Chelsea F.C. – Arsenal FC 2:1 (vége) | Tottenham Hotspur – Manchester United 1:1 (vége)
Chelsea Football Club
2:1 (2:0)
Arsenal FC
vasárnap 20.01.2013, 14:30 • Stamford Bridge • Barclays Premier League

Ellentétes félidők után győzött a Chelsea az Arsenal ellen a londoni rangadón. Nagy kérdés, hogy az ágyúsok miért adtak egy egész félidőnyi előnyt a kékeknek. Rafa Benitez pedig azon gondolkodhat, miért nem Demba Ba szerepel a kezdőcsapatában, aki negyed óra alatt többet csinált a pályán, mint Torres 80 perc alatt.
    A Chelsea ezzel a győzelmével bebiztosította a harmadik helyét, az Arsenal pedig maradt a táblázat hatodik helyén (16:24:50)

91
    5 perc lesz a hosszabbítás, közben Mertesacker fut fel a Chelsea kapujáho centernek