Reading FC – West Bromwich Albion 3:2 (vége) | Everton FC – Swansea City 0:0 (vége) | Fulham FC – Wigan Athletic 1:1 (vége)
Norwich – Newcastle United 0:0 (vége) | Aston Villa FC – Southampton FC 0:1 (vége) | Sunderland AFC – West Ham United 3:0 (vége)
Stoke City – Chelsea F.C. 0:4 (vége)
Stoke City
0:4 (0:1)
Chelsea Football Club
szombat 12.01.2013, 16:00 • Britannia Stadium, Stoke-on-Trent • Barclays Premier League

Az első félidő kiegyenlített játéka után meglepően simán győzte le a Chelsea a Stoke City csapatát. Walters lett a mérkőzés negatív hőse, aki az első játékrészben fejelt öngólja után a 62. percben ismét öngólt szerzett, majd három perccel ezt követően Lampard büntetőből végleg eldöntötte a három pont sorsát. Teljesen összezuhantak a hazaiak, a 73. percben Hazard akasztott egy hatalmas bombát Begovic kapujába. Marriner bíró jóvoltából esélye nyílt a Stokenak a szépítésre, de Waltersnek úgy látszik, csak a saját kapujába megy a góllövés, hiszen a jószívvel befújt büntetőt a felső lécre lőtte.
    A londoniak ezzel a győzelemmel visszaelőzték a ma döntetlenező Tottenham csapatát, a Stoke City marad a tizedik pozícióban. (17:56:07)

91
    3 perc lesz a hosszabbítás

90
    Walters a két öngólja után kihagyja a tizenegyest! Erőből a felső lécet találja el

86
    Luiz cselezget a hazaiak tizenhatosának előterében, de nem sikerül helyzetet kialakítania

69
    Lampard duplázhatott volna, de Begovic mai legnagyobb védését mutatta be! Lampard 5 méterről bikázza bele a labdát

68
    John Terry készülődik a beállásra

66
    A Stoke City minden bizonnyal elveszíti a 18 mérkőzés óta tartó hazai veretlenségét

65

FRANK LAMPARD góljával eldől a találkozó!

65
    Lampard rúgja a büntetőt

64
    11-es a Chelseanek! Matat birkózza le Huth

62

Újabb öngól! JONATHAN WALTERS a második öngólját szerzi a meccsen, ezúttal a válláról pattant be a labda a saját kapujába

62
    Hazard lő középre a tizenhatoson belülről, a hazai védők tisztáznak

60
    Cameron adja el a labdát, a Chelsea azonban nem siet

58
    11-est ítél a bíró a hazaiaknak, az egyetlen szépséghiba, hogy a helyzetet lesállás előzte meg

55
    Cameron alapvonalról való beadását Luiz fejeli ki szögletre. Beszorulnak a vendégek

55
    Huth fejel mellé a szögletből

54
    Nzanzi vezette a labdát, és miután senki nem támadja meg, lövésre szánja el magát, Petr Cech bravúrral véd

53
    Cech húzza le a labdát Jones elől

52
    Bertrand és Adam csúszik össze a félpályánál, a hazaiak jöhetnek szabadrúgással

51
    Ashley Cole lövését védi bravúrral Begovic, harmadszor is lábbal!

50
    Adam ugratja ki Walterst, akit a partjelző lesen állít meg

49
    Adam bal oldali beadása ezúttal jobb, de így sem jut el Joneshoz

48
    Etherington passzol Adamhez, akinek a beadása kikanyarodik az alapvonalon kívülre

47
    Mata indítja Bertrand, de nem sikerül beadni a labdát

46
    Egyik edző sem cserélt a szünetben

46

Kiegyenlített első félidőinek lehettünk tanúi, mindkét csapatnak meg volt a lehetősége a vezetés megszerzésére, ám a a nagy helyzetek kimaradtak, és egy szerencsés öngólnak köszönhetően a londoni kékek vonulhatnak boldogabban az öltözőbe

47

Az első félidő utolsó pillanataiban Juan Mata elől JONATHAN WALTERS fejel öngólt, a hazaiak szerint Mata lökte a középpályást! Mindettől függetlenül szép gól volt

40
    Ashley Cole utánozza le Hazard pár perccel ezelőtti mutatványát. Lassan elfogynak a labdák

34
    Lampard indítja Bat, aki kapura lő, Begovic azonban ismét lábbal véd, Ramires ismétlésébe pedig belelépnek, Chelsea szöglet jöhet

26
    Most már a kéknek is meg volt az első ziccerük, Lampardnak nem sikerült vezetéshez juttatnia a Chelseat

25
    Egy kényszerítő végén Lampard 10 méterről lőhetett, de Begovic hatalmasat védett lábbal

15
    Az első negyed órában egyetlen gólhelyzet volt, az is a hazaiak előtt. A labdabirtoklási arány 52-48 a hazaiak javára

8
    Óriási helyzet marad ki a Stoke előtt! Jones lő mellé Azpilicueta szorításában!

1
    A Stoke City és a Chelsea is a szokásos szerelésében lép pályára: a hazaiak piros-fehér csíkos felsőben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta kékben

1

A táblázat a tizedik helyen tanyázó Stoke City fogadja az utóbbi időben megtorpanni látszó Chelsea csapatát. A londoniak a negyedik helyet foglalják el, de ha nem vigyáznak, könnyen lecsúszhatnak az ötödik pozícióba.
    Nehéz meccs vár a kékekre, hiszen a Stoke hazai pályán még nem szenvedett vereséget ebben a szezonban: eddig lejátszott tíz mérkőzéséből ötször nyert, és ötször döntetlenezett. Olyan csapatok hagyták el vesztesen a Britannia Stadion gyepét, mint a Newcastle és a Liverpool, de az Arsenal és a Manchester City is csak egy ponttal távozott.
    A Chelsea decemberi jó formáját nem sikerült átmentenie az új esztendőre: az idei három lejátszott tétmeccsükből kétszer kikaptak, ráadásul mindannyiszor a Stamford Bridge-n. Igaz, ebből csak egy volt bajnoki mérkőzés, de talán ez volt a legfájóbb vereség a számukra. Ha azonban rápillantunk a londoniak idegenbeli mérlegére, láthatjuk, hogy a tíz találkozójukból hat győzelem és két döntetlen mellett mindössze két vereséget találunk, ami bizakodásra adhat okot Rafa Benítez legénységének.
    Az előjelekből egy döntetlen szagú eredmény érződik ki, de reménykedjünk, hogy ha már így alakul, egy sok gólos, izgalmas reminek lehetünk a tanúi.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Már a facebookon is elérhetőek vagyunk: Onlajnok.com
    Lájkolj és nem maradsz le egyetlen mérkőzésről sem!

Nagy Zalán

Gólok: 47. Walters (öngól), 62. Walters (öngól), 65. Lampard (bünt.), 73. Hazard

Lapok:   38. Wilkinson (STK)

Stoke City: Begovic – Wilkinson, Huth, Shawcross, Cameron - Nzonzi, Whelan, Walters, Adam(Whitehead 79.), Etherington(kightly 87.) - Jones(Jerome 79.)
    Chelsea Football Club: Cech – Cole, Ivanovic, Luiz, Azpilicueta(Ferreira 83.) – Lampard, Ramires, Bertrand, Mata(Terry 80.), Hazard - Ba(Torres 71.)

Játékvezetők: Marriner – West, Massey

Nézőszám: 27000