Amur Habarovszk – SZKA Szentpétervár 2:6 (vége) | Metallurg Novokuznyeck – Dinamo Moszkva 2:4 (vége) | Lokomotiv Jaroslavl – Avtomobilist Jekatyerinburg 4:1 (vége)
Atlant Mityiscsi – Traktor Cseljabinszk 3:4 (szétlövés után) | HC Slovan – Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk 1:2 (szétlövés után)
szétlövés vége
HC Slovan Bratislava
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk
péntek 21.12.2012, 19:00 • Slovnaft Arena, Pozsony • KHL

Nagyon defenzíven játszott a Slovan a harmadik harmadban, és inkább már csak az eredmény megtartására összpontosított, és rá is fizetett. A Nyeftyehimik csapata megérdemelten egyenlített ki és a hosszasításban is jobban játszott. Végül a büntetők döntöttek a Nizsnyekamszk győzelméről. (21:31:50)

Kezdődik SO.

A ráadásban a vendégeknek voltak nagyobb ziccerjei , de Janus kapus jól véd ma is és a Slovan legjobb játékosa ma is

62:30
    Alshevsky egyedül korcsolyázott Janus kapusra aki egy óriási bravúrt mutatott be

61:30
    Slovan indít támadást

60:50
    Most nagy nyomás alatt volt a Slovan kapuja

60:01
    A hosszabbítás megkezdődött.

Nem bírta ki a meccs végén a Slovan a nyomást. És megérdemelten egyenlített ki a Nyizsnyekamsk csapata. Sikerült gólra váltani az előnyt miután lehozták Dalton kapust. Nemsokára kezdődik a hosszabbítás

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:15
    POLYGALOV IGOR egy kipattanó korongot közelről fonákkal a felsőbe lőtt. Gólpassz: Seluyanov Alexander, Milovzorov Yegor.

57:50
    Most Kytnár eresztett el egy jó lövést a másik oldalon, Dalton védet.

55:22
    Most Bliznák kétszer is veszélyeztette Dalton kapust.

54:32
    Ziazov most jó helyzetbe hozta magát és közelről Janus kapusba lőtte a korongot

53:41
    Vendégek mindent megpróbálnak, de nem sikerül helyzetbe kerülni a Slovan jól védekezik továbbra is

52:35
    Janus véd biztosan égy jó lövést a kék vonaltól

51:50
    Visnovsky mutatott be egy parádét a saját harmadában, igazi profi megmozdulás volt ez

51:02
    Tilos felszabadítás (Slovan)

50:32
    Most végre megélénkült a játék. Sekera jól húzott el a jobb oldalon és tisztán lőhetett, de Dalton kiválóan megoldotta a helyzetet.

49:41
    Galimov eddig a mérkőzés legnagyobb helyzettét hagyta ki, Sigalet a gólvonalról vágta ki

Elkezdődött a harmadik harmad.

A harmad elején aktívabbak voltak a vendégek, volt egy két helyzetecskéjük is, aztán leült egy kicsit a meccs. A harmad végére feltámadt a SLovan és voltak helyzetek is. Eddig a kapura lövések száma 25:22 a hazaiak javára. Várjuk a folytatást.

40:00

39:31
    A végére meg egy Hudácek helyzet de Dalton jól védet

38:44
    Most a harmad végére aktívabb lett a Slovan, Ölvecky helyzetbe is került, de kihagyta

31:05
    Bliznák egyedül korcsolyázott a kapura, hátulról felvágták, de a bírók nem fújtak semmit a közönség fütyül

26:20
    Lipiansky jobb oldalról egész közelről nagy lövést eresztett meg, de Dalton a helyén volt

23:32
    Most a vendégek sokkal jobban játszanak mint az első harmadban, eddig többet kezdeményeznek mint ellenfelük

20:01

Enyhe mezőnyfölényben játszott az első harmadban a Slovan. Több tiszta gólhelyzete volt mint a vendégeknek. 16:14 volt a kapura lövések aránya a Slovan javára. Várjuk a folytatást 15 perc múlva.

A Slovan gólt szerzett!
    Slovan megnyerte a bulit, Kukumberg Roman passz a kék vonalra, és SVÁRNY IVAN bomba gólja

17:30
    A vendégek most jól passzolgatnak a Pozsonyi kapu előtt, de ennyi, nem lett az egészből semmi

16:32
    Stastný nagy helyzetben egyedül a kapus előtt, de nem talált be a kapus lábai közé