Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 6:2 (vége) | Dab.Docler – HSC Csíkszereda 5:2 (vége)
Dab.Docler
5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
HSC Csíkszereda
hétfő 07.01.2013, 18:30 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Nagy meccsen nyert ma a Dunaújváros!

Az első harmadban már 2:0-ra elhúzott a hazai csapat, itt még Tranca góljával tudott kapaszkodni a Csíkszereda, azonban a második harmadban ismét növelte előnyét a Dunaújváros, és erre - akármennyire is próbálkoztak - nem tudtak válaszolni a vendégek. Így 3:1-el fordulhattak a csapatok az utolsó harmadra. A 49. percben Strenk óriási góljával 4:1-es állásnál eldőlni látszott a mérkőzés, azonban Hurtaj szépíteni tudott az 53. percben, így izgalmassá vált az utolsó néhány perc, főleg azért mert a Dunaújváros szinte folyamatosan emberhátrányban játszott. Azonban akárhogy is próbálkoztak a vendégek, még a kapust is lehozták, ismét a hazaiak szereztek gólt, Galanisz révén, aki az 59. percben lőtte a korongot az üres vendég kapuba, eldöntve a mérkőzést. (20:58:11)

Ez a győzelem különösebben nem befolyásolja a Dunaújváros toronymagas elsőségét, még mindig 25 ponttal vezetik a tabellát, viszont a Csíkszereda lecsúszott a harmadik helyről, mivel a Miskolc győzni tudott a Ferencváros ellen, hazai környezetben.

60:00

59:17
    Kiegészülnek a vendégek.

58:56
    A Dunaújváros gólt szerzett!

GALANISZ dönti el a mérkőzést! A dunaújvárosi támadó a félpályánál szerezte meg a korongot, majd az üres kaput vette célba és nem hibázott.

58:20
    Óriási erővel nyom a Csíkszereda

57:49
    Sikerült a kapuba passzírozni a vendégeknek a korongot, viszont érvénytelenítik a találatot a játékvezetők, magas bot miatt

54:37
    Minden erejét bevetve küzd a Dunaújváros kapuja elött a Csíkszereda, azonban valahogy mindig visszaszerzik a játékszert a hazaiak

A HSC gólt szerzett!

Szépít a Csíkszereda, Tranca kanalazta vissza a labdát a kapu mellől, amire HURTAJ érkezett, és Sevela mellett a kapuba lőtt.
    Assziszt: Tranca

51:13
    Hubát állítja ki a játékvezető a játék késleltetéséért. Emberelőnyben a Csíkszereda, zsinórban ötödször

50:14
    Nem tud már mit kitalálni a Csíkszereda, ők is érzik már, hogy eldőlt a mérkőzés

48:59

Egy sikertelen vendég támadás után a Dunaújváros kontrázhatott, STRENK kapta meg a korongot Papptól, és jó 7-8 méterről rábombázta. Kicsit Kozuch is benne volt a gólban, de ez semmit nem vesz el Strenk Hunor érdeméből. Ezzel 4:1 az állás.
    Assziszt: Papp

48:00
    Nagy erőkkel keresni, azonban nem találja a rést a Dunaújváros védelmén a Csíkszereda

47:07
    Hazaiak teljes számban

45:12
    Novák szólozott óriásit, mindenkit kicselezett, már csak Sevela volt hátra, viszont nem sikerült túljárnia a kapus eszén

45:07
    Galaniszt küldi a bíró két perc pihenőre, bottal akasztásért

44:30
    Nagyon kiegyenlített most a játék

43:05

42:01
    Veszélyes helyzetet egy kontrából így is a hazaiak alakítanak ki, Galanisz került a kapu elé, azonban nem született újabb hazai gól

41:19
    Kiss Dániel visszatér, azonban még majdnem két percig emberelőnyben a vendégek

41:05
    Újabb Dunaújvárosi kiállítás, bottal ütésért Somogyit küldik két perc pihenőre a játékvezetők

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A kifejezetten izgalmas első harmad után egy kicsit esett a színvonal, a játék nagyrészt a semleges harmadban folyt, nagyon sok volt a testi kontakt, mindkét fél belement a csatákba, így sok kiállításra is sor került. A harmadik harmadot bő egy perc emberelőnnyel kezdheti a Csíkszereda, meglátjuk sikerül-e a vendégeknek izgalmassá tenni az utolsó perceket.

40:00

39:19
    Újabb kiállítás, Kiss Dániel kap két perc pihenőt gáncsolásért a Dunaújvárosi csapatból

38:53
    Somogyit állítja ki a bíró bottal akasztásért, Beczét pedig színészkedésért. Négy a négy ellen mehet tovább a játék

37:07
    Ezekben a percekben éledezni látszik a Csíkszereda, jópár helyzetet kidolgoztak, gól azonban nem született

32:43
    Fél percen keresztül próbálta áttörni a Csíkszereda védelmét a Dunaújvárosi csapat, az akció végén Galanisz lőhetett közelről, azonban Kozuch bravúrosan védett

31:54
    A Csíkszereda csapatából Novák próbálkozott, azonban nem találta el a kaput

29:29

Alighogy kiegészült a Dunaújváros, SOMOGYI egy gyönyörű góllal Kozuchot kicselezve 3:1-re alakítja az eredményt
    Assziszt: Galanisz

29:20
    Mindkét csapat kiegészül

29:17
    Nem sikerült helyzetet kialakítania egyik csapatnak sem, így izgalmak nélkül telt el a 2 perc

27:20
    négy a három ellen, izgalmas két perc következik

27:16
    Gröschl pedig bunyó kezdeményezésért kerül a büntetőpadra,
    valamint Somogyit is kiküldi a játékvezető két perc pihenőre hogy legyen ideje lenyugodni kicsit, így végül a Csíkszereda kerül emberelőnybe

24:30
    Saját kapuja előtt játszik már két perce a Csíkszereda, eddig a második harmad meg sem közelíti az elsőt szinvonalban

20:01

Az első harmadban mindkét csapatnak akadtak helyzetei bőven, az első 5 percben ugyan egyik félnek sem sikerült kialakítani igazán veszélyes helyzetet, azonban mindkét fél gyorsan elkapta a játék ritmusát, és sokat veszélyeztetett a későbbiekben. Megérdemelten vezetnek a hazaiak, jól védekeztek emberhátrányban, és jól használták ki az emberelőnyöket. Egyelőre kifejezetten izgalmas a rangadó, reméljük fent tudják tartani a szintet a csapatok!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:10

18:56

Szépítenek a vendégek, TRANCA góljával aki körülbelül 4 méterről lőtt kapura, és beragasztotta a korongot a jobb felső sarokba
    Assziszt: MIhály

17:10
    Emberelőnyben a Csíkszereda

16:46

Kiss Ákos indult el egy korongszerzés után a jobb oldalon, majd GRÖSCHLHÖZ passzolt, aki nem hagyta ki a ziccert, és Kozuch mellett egyenesen a Csíkszereda kapujába vágta a korongot

15:24
    Most hogy már nincs emberhátrányban a Dunaújváros ismét a Csíkszereda kapuja előtt alakulnak ki sorra a nagy helyzetek

14:12
    Galanisz lövését kellett Kozuchnak hárítani.

13:40

12:30
    Papp lövése után került óriási veszélybe a Dunaújvárosi kapu, azonban Novák nem tudta a kipattanót belőni

12:14
    Azari visszatért, már csak eggyel vannak többen a vendégek

11:40
    Voszjunyint is kiállítja 2 percre a játékvezető, magas botért. bő fél percig kettős emberelőnyben a Csíkszereda

11:21
    Letelt a kiállítás első perce, nagy erőkkel támadnak a vendégek, most éppen Becze lövését kellett Sevelának hárítania

10:14
    Hazai kiállítás, 2percig emberelőnyben a vendégek Azari kiállítása után

9:40
    Kiegészülnek a vendégek

8:31

Épphogy kihúzta az első percet emberhátrányban a Csíkszereda, amikor Tőkési kapura ütötte a korongot, ami lepattanta Kozuchról, azonban a kipattanó a jól helyezkedő HÜFFNER elé került, aki nem kegyelmezett, és bevágta a kapuba.
    Assziszt: Tőkési

7:26
    A Dunaújvárosé a mérkőzés első emberelőnye, Nagy ütött oda szabálytalanul Vaszjunyín-nak

7:14
    A Dunaújvárosi Nagy Richárd iramodott meg a koronggal, majd célba vette a Csíkszereda kapuját. Kozuch azonban ügyesen védett, kipattanó sem volt

6:31
    Molnár Zsolt dolgoztatta meg a hazai csapat kapusát, aki sikerrel hárított

6:04
    Gröschl passza után Somogyi találta magát nagy helyzetben, azonban nem sikerült gólt szereznie