Washington Capitals – Winnipeg Jets 2:4 (vége) | Carolina Hurricanes – Tampa Bay Lightning 1:4 (vége) | Montreal Canadiens – Florida Panthers 4:1 (vége)
Chicago Blackhawks – St. Louis Blues 3:2 (vége) | Edmonton Oilers – San Jose Sharks 3:6 (vége)
Montreal Canadiens
4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Florida Panthers
szerda 23.01.2013, 01:30NHL

A Montreal Canadiens meggyőző játékot bemutatva, magabizotsan veri a Florida Panthers csapatát, akiknek valamit ki kell találni, hogy ne legyen nagy a lemaradásuk már a szezon elején. A Montreal megszerzi idénybeli első győzelmét, a szurkolóik joggal reménykedhetnek egy szép szezonban. (04:12:04)

60:00

58:00
    2 perc van hátra, a Montreal sikeresen abszolválja floridai kirándulását.

56:30
    2 óriási védést mutatott be Price kapus.

55:00
    A Montreal csapata támad, de most nem tudják bevenni Clemensen kapuját.

54:00
    A játék színvonala sokkal alacsonyabb, mint a második harmadban volt.

52:30
    Nem sok sikerrel, már a pályán a kiállított hazai játékos.

50:30
    Gyakorolhatja az 5 a 4 - re játékot a Montreal is.

50:00
    10 perc van hátra, 3 gólt már nem fog szerezni a hazai csapat.

49:40
    Egy ellenakció végén majdnem itt az 5. Montreal gól, de a szépen kijátszott támadás végén Clemensen védeni tud.

48:00
    Teljes létszámban a Canadiens.

47:30
    Kimaradt 2-3 hatalmas szépítési lehetőség, Pricenak nagy érdeme van ebben.

46:00
    Megint kiállítás, megint Montreal oldalon, 2 percig kettős előnyben a Florida!

45:30
    A Florida eddig nem tudott kidolgozni említésre méltó akciót, pedig már letelt két és fél perc.

43:00
    5 percig emberfórban a Florida, hatalmas esély a szépítésre, megint Flesichmant állítják ki.

43:00
    Hatalmas verekedés alakult ki a pályán, a bírók ítéleteire várunk.

42:15
    Már újra a pályán, nem tudott szépíteni a Florida.

40:15
    Az utolsó harmadban gyorsan a kiállítás sorsára jutott Fleischmann a vendégcsapatból.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmad elején a Florida aktívabb volt, szépíteni is tudtak, és még aztán majdnem ki is tudtak egyenlíteni. De ezt nem tudták véghez vinni, és ezt kihasználta a Montreal, akik még kétszer eredményesek tudtak lenni, így nagyon nehéz dolga lesz a hazai csapatnak, ha még akar valamit kezdeni ezzel a meccsel.

40:00

38:40
    A Florida nem tud mit kezdeni a Canadiensszel.

37:00
    Price vôd magabiztosan egy távoli kísérletet.

34:25
    A Canadiens gólt szerzett!

ALEX GALCHENYUK eredményes egy szép átadás után.
    Gólpassz: Brandon Prust.

32:44
    Már 5 - 5 - re folytatódik a meccs.

32:00
    Montreal fór, mivel játékosuk újra a pályán.

31:30
    Nincs semmi komolyabb momentum a pályán.

30:44
    De hamar 4 a 4 - re folytathatják mivel, Prust is kikorcsolyázhat pihenni a hazai csapatból.

30:00
    Megint a kiallítás sorsára jut egy vendég játékos. Moen a vétkes.

28:31

Egy perc sem telt el a kiállításból, amikor a vendégek sikeresen kihasználják emberelőnyüket. Egy messziről, de tisztán leadott lövéssel újfent ANDREJ MARKOV eredményes.
    Gólpasszok: Max Pacioretty, Rafael Diaz.

27:50
    Most a hazai csapatból állítják ki Desharnaist feltartásért, Montreal emberelfór lesz.

27:30
    Reklámszünet, meg is érdemlik a felek ezt a pár perc pihenőt.

27:00
    Nagyon magas színovnalú jégkorongot láthatunk, egy percig sem unatkozunk a második harmadban.

26:00
    A másik oldalon Clemensen is bemutat egy bravúrt.

25:30
    Már egyenlíthettek is volna, Pricenak kellett közbeavatkoznia.

24:33
    A Panthers gólt szerzett!

Ezt már a Montreal sem úszhatta meg! Az emberelőnyt végül a szlovák TOMAS KOPECKY használja ki, a cseh Tomáš Fleischmann gólpasszából.

24:10
    Hihetetlen tüzijáték Price kapuja előtt, háromszor is tüzelhettek a floridaiak, de még nem lett belőlük gól.

23:50
    Megkapja az újabb esélyt a Panthers, bottal akasztották az egyik hazai játékost.

23:30
    Kiegészülnek a vendégek, ez egy nagyon elpocsékolt emberelőny volt hazai részről.

23:00
    Most nem tudnak letelepedni a hazaiak a Canadiens védekező harmadában.

22:30
    Megszerzi a Montreal, és kiüti a korongot a harmadból.

22:00
    A felállás nem okoz nekik gondot, meglátjuk, hogy ki tudják - e használni az emberfórt.

21:30
    Kiállítás most a Canadiens részéről, szépíthet a Florida. Diaz a kiállított játékos.

21:10
    Egy ártalmatlannak tűnő Monteral korongfelütést követően Clemensen inkább megfogja a játékszert, így buli jön a hazaiak védező harmadában.

20:40
    Aktívan kezd a Florida, rögtön helyzetet tudtak kialakítani 2-3 passzt követően, de a lövés célt tévesztett.

20:01

A játék elején egyértelműen a Canadiens dominált, a hazaiak mintha bennragadtak volna az öltözőben. Ki is használták a Panthers hibáit a vendégek, és hamar elhúztak két góllal. A harmad végéhez érve azonban feltámadt a Florida, sorra dolgozta ki helyzeteit, de egyelőre nem jártak sikerrel.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:30
    Pár hazai pontatlan kísérlet fél perc leforgása alatt.

19:00
    A harmad végéhez érve beszorítja a Panthers a Canadienst.

18:20
    2 perc van hátra az első harmadból, a Florida dolgozott ki szép akciót, aminek vége egy tiszta lövőhelyzet, de Price védeni tudott.

17:30
    Skille indulhatott maga kapura, de gyönyörű védőmunkát láthattunk a kanadai csapat játékosaitól, akik megfosztották a csatárt a pakktól.

16:40
    Nem tud felszabadítani a Panthers, védekezniük kell, hogy ne kapjanak még egy gólt.

16:00
    A vendégcsapat megszerzi a korongot, majd egy lövéssel próbálkoznak, ami elkerüli a hazai kaput.

15:30
    Buli a Montreal kapuja előtt.

15:00
    Két lövést láthattunk előbb vendég, majd hazai részről, a kapusok a helyükön voltak.

14:00
    Sokkal aktívabbak a vendégek, Clemensennek kell védenie a lepkéssel.

13:24

Kettős emberelőnyben újabb gólt szerez a Canadiens! Egy végletekig kijátszott akció végén ANDREJ MARKOV talál Clemensen kapujába!
    Gólpasszok: Max Pacioretty, David Desharnais.

12:40
    Weiss is a kiállítás sorsára jut, kettős előnyben támad a Montreal.

12:00
    A meccs első kiálított játékosa a floridai Campbell, aki bottal akasztásért mehet pihenni.

11:20
    Mezőnyjáték folyik a pályán.

10:10
    A vendégek továbbra is veszélyesebbek, csak idők kérdése, hogy mikor találnak be újfent.

09:00
    Clemensen kell védeni kétszer is, a kapus szépen hárítja a kapura zúduló lövéseket.

08:00
    Clemensen véd egy kék vonalról leadott lövést, Prust tüzelt.

06:30
    Mindkét fél támadásokat vezet, de most egyiküknek sem sikerül lövésig eljutni.

05:00
    Price is bemutatja első védését a Montreal kapujában.

04:00
    Továbbra is a Montreal támad.

03:30

A mérkőzés elején rögtön vezetést szerez a hazai csapat! Egy gyors támadás végén TOMAS PLEKANEC eredményes.
    Gólpasszok: Brian Gionta, Rafael Diaz.

03:00
    Tilos felszabadítás Florida részről.

02:00
    A hazaiak nevéhez fűződik az első lövés.

01:30
    Még nem alakult ki veszélyhelyzet egyik oldalon sem.

01:00
    Telt ház Montrealban, minden kész egy jó meccshez.

00:01

Még zajlik a felvezető műsor, de lassan kezdődik a meccs.

Montrealba látogat a Florida jégkorongcsapata, ahol a hazai Canadiens látja vendégül a vendég Pantherst. A Montreal eddig egy meccset játszott idén a Toronto ellen, ahonnan pont nélkül távozott. A Florida már túl van két meccset, a Carolinet le tudták győzni, az Ottawa azonban nagy falatnak bizonyult számukra.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 01:30 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 4. Plekanec (Diaz, Gionta), 14. Markov (Pacioretty, Desharnais), 29. Markov (Pacioretty, Diaz), 35. Galchenyuk (Prust) - 25. Kopecky (Frieschmann)

Montreal Canadiens: Price - Yemelin, Markov, Diaz, Gorges, Bouillon, Kaberle - Cole, Desharnais, Pacioretty - Gionta, Plekanec, Bourque - Gallagher, Galchenyuk, Prust - Armstrong, White, Moen.
    Florida Panthers: Clemensen - Jovanovski, Campbell, Kuba, Ellerby, Caruso, Strachan - Upshall, Weiss, Fleischmann - Kovalev, Mueller, Huberdeau - Santorelli, Matthias, Kopecký - Parros, Smithson, Skille.