Reading FC – West Bromwich Albion 3:2 (vége) | Everton FC – Swansea City 0:0 (vége) | Fulham FC – Wigan Athletic 1:1 (vége)
Norwich – Newcastle United 0:0 (vége) | Aston Villa FC – Southampton FC 0:1 (vége) | Sunderland AFC – West Ham United 3:0 (vége)
Stoke City – Chelsea F.C. 0:4 (vége)
Stoke City
0:4 (0:1)
Chelsea Football Club
szombat 12.01.2013, 16:00 • Britannia Stadium, Stoke-on-Trent • Barclays Premier League

Az első félidő kiegyenlített játéka után meglepően simán győzte le a Chelsea a Stoke City csapatát. Walters lett a mérkőzés negatív hőse, aki az első játékrészben fejelt öngólja után a 62. percben ismét öngólt szerzett, majd három perccel ezt követően Lampard büntetőből végleg eldöntötte a három pont sorsát. Teljesen összezuhantak a hazaiak, a 73. percben Hazard akasztott egy hatalmas bombát Begovic kapujába. Marriner bíró jóvoltából esélye nyílt a Stokenak a szépítésre, de Waltersnek úgy látszik, csak a saját kapujába megy a góllövés, hiszen a jószívvel befújt büntetőt a felső lécre lőtte.
    A londoniak ezzel a győzelemmel visszaelőzték a ma döntetlenező Tottenham csapatát, a Stoke City marad a tizedik pozícióban. (17:56:07)

91
    3 perc lesz a hosszabbítás

90
    Walters a két öngólja után kihagyja a tizenegyest! Erőből a felső lécet találja el