Fehérvár AV19 – EC Red Bull Salzburg 4:1 (vége)
Fehérvár AV19
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
EC Red Bull Salzburg
péntek 04.01.2013, 19:15 • ifj.Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Vége a meccsnek, a SAPA Fehérvár AV 19 nagyszerű játékkal 4-1-re legyőzte a Red Bull Salzburgot és tovább folytathatja küzdelmét a play off-ba kerülésért! Köszönjük figyelmüket! (21:23:40)

60:00

55:59
    A Salzburg gólt szerzett!
    Szépített a Red Bull; DUCO a gólszerző, Duncan a gólpasszos.

Egészen elképesztően használta ki a nagybüntetést a Volán Sofron és Benk is betalált Brückler kapujába, ezzel minden eldőlt!

54:46
    A Volán gólt szerzett!
    Már 4:0! BENK ANDRÁS lőtt a kapus lábai között a kapuba, Ladányi Balázs átadásából!

53:47
    Alighogy visszajött SOFRON ISTVÁN megszerezte a magyar csapat 3. gólját emberelőnyben egyedül vihette kapura és a kapust becsapva lőtte a korongot a kapuba. 3:0!

53:36
    Sofron is visszajött.

52:22
    Metcalfe visszatért, ismét 4 a 4 elleni játék!

51:36
    Sofront is kiállítják 2 percre akadályozásért. 4 a 3 ellen támadhat a Salzburg!

50:22
    Metcalfe-ot is kiállítják bottal akasztásért; majdnem 2 percig 4 a 4 elleni játék lesz.

50:20
    Samardzic üli le a büntetést.

50:20
    A durvaság miatt Welsert végleg kiállítják! 5 perces fehérvári emberelőny!

50:20
    Welser a jégbe veri gyakorlatilag Baileyt, ez nagyon kemény dolog volt.

49:30
    Most nagyon beszorult a Volán, de eddig meddő a Salzburg fölénye.

48:02
    Duncan nagy lövését védte szépen Munro.

47:00
    Szép fehérvári összjáték után Banham korongjába nyúltak bele a salzburgiak.

45:50
    Mihály Árpád szép lövését védte az osztrák kapus.

45:20
    Kiegészült a Volán.

44:40
    Trattnig lövését blokkolta a fehérvári védelem.

43:20
    Kyle Bailey kiállítása miatt először van emberhátrányban a Volán.

43:00
    Bailey passzát Benk lőtte a kapusba.

41:02
    Rögtön az újrakezdés után Latusa egyenlíthetett volna, de a kapuvasat találta el!

40:52

Góllal kezdte a III. harmadot a Volán; Frank Banham remek visszatett korongját HARLAN PRATT lőtte a kapuba: 2:0.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Vége a második húsz percnek; ezúttal talán kevesebb volt az esemény a kapuk előtt és a két Volán emberelőny is kimaradt, de a lényeg, hogy Frank Banham találatával vezet a Volán 1-0-ra egy rendkívül gólszegény mérkőzésen.
    Nagy izgalmak várhatóak a III. harmadban is, maradjanak velünk továbbra is!

40:00

37:00
    Ezekben a pillanatokban kevesebb a helyzet a Salzburg a kemény játékot próbálja eröltetni, de ezt most a jelek szerint Regier fogai bánták.

36:16
    Munro védett szépen egy osztrák ellenakció során.

35:59
    Johansson lövése csak az oldalhálóban landolt.

34:10
    Magosi éles szögből leadott lövését védte Brückler. Közben Komareket kell ápolni egy sérülést követően.

32:55
    Ez a Volán emberelőny is kimaradt, ráadásul lövés nélkül ért véget.
    Egyelőre maradt az 1-0 a Fehérvár javára.

30:55
    Megvan a második Salzburg kiállítás, ismét emberelőnyben a magyar csapat, Welser ül ki 2 percre, durva játékért.

29:15
    Metcalfe-ot a jégbe döngölték - nincs újabb kiállítás.

28:46
    Metcalfe jó helyzetben lesre korcsolyázott.

26:30
    Vas passzából Ladányi lőtt a kapusba!

26:10
    Kiegészül a Red Bull, nem sikerült gólra váltani a meccs első fórját!

24:50
    Pratt lövését blokkolta a salzburgi védelem.

24:10
    Trattnigot küldik ki a bírók 2 percre!

21:15
    Gólszerző BANHAM, FRANK.
    Vezet a Volán FRANK BANHAM nagyszerű lövésével, Johansson adta a gólpasszt.

20:01

Gyorsan lepörgött az első húsz perc tiszta játékideje. Nagyon nagy az iram, sokkal több a Volán lövés és helyzet mint a salzburgi, de gól egyelőre nincs. Szokatlan módon eddig kiállítás sem volt.
    Most néhány perc szünet és folytatódik a mérkőzés, reméljük a II. harmadban nem maradnak el a magyar gólok!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:51
    Di Benedetto veszélyes lövése után a kapu mögötti hálóban landolt a korong.

19:22
    Megint Brücklernek kellett rátenyerelnie a korongra.

18:20
    Egy szép Mihály - Kovács Cs. akció sajnos nem végződött lövéssel.

17:33
    Sofron lövését védi ismét az osztrákok kapusa.

16:20
    Regier-t nyomták oda a palánkhoz a mieink - szerencsére ez nem ért 2 percet.

15:27
    Magosi szólója után lőtt kevéssel mellé Benk András.

14:34
    Latusa lövésénél van dolga hosszabb idő után Munronak.

Próbálják jegelni a korongot ezekben a pillanatokban a "bikák".

12:22
    Vas Márton remek lövését védte megint Brückler! Brückler, Brückler és megint csak Brückler! Vajon mikor törik meg a jég?

9 NHL-es játékos van a Salzburgban, nagyon nagy dolog lenne legyőzni Őket egy ilyen éles meccsen!

10:09
    Sikorcin remek átadását lőtte kapura Kovács Csaba, de az osztrák hálóőr megint a helyén volt.

8:35
    Sofron lövését védte megint Brückler.

Nagy az iram, kevés a játékmegszakítás!

8:25
    Duncan lövése ment mellé.

Eddig nagyszerűen véd a Salzburg portása Brückler, aki az osztrák válogatottban is első számú kapusnak számít.

6:30
    Mihály nagyszerű szólóját védte az osztrák kapus.

5:20
    Sofron remek lövése ment mellé.

4:43
    Fehérvári tilos.

4:03
    Benk lőtt remekül éles szögből, Brückler szépen védett.

2:44
    Ladányi lőtte keresztbe a korongot a kapu előtt.

2:17
    Di Benedetto korongját fogta Munro.

0:47
    Bailey-é az első lövés, fölé

00:01

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.

Már a facebookon is elérhetőek vagyunk: Onlajnok.com
    Lájkolj és nem maradsz le egyetlen mérkőzésről sem!

Az osztrák jégkorong bajnokság (EBEL) alapszakaszának 38. fordulójában a jelenleg 9. helyen tanyázó Fehérvár, az egy pozícióval előtte, de azonos pontszámmal álló, Salzburgot fogadja. A Volán meglehetősen rossz szériában van; utóbbi öt meccsén csupán két ponttal gazdagodott, míg a nagy vetélytárs „Bikák” három legutóbbi találkozójukat kivétel nélkül megnyerték és azt megelőző négy meccsükön is 8 pontot gyűjtöttek. Egy Volán-Salzburg amúgy is mindig pikáns meccs, most azonban valóban hatalmas a tét! A győztesnek továbbra is reális esélye marad arra, hogy az alapszakasz végeztével bejusson a legjobb hat közé, ezáltal egyenes ágon a rájátszásba és a felsőházi középszakaszban küzdhessen a minél előkelőbb play off pozícióért. Aki viszont kikap, annak nagy valószínűséggel az alsóházból kell majd megpróbálni beküzdenie magát a legjobb nyolc közé.
    Nagy csata várható tehát ma este a fehérvári „Ördögkatlanban” és ennek a csatának minden rezdülését figyelemmel kísérhetik élő, szöveges közvetítésünkben. Jó meccset, jó szurkolást kívánunk!

Az előzetes hírek szerint Thomas Raffl, Rob Schremp, Fabio Hofer, Markus Pöck és Andreas Brucker hiányzik majd a Red Bull Salzburg együtteséből, míg a Fehérvár kapuját hosszabb idő után ismét Adam Munro védi majd. Most már alig több mint fél óra és kezdődik a várva várt mérkőzés! Maradjanak velünk!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 22. Banham (Johansson), 41. Pratt (Banham), 54. Sofron, 55. Benk (Ladányi) - 56. Duco (Duncan)

Fehérvár AV19: Munro (Bálizs) - Sille, Orbán, Benk, Bailey, Magosi - Hetényi P., Pratt, Banham, Johansson, Metcalfe - Pozsgai, Horváth, Sofron, Vas M., Ladányi - Varga, Hajós, Kovács Cs., Sikorcin, Mihály Á.
    EC Red Bull Salzburg: Brückler (Gracnar) - Davison, Boychuk, Duncan, Duco, Mühlstein - Pallenstrang, Trattnig, Latusa, Cullen, Puschnik - Glenn, Heinrich, Regier, Komarek, Di Benedetto - Duller, Kristler, Welser, Samardzic.

Játékvezetők: Kamsek(szlovén), Potocan (osztrák) (Hribar szlovén, Kovács B.magyar)