Amur Habarovszk – SZKA Szentpétervár 2:6 (vége) | Metallurg Novokuznyeck – Dinamo Moszkva 2:4 (vége) | Lokomotiv Jaroslavl – Avtomobilist Jekatyerinburg 4:1 (vége)
Atlant Mityiscsi – Traktor Cseljabinszk 3:4 (szétlövés után) | HC Slovan – Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk 1:2 (szétlövés után)
szétlövés vége
HC SLOVAN Bratislava
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk
péntek 21.12.2012, 19:00 • Slovnaft Arena, Pozsony • KHL

Nagyon defenzíven játszott a Slovan a harmadik harmadban, és inkább már csak az eredmény megtartására összpontosított, és rá is fizetett. A Nyeftyehimik csapata megérdemelten egyenlített ki és a hosszasításban is jobban játszott. Végül a büntetők döntöttek a Nizsnyekamszk győzelméről. (21:31:50)

Kezdődik SO.

A ráadásban a vendégeknek voltak nagyobb ziccerjei , de Janus kapus jól véd ma is és a Slovan legjobb játékosa ma is

62:30
    Alshevsky egyedül korcsolyázott Janus kapusra aki egy óriási bravúrt mutatott be

61:30
    Slovan indít támadást

60:50
    Most nagy nyomás alatt volt a Slovan kapuja

60:01
    A hosszabbítás megkezdődött.

Nem bírta ki a meccs végén a Slovan a nyomást. És megérdemelten egyenlített ki a Nyizsnyekamsk csapata. Sikerült gólra váltani az előnyt miután lehozták Dalton kapust. Nemsokára kezdődik a hosszabbítás

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:15
    POLYGALOV IGOR egy kipattanó korongot közelről fonákkal a felsőbe lőtt. Gólpassz: Seluyanov Alexander, Milovzorov Yegor.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 18. Svarný (Kukumberg) - 60. Polygalov (Seluyanov, Milovzorov), 65. Koukal

HC SLOVAN Bratislava: Janus(Konrád) - Visnovský, Sigalet, Vondrka, Bliznák, Miklík - Sersen, Sekera, Hudácek, Lipiansky (C), Bartovic (A) - Svarný, Tabacek, Bakos, Kytnár, Kukumberg(A) - Trska, Kudrna, Ölvecký, Stastný, Preisinger
    Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk: Dalton(Sokolov) – Berezin, Blokhin, Seluyanov, Mamashev, Belov, Lukyanschikov, Rozin, Grot - Milovzorov, Cibák, Pestushko - Polygalov, Koukal, Netík - Yaroslav Alshevsky, Khokhryakov, Stanislav Alshevsky - Komaristy, Ziazov, Galimov

Játékvezetők: Karabanov, Sergeyev - Lazarev, Morozov

Nézőszám: 10055