Real Madrid
2:0 (1:0)
Valencia CF
kedd 15.01.2013, 21:00 • Estadio Santiago Bernabéu • Spanyol Kupa

A Real Madrid 2:0 arányban múlta felül a Valencia csapatát a spanyol kupa negyeddöntőjének odavágóján, és ezzel rendkívül kedvező helyzetből várhatja a visszavágót.
    A kapura lövések aránya (16:15) elárulja, mennyire pörgős, nyílt mérkőzést láthattunk. A helyzetkihasználása azonban a madridiaknak sokkal jobb volt, így fél lábbal már az elődöntőben érezhetik magukat. Cristiano Ronaldo két 100%-os ziccert is kihagyott a második félidőben, de így is a Real Madrid örülhet a mai eredménynek (22:53:50)

90
    3 perc lesz a hosszabbítás

90
    Megkezdődik az utolsó perc a rendes játékidőben. A Valenciának nem sok ideje maradt, hogy szerezzen egy idegenben lőtt gólt, és életben tartsa a továbbjutási reményeit

80
    Ronaldo hagy ki ismét óriási ziccert! Véd a kapus, pedig egy az egyben volt Guaitával szemben

79
    T. Costa lemegy, bejön Gago

78
    Ronaldo hagy ki egy elképesztő lehetőséget! Coentrao megy el a bal oldalon, középre passzol az egyedül érkező Ronaldohoz, aki azonban belelövi a kapusba a labdát

75
    Alonso is besárgul

74
    Soldado reklamálásért kap sárgát, valószínűleg valamelyik leshelyzetét kérhette számon

74
    Csere a Valencia csapatánál: lemegy V. Ruiz, bejön R. Costa

73
    Real Madrid gólt szerzett!!
    Öngóllal növeli előnyét a Real Madrid! Di Maria ugratta ki a bal oldalon Coentraot, aki remekül centerez középre, és Higuain elől menteni igyekvő ANDRÉS GUARDADO kezéről pattan a saját kapujába a labdát!

72
    Hugiain élesen l a jobb oldalról a kapu elé félmagasan, de a labda érintés nélkül gurul ki taccsra a túloldalon

67
    Hatalmas egyenlítési lehetőség marad ki! Banega küzd meg három madridival, majd remekül indítja Soldadot, aki egy cselt követően kapura lő, Casillasról azonban Jonas elé pattan a labda, aki ajtó-ablak helyzetben mellé lő!

66
    Soldado van ismét lesen, a felső lécet találja el. Véleményes szituáció, valószínűleg maximum egyvonal lehetett

65
    Piatti lő távolról, a labda messze elkerüli Casillas kapuját

64
    Ronaldo cselezget a jobb oldalon, visszatett labdáját Khedira tüzeli rá 17-ről, de egy védőt talál fejbe

63
    Ronaldonak sikerül fejelnie, de nincs benne erő, és középre tart, Guaita könnyedén véd

59
    Soldadot állítják meg ismét lesen, amikor egyedül törhetett volna kapura. Vitatkozik is a játékvezetővel

59
    Letámad a Madrid, de a Valenciának sikerül kihoznia a labdát

58
    Guardado szabálytalankodik Özillel szemben

57
    Essien rúgja keményen középre a labdát, de nem lesz belőle komoly gólszerzési lehetőség

Marcelo helyett Coentrao áll be aszünetben

Benzema góljával vezet a Real Madrid a Valencia ellen, amit egy remekbe szabott kontratámadás végén sikerült szerezni. Mindkét csapatnak számos lehetősége adódott, de Casillasnak hála, csak a hazaiak jutottak gólig.
    A Valenciának mindenképpen lőnie kéne legalább egy idegenben szerzett gólt, ha szeretne továbbjutni ebből a párharcból.
    A statisztika szerelmeseinek: labdabirtoklás 44%-56%; lövések 7:7; kaput eltaláló lövések 2:3; szögletarány 0:3

45
    Szabadrúgás a Valenciának

44
    Sajnálhatjuk, hogy rövidesen véget ér az első félidő. Remekül játszanak a csapatok

43
    Benzema kicsit kisodródott helyzetben, az ötös sarkáról tüzel bal lábbal, de csak az oldalhálót találja el

37
    KARIM BENZEMA egy tetszetős kontratámadás végén megszerzi a vezetést a Real Madridnak! Essien vezeti a labdát 30 méteren keresztül, Khedirához passzol, aki egyérintőből Benzema elé tálal, ő pedig 8 méterről rutinból megoldja a feladatot

36
    Casillas véd hatalmasat! Egy visszagurított labdát Jonas kapásból lő a Real kapujára, reflexmozdulattal véd a spanyol válogatott kapus

36
    Pókfoci a Real tizenhatosa előtt

35
    Jonas ad hosszú labdát Soldadonak

34
    Vendég kontra: Jonas lövi el a tizenhatos csücskéhez közelítve, a labda érinti a háló tetejét

34
    Ronaldo ezúttal a jobb szélről ad be, de a visszaérkező vendég védők kirúgják a labdát

33
    Ronaldo szerzi meg Banega elől al abdát

32
    Khedira adja el a labdát

31
    A harmadik vendég sarokrúgás után Soldado rúg luftot, bedobás következik a Realnak

31
    A második Valencia szöglet is veszélytelen

29
    Jonas kap 10 méteren remek labdát, a bíró azonban les miatt megállítja az akciót. A vendégek középpályása sípszó után elrúgja a labdát, de Casillas biztos ami biztos alapon véd. A sárga elmarad

29
    Özil emeli lövésre a lábát Ronaldo passza után 11 méterről, de egy láb közbenyúl

24
    Benzama a tizenhatos vonalánál lövés helyett Özilhez passzol, aki azonban lesen van

21
    Kezezés miatt jöhet a Real a térfele közepéről. Az utóbbi percekben kiegyenlítettebb lett a játék, a kezdeti Real fölény után

13
    Marcelo kerül a tizenhatoson belülre, lágyan középre ad, de a játékszer Guaita kezében köt ki

12
    Egyenlőre aktívabbak a hazaiak

11
    Ronaldo cselezget középpen, majd lövésre szánja el magát, Guaita kiüti a középra tartó labdát

10
    Első vendégszöglet: kezezést reklamálnak a Valencia játékosai, de Albiol mellel tisztázott

10
    Büntetőt reklamálnak a vendégek, Jonas akad fenn Essienen egy kényszerítőt követően

9
    Egy eladott labda után Benzema passzol MOdrichoz, aki ziccerben, 15 méterről mellé lő