat gólos előnyt aztán a másodikban gyorsan megnövelték, szinte folyamatosan tízzel mentek, voltak kihagyásaik ugyan, amit kihasznált a "kiscsapat", de ők az emberelőnyeikkel nem tudtak mit kezdeni, a végére le is ült a játék színvonala.

Érthetően mindkét csapat gondolt a holnapi meccsre, ami a Szegednek a kupagyőzelemért zajlik majd, és a Vác is nyilván mindent megtesz, hogy begyűjtse a bronzérmet, a másodosztályból indulva ez is óriási dolog lenne.
28:27
(16:13)
> >
Fehérvár KC: Tilinger 7(1), Csáki 5, Mayer 3, Herr Anita 3, Hajduch 3, Becséri 3, Bogosavljevic 2, Shteriova 2

Békéscsaba Előre NKSE: Glusica 10, Walfisch 5, Nikolayenko 5, Szögi 3(2), Kovács Anett 2(2), Mézes 1, Gidai 1

Hétméteresek: 2/1 illetve 6/4
Kiállítások: 12 illetve 6 perc
30:21
(20:11)
> >
A Vác teljesen megérdemelten nyerte meg ilyen különbséggel is a találkozót. Az első félidőben megalapozták, a fordulás utáni első hat percben pedig végképp biztossá tették a győzelmet a hazaiak. Amikor felmentek +13-ra a váciak, kicsit érthetetlen módon megzavarodtak, pedig akkor még nem cserélgetett ilyen ütemben a Vác, mint a végén.

Az MTK felzárkózott tíz gólra, ám közelebb nem jutottak, mert a vendégek is elképesztően sok hibát halmoztak főleg támadásban. Stabillá volt a 9-10 gólos különbség a végéig, az utolsó 6-8 percben a Dunakanyar együttese azt is megtehette, hogy a teljes kezdősorát sokat pihentesse, de a fővárosiaknak nagyon kevés dolog sikerült a mai napon. Ennyire rosszul még egyszer biztosan nem fog játszani az MTK, előzetesen sokkal nagyobb izgalmakra lehetett számítani, de a mai napon a Vác sokkal jobb volt és ezzel nagy lépést tett a 9. hely megszerzéséért, de főleg a bent maradásért.

Vác – MTK: 30-21!