Cheltenham Town – Everton FC 1:5 (vége)
Cheltenham Town
1:5 (0:2)
Everton FC
hétfő 07.01.2013, 20:45 • The Abbey Business Stadium — Cheltenham, Gloucestershire • FA Kupa

Nem forgott veszélyben az Everton továbbjutása ezen a mérkőzésen. Voltak jó pillanatai a hazai csapatnak, de egy-két veszélyesebb helyzeten, no és egy szépre sikeredett gólon kívül mással nem dicsekedhetnek.

A Cheltenham már az azzal is teljesen elégedett volt, hogy idáig jutottak a kupában, és talán bennük is idejekorán tudatosult, hogy ma nem lesz esélyük. Kétgólos hátrányban vonulhattak az öltözőbe a szünetben.

Az Everton harmadik gólja után szépítettek és ezután még lelkesen támadtak, de újabb gólokat csak a jóval erősebb vendég csapat tudott szerezni. (22:43:26)

93
    Anichebe vesz át rosszul egy labdát az ellenfél 16-osán belül

92
    Egy tétova hazai támadás zajlik még a bal szélen, Coleman hozza el a labdát

3 perc a hosszabbítás

91
    Jombati próbálkozik egy lövéssel, pontatlan

89
    Az Everton gólt szerzett!
    Anichebe megy el a bal szélen a 16-os vonaláról ad be lágyan, az érkező MAROUANE FELLAINI 6 méterről lő a jobb sarokba. 1-5