Sunderland AFC – Tottenham Hotspur 1:2 (vége) | Manchester United – West Bromwich Albion 2:0 (vége) | Norwich – Manchester City 3:4 (vége)
Aston Villa FC – Wigan Athletic 0:3 (vége) | Arsenal FC – Newcastle United 7:3 (vége)
Arsenal FC
7:3 (1:1)
Newcastle United
szombat 29.12.2012, 18:30 • Emirates Stadium, London • Barclays Premier League

Nem hiszem, hogy volt olyan ember aki az első félidő alapján azt jósolta, hogy még nyolc gólt lőnek a csapatok.

Megtették, és ez a játékrész már egy pillanatig sem volt unalmas. Háromszor egyenlített összesen a Newcastle, de az Arsenal annyira elkapta fonalat, hogy még többet is lőhetett volna az utolsó negyedórában.

Alan Pardew ezt a mérkőzést nem teszi ki az ablakba, pedig csapata jó egy órán keresztül egyenrangú ellenfele volt az Ágyúsoknak, csak hát - közhellyel élve - egy mérkőzés 90 percig tart, plusz a hosszabbítás.

Az őrült meccsből most sem a Newcastle jött ki jobban, és ez elsősorban a nagy kedvvel játszó Walcottnak köszönhető, akinek méltó társa volt a sikerben Podolski is, valamint a hajrára beálló Giroud, aki - Walcott teljesítményét leutánozandó - kis híján mesterhármast ért el, de a kapufa másképp gondolta.

Az Arsenal szépen búcsúztatta az évet, és ez rá is fért már a szurkolóira, akik nem csak örömjátékot láttak kedvenceiktől ebben szezonban. (20:31:31)

95
    Ramsey gyönyörűen ad be Giroud lábára, aki 4 méterről lő a felső lécre!

94
    Simpson ível az Arsenal kapuja elé, csemege Szczesnynek

91
    Az Arsenal gólt szerzett!
    THEO WALCOTT tör be az alapvonalhoz közel a 16-oson belülre, két csel után buktatják, de felpattan és a kapus fölött elegánsan a hálóba emel! Mesterhármas! 7-3 az eredmény.

5 perc a hosszabbítás

89
    Csere a Newcastle United-nél/nál: lemegy Marveaux, bejön Tavernier.

87
    Walcottot szerelik a védők, de OLIVIER GIROUDHOZ pattan a labda, aki betör a 16-oson belülre és 12 méterről Krul mellett a bal sarokba lő! 6-3

86
    Csere a Arsenal FC-nél/nál: lemegy Cazorla, bejön Coquelin.

84
    Walcott a jobb oldalról ível tökéletesen OLIVIER GIROUD fejére, aki elvetődve juttatja a háló közepébe a labdát! 5-3

84
    Csere a Newcastle United-nél/nál: lemegy Simpson, bejön Ferguson.

83
    Walcott lövését hárítják szögletre - a beadás veszélytelen

82
    Csere a Arsenal FC-nél/nál: lemegy Podolski, bejön Ramsey.

82
    Csere a Newcastle United-nél/nál: lemegy Bigirimana, bejön Ameobi.

80
    Walcott zavarja meg a védelmet, rástartol egy labdára, Colocciniék üggyel-bajjal szerelik

80
    Cissé sarokkal vesz át egy indítást, majd a kezére pattan a labda az ellenfél 16-osán belül, szabadrúgás kifelé

79
    Wilshere ívelését Krul húzza le

Gólok: 20. Walcott, 50. Oxade-Chamberlain, 64. Podolski, 73. Walcott, 84. Giroud, 87. Giroud, 91. Walcott - 44. Ba, 59. Marveaux, 69. Ba

Lapok:   91. Santon (NEW)

Arsenal FC: Szczesny - Sagna, Vermaalen, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere, Cazorla (86. Coquelin) - Oxlade-Chamberlain (74. Giroud), Walcott, Podolski (82. Ramsey) - Vezetőedző. Arsene Wenger
    Newcastle United: Krul - Simpson (84. Ferguson), Coloccini, Perch, Santon, - Bigirimana (82. Ameobi), Marveaux (89. Tavernier), Tiote - Cissé, Obertan - Ba - Vezetőedző: Alan Pardew

Játékvezetők: C. Foy