Sunderland AFC – Tottenham Hotspur 1:2 (vége) | Manchester United – West Bromwich Albion 2:0 (vége) | Norwich – Manchester City 3:4 (vége)
Aston Villa FC – Wigan Athletic 0:3 (vége) | Arsenal FC – Newcastle United 7:3 (vége)
Arsenal FC
7:3 (1:1)
Newcastle United
szombat 29.12.2012, 18:30 • Emirates Stadium, London • Barclays Premier League

Nem hiszem, hogy volt olyan ember aki az első félidő alapján azt jósolta, hogy még nyolc gólt lőnek a csapatok.

Megtették, és ez a játékrész már egy pillanatig sem volt unalmas. Háromszor egyenlített összesen a Newcastle, de az Arsenal annyira elkapta fonalat, hogy még többet is lőhetett volna az utolsó negyedórában.

Alan Pardew ezt a mérkőzést nem teszi ki az ablakba, pedig csapata jó egy órán keresztül egyenrangú ellenfele volt az Ágyúsoknak, csak hát - közhellyel élve - egy mérkőzés 90 percig tart, plusz a hosszabbítás.

Az őrült meccsből most sem a Newcastle jött ki jobban, és ez elsősorban a nagy kedvvel játszó Walcottnak köszönhető, akinek méltó társa volt a sikerben Podolski is, valamint a hajrára beálló Giroud, aki - Walcott teljesítményét leutánozandó - kis híján mesterhármast ért el, de a kapufa másképp gondolta.

Az Arsenal szépen búcsúztatta az évet, és ez rá is fért már a szurkolóira, akik nem csak örömjátékot láttak kedvenceiktől ebben szezonban. (20:31:31)

95
    Ramsey gyönyörűen ad be Giroud lábára, aki 4 méterről lő a felső lécre!

94
    Simpson ível az Arsenal kapuja elé, csemege Szczesnynek

91
    Az Arsenal gólt szerzett!
    THEO WALCOTT tör be az alapvonalhoz közel a 16-oson belülre, két csel után buktatják, de felpattan és a kapus fölött elegánsan a hálóba emel! Mesterhármas! 7-3 az eredmény.

5 perc a hosszabbítás

89
    Csere a Newcastle United-nél/nál: lemegy Marveaux, bejön Tavernier.

87
    Walcottot szerelik a védők, de OLIVIER GIROUDHOZ pattan a labda, aki betör a 16-oson belülre és 12 méterről Krul mellett a bal sarokba lő! 6-3

86
    Csere a Arsenal FC-nél/nál: lemegy Cazorla, bejön Coquelin.

84
    Walcott a jobb oldalról ível tökéletesen OLIVIER GIROUD fejére, aki elvetődve juttatja a háló közepébe a labdát! 5-3

84
    Csere a Newcastle United-nél/nál: lemegy Simpson, bejön Ferguson.

83
    Walcott lövését hárítják szögletre - a beadás veszélytelen

82
    Csere a Arsenal FC-nél/nál: lemegy Podolski, bejön Ramsey.

82
    Csere a Newcastle United-nél/nál: lemegy Bigirimana, bejön Ameobi.

80
    Walcott zavarja meg a védelmet, rástartol egy labdára, Colocciniék üggyel-bajjal szerelik

80
    Cissé sarokkal vesz át egy indítást, majd a kezére pattan a labda az ellenfél 16-osán belül, szabadrúgás kifelé

79
    Wilshere ívelését Krul húzza le

A második félidőben eddig szinte felváltva kerültek veszélybe a kapuk

Őrült meccsbe keveredtek megint a csapatok, ami jó nekünk...

76
    Giroud kerül helyzetbe, de nem tud lőni

75
    Bigirimana kapásból lő kapura 20 méterről, de Szczesny vetődve hárít

74
    Csere a Arsenal FC-nél/nál: lemegy Oxlade-Chamberlain, bejön Giroud.

73
    Podolski viszi le az alapvonalig a labdát, onnan ad laposan vissza, de THEO WALCOTT mögé, aki így is lekezeli, kapra fordul és jobbal okosan a léc alá emel 7 méterről! 4-3

72
    Podolski vezetheti a védőkre a labdát, de ahelyett, hogy indítaná Walcottot, belefordul az egyik védőbe

64
    Wilshere ível be az alapvonalról, Coloccini a kapu torkából a felső lécre fejel, de érkezik LUKAS PODOLSKI, aki fél méterről az üres kapuba fejel! 3-2

63
    Podolski lép ki a védők közül egy jó indításra, ismét Krul avatkozik közbe

61
    Cazorla 17 méterről ballal lő, a kicsit megpattanó labdát Krul bravúrral üti szögletre

59
    Obertan megy el a bal oldalon, az alapvonalról ad középre, a Kocielny-n megpattanó labda üresen találja a hosszú saroknál SYLVAIN MARVEAUX-T, aki az üres kapuba helyez 2 méterről! 2-2

Az Arsenal úgy tűnik ismét a kontrákra hagyatkozik

57
    Walcott megy el a jobbösszekötő helyén,a 16-osról a bal sarok mellé lő, jócskán

56
    Jobb oldali vendég támadást akaszt meg Gibbs, aztán ebből szöktetné Walcottot Podolski, pontatlan a labdája

Most a Newcastle-nak kellene újat mutatnia, fog-e menni?

52
    Ismét Chamberlain lő, levágódik a labda a védőkről

50
    Cazorla a rosszul tolódó védelem asszisztálása mellett ad jó labdát ALEX OXADE-CHAMBERLAINNEk, aki még tol rajta egyet és 17 méterről kilövi a jobb alsó sarkot! 2-1

49
    Obertan sarkal Santon elé, a beadás jó, de Szczesny lehúzza Ba elől

48
    Coloccini szereli Walcottot a 16-oson belül az alapvonalnál

47
    Podolski indítja Gibbs-t, aki 8 méterről a bal oldalról lő, Krult találja telibe

Úgy tűnik a hazaiak most már komolyabban veszik a mérkőzést

46

Az Arsenal kezdett jobban, de a góljukat akkor szerezték, amikor már a Newcastle-nak is voltak jó megmozdulásai.

Onnan a hazaiak inkább kivárásra játszottak, ami be is jött, mert komoly helyzetük inkább csak kontrából alakult ki.

A félidő végéig a vendégeknek nem volt igazán lehetőségük az egyenlítésre, de egy szabadrúgásból ez mégis sikerült.

A másoik félidőben ez a teljesítmény egyértelműen kevés lesz az Arsenaltól, kérdés, hogy tudnak-e váltani.

47
    Marveaux szögletét Cissé fejeli kevéssel a kapu fölé

45
    Marveaux vezeti egészen a16-osig a labdát, onnan lő ballal, a kapus bravúrral hárít szögletre

44
    Szabadrúgással jön 20 méterre a kaputól a Newcastle, DEMBA BA áll a labda mögé, a lövése megpattan Wilshere fején, és így a labda a kapu közepébe jut a megtévesztett Szczesny mellett! 1-1

Teljesen meddő a vendégek fölénye

41
    Walcott lép ki a védők között, de most a passz mellett dönt, ám azt elrontja

40
    Tioté 25 méterről szúr rá egy életerős lövést Szczesny kapujára, a lengyel kapus a mezőnybe öklözi a labdát

39
    Simpson beadását Koscielny fejeli ki

38
    Podolski ad tanári labdát Walcottnak, aki egy csel után el akarja gurítani a labdát Krul mellett, aki visszanyúlva megfogja azt. Nagy helyzet volt!

Az Arsenal teljesen visszaáll, a Newcastle pedig nem tud mit kezdeni sem a területtel, sem a labdával...