Borussia Dortmund – VfL Wolfsburg 2:3 (vége) | FC Augsburg – Bayern München 0:2 (vége) | VfB Stuttgart – FC Schalke 04 3:1 (vége)
Eintracht Frankfurt – Werder Bremen 4:1 (vége)
VfB Stuttgart
3:1 (2:1)
FC Schalke 04
szombat 08.12.2012, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Már a facebookon is elérhetőek vagyunk: Onlajnok.com
    Lájkolj és nem maradsz le egyetlen mérkőzésről sem!

Tisztelt Focibarátok!

Igazi rangadót rendeznek a bundesliga 16. fordulójában. Az egymásnak feszülő csapatok nemcsak a német bajnokságban, hanem a nemzetközi kupasorozatokban is minél magasabb babéroka törnek. Mivel eddig az európai kupaküzdelmeket sikeresen teljesítettek, így tavasszal is folytathatják menetelésüket a nemzetközi porondon. A "kettős terhelést" a Schalke bírta eddig jobban, mivel a Stuttgarttal ellentétben jelenleg a bundesliga élmezőnyében tanyázik. A svábok számára az idei bajnokság eddig csalódást kelt, csupán a középmezőnyben vergődnek.

Itt a kiváló lehetőség a Stuttgart számára, hogy hazai környezetben kezdje meg az éllovasok táborába való felzárkózást. Ehhez persze a Schalkenak is lesz némi(a)? beleszólása, mely szintén fontos pontokat gyűjthet a hőn áhított cél (dobogós hely) megvalósításához. Persze nem lesz könnyű, mivel a találkozó háromesélyes, így tulajdonképpen nincs olyan forgatókönyv, amely meglepetést okozhat, ez is hozzájárul a találkozó különlegességéhez és egyediségéhez.

Előzetes statisztika:

Stuttgartban a 12 legutóbbi egymás elleni meccseiken csupán egyszer tudott a Schalke nyerni.

A Stuttgart két győztes szériával érzekik a találkozóra.

A Schalke a legutóbbi 3 idegenbeli mérkőzésén vereséget szenvedett.

Kevesebb, mint két nap regenerálódás áll a svábok rendelkezésére, mivel 42 órával ezelőtt még EL tétmeccset játszottak.

Miért érdemes a mérkőzést megnézni?

Többek között azért is, mert a rangadónak magyar vonatkozása is van Hajnal Tamás személyében. Hajnal számára a találkozó egyéb pikantériája, hogy a svábok irányítója egykori "nevelőegyesülete", a Schalke 04 ellen léphet pályára. Hasonló személyes élménnyel gazdagodhat a válogatott portás, Timo Hildebrandt is, aki első ízben fog volt csapata ellen (Stuttgarttal 2007-ben német bajnokságot nyert) pályára lépni.

Mindenesetre a mérkőzés izgalmasnak és eseménydúsnak ígérkezik.

Ne hagyja ki!

Jó szurkolást és jó szórakozást Kívánok!

Kezdősor:

VfB Stuttgart: Ulreich - Sakai, Maza, Niedermeier, Boka - Kuzmanovic, Gentner - Harnik, Holzhauser, Traoe - Ibisevic

FC Schalke 04: Hildebrand -Fuchs, Matip, Höwedes, Uchida - Neustädter, Jones, Draxler, Holtby - Marica, Huntelaar

Játékvezetők: Felix Zwayer - Guido Kleve, Marcel Pelgrim, Markus Wingenbach.

1

1
    A mérkőzés első eseménye a hazaiak kapitányának (Gentner) kezezése volt.

2
    A Stuttgart gólt szerzett!

VEDAD IBISEVIC egy gyors támadás végén 7 méterről a kapuba helyezi a labdát, Hildebrand teljesen kiszolgáltatott helyzetben volt.

EZ ÁM A KEZDÉS!

5
    A Stuttgart nagyon jól kezdett, aktívabb az ellenfelénél, ebben persze közrejátszik, hogy a Schalke csapatát természetesen megfogta a gól.

7
    A Stuttgart lesreállítása ez esetben nem működőtt, így Jones előtt adódott a mérkőzés első vendéghelyzete.

9
    Holzhauser veszélyesen adott be jobb oldalról, de a vendégek tisztáztak, oda a lehetőség.

11
    Traoré hatalmas helyzetben, 13 méterről, szemben a kapuval lőhetett, de gyenécske lövése a kapus kezei között landolt, szinte hazagurítás volt ordító helyzetben.

12
    A Schalke gólt szerzett!

CIPRIAN MARICA Jones passzát értékesítette, gyönyörűen vált le a védőjéről és 7 méterről a kapuba helyezett. Ugyanúgy, mint az első gólnál is, a kapus tehetetlen volt.

14
    A gól felhozta a "királykékeket", aktívabbak lettek.

16
    Továbbra is a Schalke támad, jelentős helyzet nélkül.

17
    Szabadrúgás a Stuttgart javára, ami egy veszélytelen fejessel végződik.

18
    Nagy küzdelem folyik a pályán, rangadóhoz méltóan és eddig gólokkal sem adósok a csapatok.

19
    Jó hangulatban a szurkolók, éltetik a csapatokat.

20
    Az utóbbi percekben jobbára a Schalke térfelén folyik a játék.

21
    Veszélyes helyről szabadrúgás. Traoré buktatta 25 méterre a kaputól Maricát.

22
    Fuchs bombázott alig a kapu mellé, életerős lövés volt. Még nem múlt el a veszély, szöglet következik.

22
    A szögletet kivédekezi a hazai csapat.

24
    Szép támadást vezetett a Schalke, mely végén Huntelaar gyönyörű mozdulattal tette a labdát kapura.

25
    A Stuttgart megzavarodott egy pillanatra, Ulreichnak kellett a játékkal együtt élnie.

26
    Ibisevic megkapta a sárga lapját, többször figyelmeztette már korábban a játékvezető.

29
    Harnik hatalmas helyzetben, de kezezés miatt a játékvezető visszafújta.

30
    Az első félórában jó iramú, küzdelmes mérkőzést láthattunk.

33
    Fuchs Harnikkal szabálytalankodott, a játékvezető továbbot intett, a Stuttgart támadásban maradt.

34
    Szinte forr a Stuttgartiak "tizenhatosa körül", állandó nyomás alatt vannak, nagyon oda kell figyelniük.

35
    A semmiből került hatalmas helyzetbe a Stuttgart, Harnik egyedül vezethette volna a labdát Hildebrand kapusra, de ő hatalmasatt mentett.

36
    Egymás után két szögletet "pazaroltak el" a svábok.

37
    BÜNTETŐ A STUTTGART JAVÁRA!

Fuchs szabálytalankodott Gentnerrel szemben, a bíró habozás nélkül büntetőt ítélt.

38

VEDAD IBISEVIC értékesítette a büntetőt. Hildebrand jól érezte a sarkot, de a lövést nem védhette.

40
    Draxler hatalmas helyzetben hibázott, pedig volt ideje és területe a lövést előkészíteni.

42
    Traorét ajándékozták meg a vendégek nagy helyzettel, de Hildebrand hatástalanította.

43
    Harnik esett el, a játékvezető ezt sárgával büntette, aki kapta, Matip.

45
    Szünet előtt egyenlítenének a vendégek. Gyors Schalke akció. Bal oldalról Draxler adott be, azonban Huntelaar kapu mellé lőtt.

Változatos első félidőt láthattunk. Ibisevic első góljára még gyorsan válaszoltak a vendégek, azonban a második gólra már válasz nem érkezett, így egy küzdelmes első félidő után jelenleg a Stuttgart áll közelebb a győzelemhez.

46

47
    A bal Oldalon Holzhauser tűnt fel váratlanul, de nem tudta pontosan beadni a labdát, így Hildebrand gyűjthette be.

50
    Gentner lépett ki lesen, mondta az asszisztens és játékvezető, mint utóbb kiderült, tévedtek. Hatalmas helyzet lett volna!

51
    Apró szabálytalanságokkal tördelik a csapatok a játékot.

52
    Ígéretes Schalke akciót állítottak meg a hazaiak a saját tizenhatosuk előtt.

53
    És máris itt a Stuttgartiak válasza, Ibisevic csúsztatott fejjel veszélyesen 7 méterről, de fejese elkerülte a kaput.

54
    Az ötödik Schalke szöglet, mely semmi veszélyt nem rejtett magában.

55
    Traoré szabálytalankodott a térfél közepén, most megúszta sárga lap nélkül, legközelebb valószínű nem lesz ez így.

57
    A Stuttgart nem ült rá az eredményre, aktív és kreatív maradt a másidik félidőre is.

59
    Boka sárga lapot érően szabálytalankodott Maricával szemben.

61

VEDAD IBISEVIC mesterhármast ért el!

Egy gyors kontrát követően Holzhauser lövését még Hildebrand védte, azonban érkezett a bosnyák támadó, aki a félig üres kapuba gurított.

63
    Gyorsan jött a válasz, Fuchs beadását Draxler fejelte kapura, Ulreich éppencsak ki tudta pöckölni a kapuba tartó labdát.

66
    Kezezésért a hazaiak játékosa, Traoré sárgul be.

67
    A hazaiak tíz emberrel fejezik be, mivel hátulról történő szabálytalanságért a játékvezető kiállítja Sakait.

68
    Az utóbbi percek eseményei is jelzik, hogy felforrósodott a hangulat Stuttgartban.

69
    A Schalke tehát "megkapta" az esélyt a felzárkózáshoz, bizonyára meleg percek következnek a stuttgartiak számára.

70
    Bruno Labaddia rögtön reagál a helyzetre és Holzhauser helyett Rüdigert hozza be.

70
    A Schalke is cserél, Uchida le, Barnetta be.

73
    A létszám kiegyenlítődik. Jones szállt bele piros lapot érően Traoréba.

75
    Boka hosszú indítással próbálkozott, de Hildebrand indítását lefülelte.

73
    Marica esett el, talpon a Schalke kispadja.

77
    Boka nagyon jó labdákat osztogat, most Ibisevicet indította volna, aki késett egy tempót.

77
    Az utolsó negyedórához érkezve megállapíthatjuk, hogy eddig nem unatkoztunk, volt itt 4 gól és két kiállítás.

80
    A vendégek teljesen kinyílnak, most Harnik előtt adódott lehetőség.

81
    Jönnek a svábok! Most Kuzmanovic lőhetett volna, de ő Ibisevichez passzolt, végül oda a helyzet.

82
    Egy kis vérfrissítés a vendégeknél. Holtbyt váltja Pukki.

83
    Barnetta Huntelaar fejére varázsolja a labdát, de ma semmi nem jön neki össze. Ez ma nem az Ő napja.

84
    Ibisevic már sokadjára megszerezhette volna a negyedik találatát, nem sokon múlott.

86
    Barnetta szeretett volna beadni, ehelyett a tribünön ülő nézőket üdvözölte a lecsúszott labdával.

86
    Labaddia kihasználja második cserelehetőségét is. A sokat dolgozó Traoré helyett Molinaro a pályán.

88
    A Stuttgart tizenhatosán belül Barnetta és Boka fejpárbajának eredménye egy szabadrúgás "kifelé", így utóbbi örülhetett.

89
    Majdnem biztos a Stuttgart győzelme, ma ezt maximálisan megérdemelték.

89
    Kapufa! Boka keveredett a tizenhatoson belülre, akinek passzát Kuzmanovic kapufára továbbította.

90
    És itt egy teljesen fölösleges, buta sárga lap reklamálásért. Címzettje Harnik.

90+1
    A besárgult Harnikot váltja Benyamina.

90
    3 perc ráadás következik.

90+2
    A hazaiak adogatnak a hosszabbítás perceiben, eldőlt a mérkőzés!

A mai mérkőzésen a svábok a vártnál könnyebben győzték le az esélyesebbnek vélt vendégeket. Mindkét csapat elkövetett 1-1 butaságot a mérkőzés folyamán. A stuttgartiak 3:1-es vezetésnél kiállíttatták magukat, teljesen fölöslegesen, ezzel lehetőséget ajándékozva a vendégeknek. Szerencséjükre a vendékek még ennél is nagyobb fegyelmezetlenséget vétettek, mivel ahelyett, hogy kihasználták volna létszámfölényes szituációjukat, ők is kiállítatták magukat. Ezzel tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés.

És hogy nem játszott Hajnal Tamás? Hiányában is kárpótoltak minket a mérkőzés izgalmas pillanatai, amiből volt bőven.

Soha rosszabb bundesliga mérkőzést! (17:30:42)

Gólok: 2. Ibisevic, 38. Ibisevic (bünt.), 61. Ibisevic - 12. Marica

Lapok:   26. Ibisevic (STU), 59. Boka (STU), 66. Traoré (STU), 90. Harnik (STU) - 43. Matip (SCH)   67. Sakai (STU) - 73. Jones (SCH)

VfB Stuttgart: Ulreich - Sakai, Maza, Niedermeier, Boka - Kuzmanovic, Gentner - Harnik (90+1. Benyamina), Holzhauser (70. Rüdiger), Traoé (86. Molinaro) - Ibisevic
    FC Schalke 04: Hildebrand - Fuchs, Matip, Höwedes, Uchida (70. Uchida) - Neustädter, Jones, Draxler, Holtby (82. Pukki) - Marica, Huntelaar

Játékvezetők: Felix Zwayer - Guido Kleve, Marcel Pelgrim, Markus Wingenbach

Nézőszám: 55 000