Cheltenham Town – Everton FC 1:5 (vége)
Cheltenham Town
1:5 (0:2)
Everton FC
hétfő 07.01.2013, 20:45 • The Abbey Business Stadium — Cheltenham, Gloucestershire • FA Kupa

Nem forgott veszélyben az Everton továbbjutása ezen a mérkőzésen. Voltak jó pillanatai a hazai csapatnak, de egy-két veszélyesebb helyzeten, no és egy szépre sikeredett gólon kívül mással nem dicsekedhetnek.

A Cheltenham már az azzal is teljesen elégedett volt, hogy idáig jutottak a kupában, és talán bennük is idejekorán tudatosult, hogy ma nem lesz esélyük. Kétgólos hátrányban vonulhattak az öltözőbe a szünetben.

Az Everton harmadik gólja után szépítettek és ezután még lelkesen támadtak, de újabb gólokat csak a jóval erősebb vendég csapat tudott szerezni. (22:43:26)

93
    Anichebe vesz át rosszul egy labdát az ellenfél 16-osán belül

92
    Egy tétova hazai támadás zajlik még a bal szélen, Coleman hozza el a labdát

3 perc a hosszabbítás

91
    Jombati próbálkozik egy lövéssel, pontatlan

89
    Az Everton gólt szerzett!
    Anichebe megy el a bal szélen a 16-os vonaláról ad be lágyan, az érkező MAROUANE FELLAINI 6 méterről lő a jobb sarokba. 1-5

81
    Már a harmadik gólszerző indul pihenni az Evertinból: Jelavic helyett Hitzlsperger a páylán.

81
    Csere a Cheltenhamnél: a sokat futó McGlashan mehet az öltözőbe, bejön Deering.

75
    Ismét McGlashan ad be, Bennett jól ugrik a labdáért, de másfél méterrel mellé megy a fejese

73
    Fellainit talpalják le a kezdőkörben

72
    Aztán McGlashan ad be, a lepattanót Goulding szerzi meg, de jócskán fölé lő

Most jobbára a pálya közepén zajlik a kicsit eseménytelen játék

69
    Egy másik gólszerzőt is lekap a pályáról Moyse mester: Osman helyett jön Naismith.

67
    McGlashan lő keresztbe a kapu előtt

A kettős csere talán lendít még egyet a Cheltenhamen

66
    Kettős csere a Cheltenhamnél/nál: lemegy Goulding, és Carter, a pályán Duffy és Taylor

66
    Aztán Coleman hatástalanít egy próbálkozást

65
    A hazaiak is indítással próbálkoznak, Jagielka füleli le a labdát

64
    Csere a Evertonnál: lemegy Baines, bejön Gueye.

64
    Baines indulna de hosszú a labda

Most már nagy fölényben vannak a vendégek, jelentkezik a többszörös osztálykülönbség

Nagyon úgy tűnik, hogy eldőlt a mérkőzés

59
    SEAMUS COLEMAN kap jó labdát a 16-oson belül, szépen veszi át, és a kapus fölött ível a hosszú sarokba! 1-4

57
    A szögletből nem lesz veszélyes helyzet

56
    Oviedo a z alapvonalról ad be a bal oldalról, szögletre hárítanak a védők

54
    Goulding kap egy jó beadást, de 4 méterről nem tud kapura fejelni!

Ez a gól fellelkesítheti a hazaiakat

52
    A Cheltenham gólt szerzett!
    Mohamed a lyukra futó RUSSEL PENNHEZ passzol, aki 10 méterről lő nagy erővel a jobb sarokba! 1-3

50
    Baines megy le az alapvonalig, onnan LEON OSMANNEK ad egy jó labdát, aki egy csel után közelről a jobb sarokba helyez! 0-3

48
    Anichebe lő ballal 22 méterről a jobb alsó sarok mellé

47
    Fellaini ment fejjel a saját kapuja előtt

46
    Jelavic zavarja meg a jobb szélen a védőket, a bedobásból azonban nem tud helyzetet kialakítani az Everton

46

Jó iramban kezdődött a félidő, a hazaiak is vezettek formás támadásokat, de igazi veszélyt az Everton teremtett a kapujuk előtt, hamarosan gólt is szereztek.

A hazaiak lelkesedése nem tört meg, de újabb gólt szerzett az Everton - a játékvezető talán kicsit szigorú ítélete után - 11-esből. Ez már talán sok volt a Cheltenhamnek, jó pár percbe telt míg magukhoz tértek, de aztán új erőre kaptak, és nem adták fel a támadásokat.

Kisebb helyzetig jutottak, de az Everton nem engedheti magára ennyire az ellenfelét, ebből gondja lehet.

46
    McGlashan lépne mag a jobb szélen, Fellaini keresztez jó ütemben

2 perc a hosszabbítás

45
    McGlashan kever a jobb szélen, szerelik, bedobással jön Penn, az ötösig hajítja a labdát, Howard húzza le

42
    Brown rúgja át a pályát, Howard fogja az "indítást"

36
    Baines szabálytalankodik McGlashannel, szabadrúgás jön nem messze a 16-so jobb sarkától

35
    Egy indítás Mohamednek, hosszú a labda

34
    Szögletből szöglet lesz, Jones beadását Goulding fejeli rá, de Howardot löki Jombati, szabadrúgás kifelé

32
    Goulding passzol Packhez, aki a 16-os jobb sarkáról lő, de a védőkről szögletre pattan a labda

31
    Fellaini estében lő 17 méterről a jobb kapufa mellé

30
    Osman cselezget a 16-oson belül a bal oldalon, de szerelik

Mezőnyben jól játszanak a hazaiak, de gólhelyzetet nem képesek igazán kialakítani

27
    Carter kap egy labdát Jombatitól, kapásból ellövi 14 méterről, de nem okoz vele veszélyt

25
    Howard szabadít fel röviden egy előrevágott labda után, Distinnek kell tisztáznia

Ez a kétgólos előny megnyugtatónak tűnik az Everton számára

23
    Támadásban marad az Everton, de nem jutnak lövéshez

21
    LEIGHTON BAINES nagy erővel a jobb alsó sarokba lövi a labdát, Brown kapus nem érhette el a lövést! 0-2

20
    11-est kap az Everton, Fellainit borítják fel egy beadásnál a 16-oson belül!

20
    Everton szabadrúgás jön 28 méterre a kaputól, Brown bravúrral védi Baines lövését

18
    Carter lő 17 méterről, Howard elvetődve ment, nem jön ki róla a labda

17
    A szabadrúgást beívelik - veszélytelen

17
    Jones ível hosszan a túloldalra a bal szélről, McGlashan csap le rá, de szabálytalankodnak vele

15
    Fellaini fejel le egy labdát Jalavicnak, aki kapásból lő, de két méterrel mellé megy a labda

14
    Pennt kell ápolni

12
    Fellaini lő a 16-os bal sarkáról a hosszú sarokra, a kapufáról kipattan a labda, de NIKICA JELAVIC jókor, jó helyen áll, és a kapu bal sarkába helyez! 0-1

11
    Jelavic fejel le egy labdát Oviedónak, aki 18 méterről lő, de a középre tartó labdát könnyedén fogja a kapus

1

A hazai kiscsapat a negyedik osztályban szerénykedik, ott azonban csak egy pontra van a dobogótól. Hogy ez nem is kis dolog, azt azal szeretném érzékeltetni, hogy így is két ponttal megelőzi azt a Bradford Unitedet, amely nemrégiben kiejtette a Liga-kupából az Arsenalt.

Bár azt mindenki tudja, hogy a brit "kiscsapatokat" nem szabad leírni egy kupameccs előtt.

A Cheltenham United legutóbb 11 éve jutott a negyedik fordulóig a kupasorozatban, de most ez nem lesz könnyű, még akkor sem, ha odahaza szeptember közepe óta veretlenek, bár az is igaz, hogy olyan csapat, mint az Everton nem mostanában járt a Cheltenham pályáján.

A liverpooliak ötszörös kupagyőztesek, utoljára a Manchester United ellenében nyerték meg a trófeát, még 1995-ben, és hiába próbálkoztak ezzel négy éve a Wembley-ben, a Chelsea legyőzte őket. Most azonban nem az említett nagyvadak az ellenfelek, és az Evertonnak minden oka megvan rá, hogy kellő önbizalommal lépjen pályára ma este, mert ők ugyan három pontra vannak a dobogótól, és nem egyre mint Cheltenham, csak az ő ligájukat Premiernek hívják.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

Gólok: 52. Penn - 12. Jelavic, 21. Baines (bünt.), 50. Osman, 59. Coleman, 89. Fellaini

Cheltenham Town: Brown - Jones, Elliot, Bennett, Jombati - Pack, McGlashan (81. Deering), Carter (66. Taylor), Penn - Mohamed, Goulding (66. Duffy)
    Everton FC: Howard - Jagielka, Oviedo, Distin, Baines (64. Gueye) - Osman (69. Naismith), Fellaini, Neville, Coleman - Jelavic (81. Hitzlsperger) - Anichebe

Játékvezetők: K. Friend