6:1
6:1
> >
Küzdelmes és az első két szettig bezárólag nagyszerű mérkőzés volt.

A második szettben Dodig alig veszített pontot az adogatójátékaiban, a rövidítést azonban elbukta, és ez meg is pecsételte a sorsát. Nem tudott már ellenfele lenni a folytatásban David Ferrernek, aki ezzel a negyeddöntőbe jutott, és várja a Del Potro-Seppi csata győztesét.
0:3
4:6
6:75
1:6
> >
Az első két szorosabb szett után a harmadikra már elfogyott az orosz Mikhail Youzhny, Andy Murray egészen egyszerűen felőrölte ellenfelét! Murray így a legjobb 8 között tudhatja magát. A skót a negyeddöntőben majd a nem kiemelt Verdascoval fog megmérkőzni!
3:0
6:1
6:4
7:64
> >
A mai napon a center pálya utolsó mérkőzését megérdemelten nyerte meg Novak Djokovic a világranglista 13. Tommy Haas ellen. Djokovic összeszedett volt végig, és koncentrált pontjai meghatározóvá váltak a találkozó későbbi szakaszára nézve. Tommy Haas nem túl jó napot fogott ki, de az összecsapás harmadik szettjére már bemelegedett, azonban ez sem volt elég a világelső ellen, aki 2 óra 14 perc alatt 6:1, 6:4, 7:6 arányban búcsúztatta a németet.
A negyeddöntőben a 7. helyen kiemelt cseh, Tomas Berdych lesz Novak Djokovic ellenfele.