Niemcy2
5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Lettország
péntek 04.01.2013, 10:00U18 Div. I/B Férfi Világbajnokság

Ezzel a győzelemmel Németország bennmaradt a legjobbak között, a lettek pedig az első divízióban próbálkozhatnak jövőre. (12:19:38)

60:00

58:32
    Lettország gólt szerzett!

KRISTAPS NIMANIS távoli lövése kifogott Cupperon!
    Gólpassz: Pauls Zvirbulis

58:00
    2 perc van hátra, a németek a bennmaradást ünneplik.

57:00
    Kiegészült a német csapat.

55:25
    Németország gólt szerzett!

SEBASTIAN UVIRA az üres kapuba lő, mivel a lettek újra kapus nélkül játszottak!
    Gólpassz nincs

55:00
    Német kiállítás, újra kapuslehozatallal próbáloznak a lettek.

54:00
    A német csapat védekezik, nem is kell nekik több.

53:00
    Mindent megtesznek a lettek, most les miatt kerül ki a korong a német védőharmadból.

52:00
    Nem tudták kihasználni az előnyt, a lett kapus újra a kapuban.

50:00
    A lettek lehozták kapusukat, így most 6 a 4 - re játszanak. Veszítenivalójuk nincs.

49:45
    Időkérés a letteknél.

49:45
    Nickolas Latta (GER) kap 2 percet.

49:00
    A lettek úgy tűnik, hogy feladták, a németek sem kapkodnak, mindkét csapat kimerült.

47:30
    Átvették a lettek a kezdeményezést, de nem tudnak lőni.

46:30
    Újra német ellenakció, ebből azonban nem születik gól.

45:36

LEON DRAISAITL megszerzi a negyedik német gólt, ezzel a németek valószinűleg bennmaradnak a top divízióban.
    Gólpassz nincs.

45:00
    A németek kivédekezték az emberhátrányt.

44:00
    Egy perc után még nem sikerült felállniuk a támadó harmadban.

43:00
    A lett csapat megkapja a lehetőséget a szépítésre. Pauli(GER) magas bot használaáért kénytelen levonulni a pályáról.

41:30
    Kiegészültek a lettek.

41:30
    Draisaitl lőtt, de ez nem volt erős lövés.

41:00
    A németek még emberelőnyben, de most nem tudnak akkora nyomást gyakorolni az ellenfélre.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A német csapat megmutatta igazi erejét, nagyon nehéz dolguk lesz az utolsó harmadban a letteknek.

40:00

39:30
    A lettek hatan maradtak a jégen, ezért kiállítás.

38:20
    Skuratovs ígéretes helyzetből nem találja el a kaput.

37:30
    Siksins lő távolról, Cupper véd.

36:10

CHRISTIAN KRETSCHMANN lövése a lett kapus egypár nagy védése után utat talál a hálóban. Már érett a harmadik német gól.

35:40
    A lettek hosszú percek után fellélegezhetnek egy picit.

34:30
    A lett csapat csak tilos felszabadításokkal tudja felszabadítani kapuját.

33:30
    Hosszú idő után újra 5 az 5-re folyik a játék.

33:07
    Reider harmadszor mehet egy az egyre a kapussal szemben, és harmadjára is a kapus jön ki nyertesen a párharcból!

32:00
    A németek aktívabbak, a kapusnak többször kell védenie.

31:30
    Ez az előny nem tart sokáig, ugyanis Bukarts (LAT) feltartásért is kénytelen leülni a büntetőpadra.

31:16
    De jön egy lett emberelőny, Bart (GER) küldték ki a játékvezetők.

30:30

Kahun adott óriási passzt LEON DRAISATLNAK, akinek már nem volt nehéz dolga! A németek kihasználják emberelőnyüket.
    Gólpasszok: Dominik Kahun és Tobias Rieder.

30:20
    Sevcenko megy maga kapura, de nem találta el!

29:00
    Teodors Blugerst (LAT) küldik ki 2 percre.

27:40
    Közben már kiegészült mindkét együttes.

27:30
    A második harmadban a német csapat sokkal összeszedettebb ellenfelénél.

26:10
    Kahun lő, de a betonokkal véd a lett kapus.

25:15
    A lett kapus megvédése érdekében Edmunds Augstkalns (LAT) löki meg Frederik Tiffelst (GER), mindketten mehetnek le 2 percre.

24:20
    Nagy helyzet a lettek előtt, Linsbergs csak az oldalhálót találja el!

23:00
    A gól után még nem volt megállítva a meccs, a németek passzolgatnak, és próbálnak kiépíteni egy támadást.

22:10
    Rancevs tör előre, lövése a kapu fölött a védőhálóban köt ki.

21:20
    A lettek láthatóan bennmaradtak az öltözőben, foggal-körömmel védekeznek.

20:06

TOBIAS RIEDER már megérdemelte a gólt, szép korongot kapott, amivel most élni is tudott! 6 másodperccel a második harmad kezdete után ki is egyenlítenek a németek. Ez ám a hidegzuhany!
    Gólpassz: Leon Draisatl

20:01

Az első harmadban ideges csapatokat láthattunk, hiszen óriási a tét. A gól után érdekesebbé vált a találkozó, reméljük még fogunk látni 1-2 gólt.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:30
    Nagyon beszorították most a letteket, de most sikerült felszabadítani.

18:54
    Uvira lő, Punnenovs semmit nem lát, de a korong telibe találja, óriási szerencséje van a lett kapuvédőnek.

18:02
    Jevpalovs (LAT) korcsolyázik a büntetőpad felé, a németek góllal fejezhetik be a harmadot.

17:20
    Reider ki is egyenlíthetett volna, egy szép passz után tisztán lőhetett, korrigáció nélkül akarta megoldani a dolgot, a lövése ezért elkerülte a kaput.

16:30
    A gól után felpörgött a játék, a németeknek mindent meg kell tenniüka bennmaradásért.

15:30

LAURIS RANCEVS megszerzi a letteknek a vezetést! Szép támadás végén sikerült bepofoznia a hálóba a korongot!
    Gólpasszok : Arturs Ševčenko és Rinalds Rosinskis.

14:00
    A német kapu előtt lökdösődés alakult ki, a játékvezetők megfékezik őket.

13:10
    Pfoderl is lő, könnyű szerrel védi Cupper.

12:43
    Rieder teszi próbára Punennovs mamutját, a kapus fogja a lövést.

12:00
    Lipsbergs saját csapattársát találja telibe.

10:00
    A német és a lett csapat is a másik hibájára vár, inkább a védekezésre helyezik a hangsúlyt.

08:00
    Egyenlő látszámban valamivel jobban játszanak a lettek, többször tudják beverekedni magukat a német harmadba.

06:25
    A német csapat is könnyedén kivédekezte az emberhátrányt.

06:20
    Hihetetlen! Lejátszódott az eset mégegyszer, Reimer ismét megkapja a lehetőséget emberhátrányban, lövése elakad Punnenovsban!

05:50
    Reimer emberhátrányban maga vihette a korongot a kapura, Punnerovs azonban kiütötte botjával a korongot, mielőtt a játékos kapura tudta volna tenni!

05:08
    Siksnis lő, Cupper véd.

04:25
    A lett csapat is megkapja az emberelőnyt, Huba Sekesi (GER) korcsolyázik a padra magas bot használata végett.

04:00
    A lettek gond nélkül kivédekezték az emberhátrányt.

03:20
    Próbálkoznak a németek, de lövésik nem jutnak el.

02:40
    Egyelőre a német csapat nem tud felállni a támadó harmadban.

02:00
    Az első kiállított játékos Kurmis (LAT), emberelőny a németeknél.

01:07
    Lipsbergs is próbálkozik, de mellélő.

00:29
    Az első lövést a németek eresztették meg, Rieder lökete, az elfekvő védőben akad el.

00:01

Kezdősor:

Németország: Cupper (Trautmann) - Meirandres, Kronthaler, Ketterer, Keller, Haase, Faber, Mebus, Bar - Draisaitl, Kahun, Rieder - Kretschmann, Latta, Uvira - Sekesi, Pfoderl, Tiffels - Pauli, Reimer, Ackermann

Lettország: Punnenovs (Miscuks) - Rosinskis, Lipsbergs K., Siksna, Augstkalns, Nimanis, Skuratovs, Zvirbulis - Kulda, Blugers, Jevpalovs - Lipsbergs R., Kuzmenkovs, Ozolinš - Ševčenko, Kurmis, Rancevs - Bukarts, Siksnis

Játékvezetők: Gofman, Sjoqvist - Dussureault, Kaderli.

Ma délelőtt kiderül, hogy melyik nemzeti együttes marad bent a top divízióban az U20- as hoki világbajnokságon.
    Németország csapatát főleg 17 és 18 éves srácok alkotják, akik még nem nőttek fel a többiekhez. Meccseiken nagyarányú vereségeket szenvedtek, csak a szlovákok ellen tudtak begyűjteni egy pontot.
    Lettország csapata sem remekel ezen a VBn, ők még nem szereztek pontot.
    Ez a meccs tehát sorsdöntőnek ígérkezik, meglátjuk, hogy melyik válogatott örülhet majd.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 10:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 21. Reider (Draisatl), 31. Draisaitl (Kahun, Rieder), 37. Kretschmann, 46. Draisaitl, 56. Uvira - 16. Racnevs (Sevcenko, Rosinskis), 59. Nimanis (Zvirbulis)

Niemcy2: Cupper (Trautmann) - Meirandres, Kronthaler, Ketterer, Keller, Haase, Faber, Mebus, Bar - Draisaitl, Kahun, Rieder - Kretschmann, Latta, Uvira - Sekesi, Pfoderl, Tiffels - Pauli, Reimer, Ackermann

Játékvezetők: Gofman, Sjoqvist - Dussureault, Kaderli