Avangard Omszk – Lev 4:0 (vége) | Jugra Hanti-Manszijszk – HC Slovan 3:1 (vége) | MHK Szpartak – Lokomotiv Jaroslavl 5:2 (vége)
Jugra Hanti-Manszijszk
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Slovan Bratislava
péntek 18.01.2013, 14:00 • Arena-Jugra • KHL

A harmadik harmadban taktikusan játszott a hazai csapat. Jól tartották a korongot, nem engedtek a pozsonyiaknak nagyobb nyomást kialakítani a kapujuk előtt, és lassan el is fogyott az idő a harmadból. A végén még lehozták a vendégek a kapust, de nem sikerült az egyenlítés. Fontos három pont maradt otthon a Jugra csapatának. (16:19:55)

60:00

59:40
    A Jugra gólt szerzett!
    Az üres kapuba ütötte KRYSANOV ANTON a harmadik Jugra gólt. Gólpasszok: Konstantin Glazachev, Sergei Demagin

51:08
    Skorokhodov kemény lövése jobboldalról , Janus kesztyűjében.

50:05
    Jól védi a kék vonalat a Mansijsk

49:10
    Másik oldalon máris egy nagy helyzet alakult ki és Kytnár egy lepattanót közelről a kapusba lőtt

48:30
    Magogin teljesen egyedül Janus előtt közelről lőtt, de Janus védett.

47:58
    Sersen lövése a bal fölső sarokba tartott, de Biryukov elkapta, mint a legyet

47:01
    Ölvecki veszélyes lövését bravúrral tolta ki Biryukov

46:12
    A hazaik kerültek egy hiba után helyzetbe, Janus kiütötte a pakkot.

Elkezdődött a harmadik harmad.

Jobban játszott ebben a harmadban a hazai csapat. A Slovan nehezen indult, és sok volt a pontatlanság a játékukban. A harmad vége felé kezdtek magukra találni, és sikerült is az egyenlítés.
    Amikor már mindenki az hitte, hogy döntetlennel vonulnak le a csapatok a szünetre, még egyszer lecsapott a hazai csapat és megszerezte az előnyt. Az utolsó harmad fog majd dönteni a pontok elosztásáról.

40:00

39:47
    Egy lepattanót küld vissza a hálóba SKOROKHODOV IGOR. Gólpasszok: Krysanov Anton, Safronov Kirill

A Slovan gólt szerzett!
    Kukumberg megnyerte a bulit, és KYTNÁR MILAN egyből a fölső sarokba lövi a pakkot. Gólpassz: Kukumberg Roman

33:35
    Bartovic szerzett egy korongot a Mansijsk harmadában, és Bliznák került nagy helyzetbe. Lövését szépen húzta le a hazai kapus.

21:30
    Mansijsk vezetett egy jó támadást, amelynek egy veszélyes helyzet lett a vége.

20:22
    Tilos felszabadítással kezdődik a harmad (SLovan)

20:01

Érdekes módon a Slovan volt az, aki többet kezdeményezett ebben a harmadban, és kisseb mezőnyfölényben is játszott, de mint ahogy tudjuk a hokit is gólokra játsszák, így tehát a Mansijsk vonulhat be pihenni egy gólos előnnyel. 15 perc és jövünk vissza.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:50
    Még egy veszélyes Slovan támadás végén Kukumberg nagy helyzetben kihagyta.

17:10
    Jól járassák, pontos gyors passzokkal a korongot a hazaiak, csak a befejezés hiányzik.

16:52
    Nagy kavarodás Janus kapus előtt, megszakítják a játékot, elmozdult a kapu.

10:55
    Hudácek és Ölvecky jól keverik a pakkot a kapu előtt, de nincs gólhelyzet belőle

09:35
    A Slovan most próbál nyomást gyakorolni a Mansijsk kapujára

07:17
    KRYSANOV ANTON szépen cselezte be magát a körök közé és fonákkal szép gólt lőtt. Gólpasszok: Konstantin Glazachev, Marek Troncinsky

07:10
    Egy pontatlan Slovan lövés a közönségbe repül a pakk

06:15
    Szétszórt pontatlan játék folyik most a pályán, mindkét csapat jól védekezik a saját harmada előtt.

Kezdősor:

Jugra Hanti-Manszijszk: Biryukov (Masalskis) - Pepelyaev, Grebeshkov, Skorokhodov, Sitnikov, Magogin - Ibragimov, Safronov, Krysanov, Glazachev, Demagin - Starosta, Troncinsky, Khlyntsev, Bulyansky, Rybakov - Belyaev, Yatsenko, Bocharov

HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) – Sigalet, Sersen, Bakos, Bliznák, Miklík – Datelinka, Svarný (A), Hudácek, Ölvecký, Bartovic (C) – Mojzís, Tabacek, Kudrna, Kytnár, Kukumberg (A) – Trska, Mihálik, Mikús, Preisinger, Dano.

Játékvezetők: Gofman, Ronn - Misyur, Raming.

Szibéria fogadja ma a Slovan Bratislava együttesét, pontosabban a Jugra csapata a 70000 lakosú Mansijsk városban. Az első egymás elenni meccset Pozsonyban hosszabbítás után a büntetők döntötték el a Slovan javára. Most is szoros mérkőzés várható, és valamicskével esélyesebb a Slovan, de a Mansijsk csapatának mindenkép a három pontos győzelmet kell megszereznie, hogy megmaradjon az esély bejutni a legjobb nyolc csapat közé a keleti csoportban.

A Slovan Bratislava zsinórban négy győzelmet aratott nehéz küzdelmes mérkőzéseken, és jelenleg a nyugati csoportban a továbbjutó hatodik helyen ál 66 ponttal. A házigazda Jugra Chanty Mansijsk a legutóbbi négy meccsből hármat megnyert, és a keleti csoport kilencedik helyét foglalja el 59 ponttal.

Pozsonyban délután kettőt mutat majd az óra a mérkőzés nyitó buliján. Meglátjuk melyik csapat szurkolói lesznek majd elégedettebbek a végeredménnyel.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 8. Krysanov (Glazachev, Troncinsky), 40. Skorokhodov (Krysanov, Safronov), 60. Krysanov (Glazachev, Demagin) - 35. Kytnár (Kukumberg)

Játékvezetők: Gofman, Ronn - Misyur, Raming