1:6
7:5
6:4
> >
Sajnos újabb magyar kieső a hazai rendezésű tenisztornán. Filipenko Viktor álomszerűen, 5:0-ás vezetéssel és 6:1-es játszmagyőzelemmel kezdte villámgyorsan a mérkőzést, de végül 135 perc játék elteltével mégis Patrik Rosenholm örülhet, mert megfordította és megnyerte a mérkőzést három szettben!
A kezdeti nagy lendület alábbhagyott, már lassú labdamenetek következtek, néha érthetetlen hosszabb szünetekkel.
Érdekesség, hogy Viktor egy labdamenettel többet nyert (95-94), mint ellenfele, de a mérkőzés győztese a svéd fiú lett, ezzel az elődöntőbe jutott!

> >
Nagy Péter elveszítette a negyeddöntőt, az első szettben jól tartotta magát, de a másodikat már könnyedén hozta a hatodik kiemelt Pascal Brunner, ő kerül az elődöntőbe!