Szalavat Julajev – HK Szibir Novoszibirszk 3:1 (vége) | Traktor Cseljabinszk – Metallurg Magnyitogorszk 4:1 (vége) | AK Barsz Kazany – Metallurg Novokuznyeck 5:1 (vége)
Szalavat Julajev
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
HK Szibir Novoszibirszk
szerda 23.01.2013, 14:00 • Ufa-Arena, Ufa • KHL

Nem hozott emlékezetes mérkőzést a Szalavat és a Szibir találkozója, az első harmadot uralták a hazaiak, azt a két gólt, amivel gyakorlatilag megnyerték a meccset, akkor szerezték.

A vendégek a második harmadban kétszer voltak előnyben, ezzel nem tudtak élni, és az utolsó felvonásban már csak szépíteni tudtak a nem sokkal korábban eredményes hazaiak ellen.

(16:15:26)

60:00

59:02
    A Novosibirsk gólt szerzett!
    JORI LEHTERA a kapuval szemben állva közelről lő Tarkki hálójába! 3:1 Assziszt: Enlund

A Szalavat gólt szerzett!
    ANTTI PIHLSTROM a vendégek kapuja előtt vesz át jól egy beadást, kicselezi a kapust és a hálóba helyezi a korongot! 3:0 Assziszt: Zivojnov, Slepisev

Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmadban két előnyt sem tudtak kihasználni a Szibir játékosai, komoly helyzetig sem jutottak.

A Szalavat nem erőltette a játékot, nekik éppen elég volt kivédekezni az emberhátrányokat.

A játékrész végére előnybe került a Szalavat, és ebből maradt még 46 másodperc, ezt kellene kihasználniuk.

40:00

39:48
    Enlund tör kapura, lövés közben ütközik le, a kapu elmozdul, technikai szünet

38:46
    Sumakov ül le a vendégektől két percre, ütésért

38:35
    Proskin ereszt meg egy nagy lövést balról, Glassról kijön, de begyűjti Pihlstrom elől

27:02
    Pihlstrom egyedül kelt zavart a Szibir védelmében, de kapura nem tud lőni, szerelik a védők

25:55
    Felállnak a vendégek, egy gyenge lövési kísérlet után kiütik a korongot a hazaiak

20:01

Az első harmadot teljesen a Szalavat uralta, a kétgólos előny akár nagyobb is lehetne, ám a játékrész végén emberelőnybe került a Szibir, amiből csak nyolc másodperc telt el, így a gólszerzés reményével jöhetnek ki a második harmadra.

17:20
    Saprikin kap nagy korongot a kapu előtt, de nem tud ráfordulni a lövésre igazán, Glass hárít

10:11
    ALEKSZANDER SZVITOV harcol egy korongért a vendégek kapuja előtt, amely elé pattan és a földön fekve kotorja a hálóba! 2:0 Assziszt: Mirnov, Saprikin

09:42
    Kapus csere, Glass a vendégek kapusa

09:32
    ILDAR ISZANGUKOV egy távoli lövéssel veszi be a vendégek kapuját! 1:0, Assziszt: Muszatov

07:35
    Hazai támadás végén nagy helyzet marad ki, Gajducsenko véd egy közeli lövést, Szvitovét