Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 6:2 (vége) | Dab.Docler – HSC Csíkszereda 5:2 (vége)
Dab.Docler
5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
HSC Csíkszereda
hétfő 07.01.2013, 18:30 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Nagy meccsen nyert ma a Dunaújváros!

Az első harmadban már 2:0-ra elhúzott a hazai csapat, itt még Tranca góljával tudott kapaszkodni a Csíkszereda, azonban a második harmadban ismét növelte előnyét a Dunaújváros, és erre - akármennyire is próbálkoztak - nem tudtak válaszolni a vendégek. Így 3:1-el fordulhattak a csapatok az utolsó harmadra. A 49. percben Strenk óriási góljával 4:1-es állásnál eldőlni látszott a mérkőzés, azonban Hurtaj szépíteni tudott az 53. percben, így izgalmassá vált az utolsó néhány perc, főleg azért mert a Dunaújváros szinte folyamatosan emberhátrányban játszott. Azonban akárhogy is próbálkoztak a vendégek, még a kapust is lehozták, ismét a hazaiak szereztek gólt, Galanisz révén, aki az 59. percben lőtte a korongot az üres vendég kapuba, eldöntve a mérkőzést. (20:58:11)

Ez a győzelem különösebben nem befolyásolja a Dunaújváros toronymagas elsőségét, még mindig 25 ponttal vezetik a tabellát, viszont a Csíkszereda lecsúszott a harmadik helyről, mivel a Miskolc győzni tudott a Ferencváros ellen, hazai környezetben.

60:00

59:17
    Kiegészülnek a vendégek.

58:56
    A Dunaújváros gólt szerzett!

GALANISZ dönti el a mérkőzést! A dunaújvárosi támadó a félpályánál szerezte meg a korongot, majd az üres kaput vette célba és nem hibázott.

58:20
    Óriási erővel nyom a Csíkszereda

57:49
    Sikerült a kapuba passzírozni a vendégeknek a korongot, viszont érvénytelenítik a találatot a játékvezetők, magas bot miatt

54:37
    Minden erejét bevetve küzd a Dunaújváros kapuja elött a Csíkszereda, azonban valahogy mindig visszaszerzik a játékszert a hazaiak

A HSC gólt szerzett!

Szépít a Csíkszereda, Tranca kanalazta vissza a labdát a kapu mellől, amire HURTAJ érkezett, és Sevela mellett a kapuba lőtt.
    Assziszt: Tranca

51:13
    Hubát állítja ki a játékvezető a játék késleltetéséért. Emberelőnyben a Csíkszereda, zsinórban ötödször

50:14
    Nem tud már mit kitalálni a Csíkszereda, ők is érzik már, hogy eldőlt a mérkőzés

Dávid Kiss

Gólok és gólpasszok: 9. Hüffner (Tőkési), 17. Gröschl (Kiss), 30. Somogyi (Galanisz), 49. Strenk (Papp), 59. Galanisz - 19. Tranca (Mihály), 53. Hurtaj (Tranca)

Dab.Docler: Sevela(T. Kiss) - Lindgren, D. Kiss, Hüffner, Tőkési, Huba, Chvatal, Nagy, Strenk - Pavuk, Somogyi, Peterdi, Papp - Galanisz, Gröschl, Vaszjunyín, Sabados - Szappanos, Á. Kiss, Azari
    HSC Csíkszereda: Kozuch(Ruczuj) - Góga, Papp, Kósa, Sz. Molnár, Flinta, Nagy, Bors, Péter - Mihály, Molnár Zsolt, Tranca, Molnár Zsombor, - Novak, Moldován, O.A Bíró, T.Á. Bíró - Hurtaj, Szőcs, Becze

Játékvezetők: Nagy, Varjú - Mizsák, Gangel