Queens Park Rangers – West Bromwich Albion 1:2 (vége) | Sunderland AFC – Manchester City 1:0 (vége) | Manchester United – Newcastle United 4:3 (vége)
Aston Villa FC – Tottenham Hotspur 0:4 (vége) | Stoke City – Liverpool F.C. 3:1 (vége)
Manchester United
4:3 (1:2)
Newcastle United
szerda 26.12.2012, 16:00 • Old Trafford, Manchester • Barclays Premier League

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen vagyunk túl, a döntetlen talán igazságosabb lett volna. A Newcastle jól kezdett, a hazaiak csak futottak az eredmény után, de a Manchesteri csoda megint érkezett és háromszori hátrányból is megnyerték a hazaiak a mérkőzést.
    A vendégek emelt fővel távozhatnak, remekül tartották magukat, de hiányérzetük lehet, mert legalább egy pontot is kéne magukkal vinniük.
    A szerencse is segített Alex Fergusson csapatának, de ezzel nem lehet a végtelenségig játszani. Többre lesz még szükség a közeljövőben. (18:02:24)

99
    Szabadrúgás a hazaiaknak.
    M.Dean már nem engedte elvégezni.

97
    Folytatódik a mérkőzés! A Newcastle még próbálkozik támadni, de Simson mellé lőtte a labdát.

94
    Áll a mérkőzés, Anitat kell ápolni. Valencia rúgott oda neki, de megint nem kapott sárgát.

93
    De Gea 1 perc alatt végezte el a kirúgást.

92
    Négy perc a hivatalos hosszabbítás.

92
    Hernandez helyére Fletcher áll be.

91
    A Manchester gólt szerzett!

Carrick beadása után HERNANDEZ passzolt a kapuba. Nem volt lesen, szabályos volt a gól.
    Először vezet ma a hazai csapat.

89
    Hernandez esett el egy kiugratás után, de nem bántották nincs szabadrúgás.

88
    Helyzet a másik oldalon is: Van Persie fejelt mellé.

87
    Marveaux tört be a hazai tizenhatosra, átemelte a labdát a jobb oldalra de Ameobi fejesét védte De Gea.

86
    Giggs adta be jól, de Hernandez fejese Krul kezében landolt.

84
    Ameobi S. 16 ról ellőtte a labdát, a kapufáról vágódott vissza De Gea ölébe.

81
    Valencia csúnyán buktatta Santont, de megúszta a második sárgát.

79
    Cisse helyén a másik newcastlei Ameobi.

79
    Valencia beadását Van Persie mellécsúsztatta.

78
    Carrick felívelését Van Persie egyből rálőtte, de centikkel elkerülte a kaput a labda.

77
    Coloccini kézzel ért egy beadásba, de nem volt szándékos, elmaradt a tizenegyes.

75
    Ismét a középpályán a csata a két csapat között.

73
    Még a gólt megelőzően Van Persie szabálytalankodott a felezővonalnál, de azt nem fújták le, így lesz min vitatkozni ismét.

72
    Hernandez kapot nagy labdát, elhúzta a kapus mellett , de kisodródott és nem tudta jól visszagurítani.

71
    Ba helyett Ameobi a pályán.

70

Máris egyenlítettek a hazaiak VAN PERSIE 13 méterről leadott lövéséből.

69
    Cleverle váltotta a pályán Scholest.

68
    A Newcastle gólt szerzett!

Simpson húzott el egy bedobás után a bal szélen, beadását kapásból lőtte a hálóba Cisse.
    Ismét vezet a Newcastle!

66
    Hernandez próbált meglógni, de lesen megállították.

65
    Ismét szöglet a hazaiaknak, de ismét kifejelték.

65
    Obertan jött be Bigirimana helyett.

63
    Cisse sárgát kapott mert buktatta Evrat.

61
    Marveaux lőtte fel a labdát, Ba lábáról a kapu felé vágódott, De Gea védett.

59
    Simpson kapott sárgát rossz ütemű becsúszásért.

58

A szögletből mezőnybe kifejelt labdát EVRA lőtte 17 méterről a jobb alsóba. Egyenlítenek a hazaiak ismét!

57
    Az első hazai szögletet könnyedén kifejelték.

56
    Valencia végre igyekezett, kiharcolt egy szögletet.

55
    Van Persie volt lesen.

54
    Birkóznak a csapatok a középpályán.

53
    Valencia durva becsúszásért kapott sárgát.

51
    A szögletet kifejelték.

52
    Cissé fejesét Ba fejelte rá Ferdinand mellől, de a védő fejéről szögletre ment a labda.

50
    A vendégek mint az első félidőben: Santon adott be balról, de a védők kirúgták a labdát.

49
    Hernandez lépett volna ki egy indítással, de lesen állt.

48
    Giggs jól kényszerítőzött Carrickel, majd beadásából Van Persie a kapu mellé lőtt.

48
    Valencia indította volna Van Persiet, de hosszú lett a labda.

47
    Álmosan indul a második félidő is, nehezen veszik fel a játékosok a fordulatot a rossz talajon.

46
    A Newcastle útjára indította a labdát.
    Alex Fergusson hosszasan vitatkozott a szünetben a játékvezetőkkel.

46

Érdekes félidőn vagyunk túl, nem látszik a két csapaton a tabellán levő különbség, a Newcastle bátran játszik, az MU még az öltözőben volt az első gólnál. A Manchester egy szabadrúgás után tudott csak egyenlíteni, maj következett a második vendég gól, amin sokat fogunk még vitatkozni, hogy les volt-e vagy sem. Mindenesetre érdekes, hogy Dean spori változtatott az első döntésén és mégis gólt ítélt.
    A mezőnyben sem érezhettük a hazaiak fölényét, reméljük ők is összekapják magukat, és meghajtják a második félidőt.

46
    Ferdinand és Ba birkózott, szabadrúgás a vége a hazaiaknak.

45
    Kettő perc a hosszabbítás.

44
    Smalling hosszan szöktette magát, majd rosszul csúszott be a tisztázó Colocchininek.

43
    Van Persie szabadrúgása 5 méterre elkerülte a kaput.

42
    Giggs-et buktatta Williamson elkésve, ezért sárgát kapott. Szabadrúgás a Manchesternek jó 22 méterre a kaputól.

41
    Hernandez indította hosszan Valenciát.

40
    A hazaiak katasztrófálisan játszanak eddig a hátsó alakzatban.

39
    Marveaux remekül rúgta rá a labdát a kapufáról vágódott vissza.

38
    Hernandez kapott sárgát, mert buktatta Bat a 16-os előtt, Szabadrúgás jó helyről a vendégeknek.

37
    Scholes indította jól Evrát, de nem volt erő Evra kapurafejelésében.

35
    Evans kézzel ütötte el az indítást Ba elől.Sárga lap lett a jutalma.

34
    Hernandez cipelte a labdát de nem paszolt a 16-os előtt, íg a védők el is vették előle.

33
    Santon jól hozta fel a labdát, 20-ról életerősen rálőtte, DeGeának sikerült védeni.

31
    Simpson kapott jó labdát jobb oldalon de 10 méterre a hazai kapu fölé bombázott.

31
    Két percen belül vezetett is meg nem is a Newcastle!

29

M.Dean vezetőbíró megváltoztatta előző ítéletét, és gólt ítélt a Newcastlenak. EVANS ért bele ezért öngólnak minősítették.

28
    Ba lőtte el a 16-os sarkáról, Cisse belepiszkált, de lesen volt, így nem lett érvényes a találat.

27
    Simpson lökte el vállal Evrát a tizenhatoson belül, nem volt tizenegyes.

26
    Mindjárt helyzet a másik oldalon, Ba az előre ívelt labdát jól vette le, 16-ról elengedett lövése alig ment mellé.

24

Van Persie szabadrúgása Giggs által megcsúsztatva került EVANS elé aki közelről bepasszolta. Hamar meglett az egyenlítés.

24
    Santon állította meg Valenciát szabálytalanul.

22
    Smalling adott be jól, de Hernandezt lenyomva Williamson kifejelte a labdát.

21
    Ba hozta fel jól a labdát, Cisset próbálta kiugratni, de hosszú lett a passz.

21
    Giigs adott be jól balról, kétszer is de a védők kifejelték egymás után.

19
    Williamson lökte meg fejelés közben Hernandezt, szabadrúgás a hazaiaknak. A legurított labdával csak tili-ltoliznak hátul a védők.

17
    Cisse előreemelt labdája majdnem megtréfálta De Geát, de a gólvonal előtt elkapta az ívelt labdát.

16
    Scholes szabálytalankodott, ismét szabadrúgás a Newcastlenek.

14
    Valencia buktatta Santont a felezővonalnál, szabadrúgás a vendégeknek.

13
    Scholes adott jó labdát, de Valencia kisodródva nem tudta a kapu felé irányítani a beadást.

12
    A vendégek passzolgatnak kényelmesen a térfelükön, nekik nem sürgős.

11
    Collochini mentett jó,l a hazaiak háromszögelni próbáltak a tizenhatosánál.

9
    Smalling kapott jó indítást jobb oldalon, de rosszul gurított vissza.

8
    Santon próbált elhúzni a bal oldalon, de Giggs megállította, majd indította Hernandezt , aki rosszul adott be. Bedobás a vendégeknek.

7
    A hazaiak passzolgatnak tanácstalanul, a Newcastle megérezte , hogy van keresnivalója.

6
    Hidegzuhany a hazaiaknak a szakadó esőben ez a gól!

4

Meglepetésre a Newcastle megszerzi a vezetést PERCH góljával!
    Ba tűzte rá 16-ról, De Geáról kipattant és ezt könnyedén lőtte a kapuba Perch.

3
    Van Persie próbált indítani , de hosszú lett Hernandeznek.

2
    Carrick indítását fülelte le Santon a vendég tizenhatosnál és felszabadított.

2
    A Newcastle járatja hátul a labdát.

1
    A Manchester United kezdte az első félidőt.
    Esőben játszanak a csapatok.

1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Angliában karácsonykor sincs megállás, a listavezető Manchester United fogadja a 14. helyen szerénykedő Newcastle United csapatát.
    A hazaiak ellazsálták az előző, Swansea elleni meccsüket, így előnyük 4 pontra csökkent a második Cityvel szemben. A vendégek csupán 5 pontra vannak a kieső helytől, minden pont életbevágó számukra, de a 18 meccsen rúgott 20 góljuk nagyon kevés, ma sem várhatunk gólzáport az Old Traffordon részükről, ráadásul sok alapemberük sérült is.
    Az eddigi statisztikák alapján karácsony másnapján a Manchester United a legeredményesebb csapat a Premier League-ben, ezt tudva jó meccsre, és hazai sikerre számíthatunk.
    A beigli és töltött káposzta sokkjából reméljük jó futballal rázza fel a két csapat magyar olvasóinkat is!

Már a facebookon is elérhetőek vagyunk: Onlajnok.com
    Lájkolj és nem maradsz le egyetlen mérkőzésről sem!

Kolarics László

Gólok: 24. Evans, 58. Evra, 70. Persie, 91. Hernandez - 4. Perch, 29. Evans (öngól), 68. Cisse

Lapok:   35. Evans (MAN), 38. Hernandez (MAN), 53. Valencia (MAN) - 42. Williamson (NEW), 59. Simpson (NEW), 63. Cisse (NEW)

Manchester United: De Gea - Smalling, Ferdinand, Evans, Evra - Valencia, Scholes(69.Cleverle), Carrick, Giggs - Van Persie, Hernandez(92.Fletcher)
    Newcastle United: Krul - Simpson, Coloccini, Williamson, Santon - Anita, Perch, Bigirimana(65.Obertan), Marveaux -Cisse(79.Ameobi S.) , Ba(71.Ameobi)

Játékvezetők: M. Dean - J. Collin, J. Brooks

Nézőszám: 68000