Tampa Bay Lightning – Washington Capitals 6:3 (vége) | Boston Bruins – New York Rangers 3:1 (vége) | Montreal Canadiens – Toronto Maple Leafs 1:2 (vége)
Vancouver Canucks – Anaheim Ducks 3:7 (vége) | Buffalo Sabres – Philadelphia Flyers 5:2 (vége)
Buffalo Sabres
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Philadelphia Flyers
vasárnap 20.01.2013, 18:30NHL

Meccs csillagai:

1. Thomas VANEK (Buffalo) - 5 pont (2+3)
    2. Jason POMINVILLE (Buffalo) - 3 pont (0+3)
    3. Steve OTT (Buffalo) - 1 pont (1+0) (21:23:30)

Mai mérközés legjobbja Buffalo csillaga az osztrák Thomas Vanek lett, aki két gólt lött és gólpasszt is adott. A meccs másik kíváló játékosa Jason Pominville volt, aki 3 gólnál is aszisztált.

Az eredmény azthiszem nem mutatja a meccs képét, hiszen Sabres nem volt 3 góllal jobb. Mindkét csapat nagyon hajtott a pontokért, de Sabres jobban kihasználta az esélyeket és így 5:2 gyözni tudott.

60:00

59:35
    A mérközésnek gyakorlatilag vége. Táblázatba a két pontot a hazai Buffalo Sabres viheti magával.

59:13
    A Sabres gólt szerzett!
    Ez a taktika most nem vállt be, ugyanis az üres kapuba a Sabres könnyedén gólt ütött. A gólszerzö ismételten THOMAS VANEK , aki pedig indította Jason Pominville.

58:31
    Bryzgalov marad a cserepadon , 6 játékossal próbálkoznak.

58:31
    A vendégek edzöje Petera Laviollet idöt kért.

58:10
    Mindkét csapat kiegészült, folytatódhat a játék teljes létszámban.

58:00
    Két perc van hátra a mérközésböl, még mindig a Buffalo veszélyeztet.

56:42
    Timonen lesen.

56:13
    Voráček hibázott, ezt kihasználták a haziak . Thomas Vanek mehetett Bryzgalov kapus felé, de ezt még védeni tudta , de érkezett CODY HODGSON aki beütötte a kegyelem döfést.

55:59
    Négy a négyre játszanak a csapatok.

55:47
    Myers és Hartnell is kiállították verekedésért.

54:59
    Ennis a kék vonalról továbbította a korongot csapattársa TYLER MYERS felé, aki gólt ütött és így áttvette a vezetést a hazai buffaloi gárda.

54:00
    Foligni egyedül mehetett a kapussal szembe, de Luke Schenn bottal akasztott, ezert 2 perces büntetést kapott. Itt az esély a hazaiak elött!

53:50
    Hartnell a kapu elött keresi csapattársát, de Miller lecsap a játékszerre.

52:45
    Hazaiak kihagyták a helyzetet, kontrával indulhat a Philadelphia, de gól ezentúl sincs.

52:00
    A harmadik harmadból 8 perc van hátra , de még gólt nem láttunk. Vajon döntetlen születik?

50:30
    Hazaiak emberfölénye véget ért, újra teljes létszámban a Flyers.

49:00
    Vańek lövése az orosz kapusról kipattan Hodgsonhoz aki ismételten Bryzgalov kapuját próbálja bevenni, de a vendég kapus befalazta a kapuját.

47:50
    Sérülés történt, Nicklas Grossmann a cserepadon és ápolják mivel hatalmas lövést kapott a korongal.

47:26
    Vendégek ismételten elszenvedtek egy kiállítást. Most Ruslan Fedotěnko szabálytalankodott Grigorenko ellen , akit ütövel akasztott.

46:40
    Középröl folytatódott a játék és Flyers neki is támadt Miller kapujának.

45:40
    Ismételten Read aktívkodott, aki hosszan paszsolt Schennek aki nemtudta eltalálni a korongot.

45:15
    Nagy iram vette kezdetét, mindkét csapat gyözni akar és ezért küzdenek is.

44:48
    Ismételten lefújva a vendégek les helyzete.

43:30
    Grossmann passzol Readnek, de abból a szögböl Read nem találja el a félig üres kaput.

42:22
    Hazai Sulzer próbálkozott, de a hátsó palánkra pattant.

41:30
    Simmonds bombáját a hazai Miller védi nagy sikerrel.

41:18
    Steven Ott ismét a pályán, teljes a létszám.

Blokkolt lövések: 2-5 (összesen 6-8)

Második harmadban 3 gólt is láthattunk. Vendégek elöször kiegyenlítettek majd átt is vették a vezetést Couturiernek köszönhetöen, majd Thomas Vanek hozta vissza a meccsbe a hazaiakat.

40:00

39:50
    A második harmad Voráček pontatlan lövésével végzödik.

39:40
    A hazai gólszerzö Steve Ott 2 perces büntetést kap szimulálásért.

39:30
    Leopoldov lövése a kapu felé száll, de a játék megszakítva , mert a kapu elmozdult a helyéröl.

39:00
    Utolsó percen belül.

38:10
    Újabb bunyó a meccsen Stafford és Hartnell is kiszáll két percre.

37:50
    Hodgson ismét egyedül az orosz Bryzgalov elött, de sikeresen védett ismételten.

37:30
    A vendég Laughton lövése a kapu mellé szállt.

36:50
    Buffalo ügyetlenkedik a saját kapuja elött.

35:54
    Sabres kihasználta a kettös emberelönyt és kiegyenlített. THOMAS VANEK bombázott Bryzgalov kapujába és egyenlített. A támadásban Drew Stafford és Jason Pominville vett részt.

34:20
    Luke Schenn is szabálytalankodott, kettös emberelönyben jöhet a hazai gárda.

33:50
    A vendégek ismételten kiállítva 2 percre, Scott Laughton ülhet le.

33:00
    7 perc van hátra a második harmadból az erdmény 1:2 a Flyers javára.

32:00
    Hazaiak kapuja elött a Flyer szerezte meg a pukkot.

31:50
    Brayden Schenn a csapattársát Hartnellt kereste, de elcsúszik elötte a korong.

31:25
    Ennis takarásból lött, Bryzgalov nem is látta a korongot, de gyors reflexnek köszönhetöen belenyúl a lövésbe.

30:25
    Regehr Myersel próbál egy akciót összehozni.

29:00
    Hartnell újra jégen , a vendégek újra teljes létszámban.

28:15
    Stafford lövése a kapu mellé száll, érkezik Mészáros de az ütövel blokkolni tudják lövését.

27:00
    Hartnell nagyon durván Pominvillbe vetödött, ezért ki is állítják.

26:40
    Jakub Voráček nagyon messziröl próbálkozik, de Miller ismételten jól követi a játékot.

26:00
    A Philadelphia oldaláról folytatódhat a mérközés.

25:50
    Hodgson nagyon közelröl ,de Bryzgalovba lövi a korongot.

25:00
    A Flyers gólt szerzett!
    A szép akciót CLAUD GIROUX fejezte be góllal. A gólban segítkeztek :Kimmo Timonen és Jakub Voráček.

24:30
    Robyn Regehr ismét a büntetö padra ülhet két percre.

22:00
    SEANA COUTURIER a gólszerzö, Mészáros bomba lövésébe Seana kotort bele és így gól.

21:50
    A játék Brayzgalov kapuja elött folytatódik.

21:30
    Szabálytalan felszabadítás a hazaiak térfelén.

21:00
    Claud Girouxe kellemetlen lövését Miller védi.

20:30
    A hazai Sabres szerezte meg a korongot és indíthatja elsö támadását.

20:01

Statisztikák az elsö harmadban:

Kapura lövés: 7-7
    Kiállítások: 8-6
    Lövések: 6-3
    Blokkolt lövések: 4-3

Nagy örömünkre szolgállhat, hogy újra elkezdödött az NHL, mert újfenn ilyen meccseket nézhetünk mint ez a mai Buffalo Philadelphia. Sokkal gyorsabb és keményebb játék mint a KHL ben.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:30
    Hazaiak ismét helyzetbe kerültek Vanek csapattársának Andrej Sekeranak passzol, de a vendég kapus ismét védni tudja a lövést.

19:00

18:15
    Timonen passzol Voráčeknek, aki lövését Miller védi.

17:50
    Kézzel tövábbított korong, ezért a játék a középkörröl folytatódik.

17:16
    A szabálytalan védekezésért Jordan Leopold kap 2 perces büntetést. Emberfölényben a vendégek.

17:10
    Flyers szabálytalan felszabadítása után sípolnak a bírók.

17:00
    Hecht újabb lövése a kapus kezében köt ki.

16:50
    Vendégek szabályosan felszabadítanak, támadnak a hazaiak.

16:00
    Les a vendégeknek.

15:00
    Vendégek szép helyzete, dea kemény Hartnell lövése a kapusról visszapattan a saját térfelükre.

13:50
    Simmonds lövését a hazai Miller védi.

13:30
    Philadelphia saját kapujától hozza fel a korongot.

12:50
    Robyn Regehr szabálytalankodott hátulról, ezért kétperces büntetést kapott.

12:30
    Hodgson lövését lelepi Bryzgalov.

11:00
    STEV OTT gyönyörü lövése a hálóban.
    Jason Pominville és Thomas Vanek segítkezdtek a gólszerzésben.

9:30
    Újabb kiállítást láthatunk, a vendég Nicklas Grossmann csúszhat le a jégröl.

8:00
    Kiállítás letelt, teljes létszámmal a csapatok.

8:00
    Most a másik félen a vendégek támadnak, de Andrej Meszárošt eltaszították a korongtól.

7:00
    Szép játék a vendégek kapuja elött. Thomas Vanek lövését Bryzgalov védte.

6:30
    Timonen blokkolták a lövés nem sikerült.

6:00
    A verekedés kiállítással folytatódott. SCHENN és FOLIGNO is két perces büntetést kapott.

5:30
    Csak az elsö pár perc telt el, de már verekedés is a pályán.