Tampa Bay Lightning – Washington Capitals 6:3 (vége) | Boston Bruins – New York Rangers 3:1 (vége) | Montreal Canadiens – Toronto Maple Leafs 1:2 (vége)
Vancouver Canucks – Anaheim Ducks 3:7 (vége) | Buffalo Sabres – Philadelphia Flyers 5:2 (vége)
Buffalo Sabres
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Philadelphia Flyers
vasárnap 20.01.2013, 18:30NHL

Meccs csillagai:

1. Thomas VANEK (Buffalo) - 5 pont (2+3)
    2. Jason POMINVILLE (Buffalo) - 3 pont (0+3)
    3. Steve OTT (Buffalo) - 1 pont (1+0) (21:23:30)

Mai mérközés legjobbja Buffalo csillaga az osztrák Thomas Vanek lett, aki két gólt lött és gólpasszt is adott. A meccs másik kíváló játékosa Jason Pominville volt, aki 3 gólnál is aszisztált.

Az eredmény azthiszem nem mutatja a meccs képét, hiszen Sabres nem volt 3 góllal jobb. Mindkét csapat nagyon hajtott a pontokért, de Sabres jobban kihasználta az esélyeket és így 5:2 gyözni tudott.

60:00

59:35
    A mérközésnek gyakorlatilag vége. Táblázatba a két pontot a hazai Buffalo Sabres viheti magával.

59:13
    A Sabres gólt szerzett!
    Ez a taktika most nem vállt be, ugyanis az üres kapuba a Sabres könnyedén gólt ütött. A gólszerzö ismételten THOMAS VANEK , aki pedig indította Jason Pominville.

58:31
    Bryzgalov marad a cserepadon , 6 játékossal próbálkoznak.

58:31
    A vendégek edzöje Petera Laviollet idöt kért.

58:10
    Mindkét csapat kiegészült, folytatódhat a játék teljes létszámban.

58:00
    Két perc van hátra a mérközésböl, még mindig a Buffalo veszélyeztet.

56:42
    Timonen lesen.

56:13
    Voráček hibázott, ezt kihasználták a haziak . Thomas Vanek mehetett Bryzgalov kapus felé, de ezt még védeni tudta , de érkezett CODY HODGSON aki beütötte a kegyelem döfést.

55:59
    Négy a négyre játszanak a csapatok.

55:47
    Myers és Hartnell is kiállították verekedésért.

54:59
    Ennis a kék vonalról továbbította a korongot csapattársa TYLER MYERS felé, aki gólt ütött és így áttvette a vezetést a hazai buffaloi gárda.

54:00
    Foligni egyedül mehetett a kapussal szembe, de Luke Schenn bottal akasztott, ezert 2 perces büntetést kapott. Itt az esély a hazaiak elött!

53:50
    Hartnell a kapu elött keresi csapattársát, de Miller lecsap a játékszerre.

52:45
    Hazaiak kihagyták a helyzetet, kontrával indulhat a Philadelphia, de gól ezentúl sincs.

52:00
    A harmadik harmadból 8 perc van hátra , de még gólt nem láttunk. Vajon döntetlen születik?

50:30
    Hazaiak emberfölénye véget ért, újra teljes létszámban a Flyers.

Gólok és gólpasszok: 11. Stev Ott (Jason Pominville, Thomas Vanek), 36. Thomas Vanek (Drew Stafford, Jason Pominville), 55. Tyler Myers (Ennis T.), 57. Cody Hodgson (Voráček), 60. Thomas Vanek (Jason Pominville) - 22. Seana Couturier (Andrej Mészáros), 25. Claud Giroux (Kimmo Timonen, Jakub Voráček)

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) - Leopold, Ehrhoff, Regehr, Sekera, Sulzer, Myers - Vanek, Hodgson, Pominville - Ennis, Grigorenko, Stafford - Foligno, Hecht, Ellis - Kaleta, Ott, Scott
    Philadelphia Flyers: Bryzgalov (Leighton) - Meszároš, Timonen, Schenn, Foster, Coburn, Grossmann - Schenn, Giroux, Hartnell - Voráček, Talbot, Simmonds - Read, Couturier, Fedotěnko - Wellwood, Laughton, Rinaldo

Játékvezetők: Vanmassenhoven, Kozari - Miller, Nansen