Liverpool F.C. – Norwich 5:0 (vége) | Newcastle United – Reading FC 1:2 (vége) | Manchester City – Fulham FC 2:0 (vége)
West Bromwich Albion – Aston Villa FC 2:2 (vége)
Newcastle United
1:2 (1:0)
Reading FC
szombat 19.01.2013, 16:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Barclays Premier League

A hazaiak elszántan kezdték a találkozót, több gólt is lőhettek volna, ha Federici nem véd szenzációsan.

A szabadrúgásból szerzett gól után aztán átadták a területet, és hiába jöttek ki a szorításból, egy "csodacsere" megpecsételte a sorsukat.

Adam Le Fondre 7 perc alatt megfordította a mérkőzést, és a végén hiába támadott a Newcastle tíz emberrel, nem találtak a kapuba.

A Reading ezzel a győzelemmel elkerült a kieső helyről, a hazaiak pedig egyre közelebb kerülnek ahhoz. (18:05:00)

95
    Bigirimana ível fel még egy labdát, a védők szerlik Obertant

93
    Kebe Coloccinival durvul, sárga villan neki

93
    Bigirimana beadását Cissé fejeli Obertanhoz, aki kapásból lő, de Federici könnyedén véd

92
    McAnuff szereli Gutierrezt a 16-oson belül, még mielőtt beadhatna a középpályás

91
    Gutierrez cselezget a jobb szélen, két védő veszi közre, szerelik

90
    4 perc a hosszabbítás

90
    Egy beadásra Ameobi érkezik jól, de lesről

89
    Bigirimana beadását Ameobi fejelné kapura, de a védők szorításából ez nem sikerül

A hazaiak kétségbeesetten támanak

87
    Debuchy beadását Williamson csúsztatja Cisséhez, aki fordulásból lő, de lesen állt

Santon beadása találja lesen Cissét.

Úgy tűnik a Newcastle a szokásos forgatókönyvet írja újra. Vezet, majd pár perc alatt kapott gólokkal kikap.

80
    Csere a Newcastle United-nél/nál: lemegy Anita, bejön Obertan.

80
    Cissé kap egy előreívelést, de lesről indult

Gólok: 35. Cabaye - 71. Le Fondre, 77. Le Fondre

Lapok:   56. Williamson (NEW), 79. Debuchy (NEW) - 67. Kelly (RDG), 93. Kebe (RDG)

Newcastle United: Krul - Santon, Coloccini, Williamson, Debuchy - Anita (80. Obertan), Cabaye (74. Bigirimana), Gutierrez, Marveaux (65. Perch), Cisse - Ameobi.
    Reading FC: Federici - Harte, Mariappa, Pearce, Kelly - Leigertwood, Guthrie (70. Le Fondre), McAnuff, McCleary (64. Akpan), Kebe - Pogrebnyak.

Játékvezetők: Marriner - Mullarkey, Bankes