Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 5:3 (vége) | DVTK Jegesmedvék – HSC Csíkszereda 3:2 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
HSC Csíkszereda
péntek 25.01.2013, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Nagyon jó iramú, sportszerű, játékot preferáló mérkőzése vagyunk túl! A miskolciak a második harmad után a harmadikat is egy góllal nyerik, így végeredményben 3:2 arányban múlják felül a vendégeket, mondhatjuk, hogy teljesen megérdemelten, hiszen sokat tettek a sikerért.
    A Csíkszeredának sincsen oka szégyenkezni, remek partnere volt a hazai csapatnak, és kis szerencsével legalább pontot szerezhettek volna az erdélyiek. A mai eredmények fényében lássuk a tabellát:

1. Dab.Docler 95 pont (39 mérk.)
    2. Miskolci JJSE. 74 pont (39 mérk.)
    3. HC Érsekújvár 70 pont (40 mérk.)
    4. Csíkszereda 67 pont (39 mérk.)
    5. Corona Brassó 60 pont (39 mérk.) (20:36:23)

59:32
    Időkérés a vendégeknél, valószínűleg leviszik a kapusukat, hogy 6 az 5 ellen támadhassanak

57:30
    Majdnem eldőlt a meccs, újabb kavarodás a vendégek kapuja előtt, de valahogy sikerül tisztázniuk!

52:32
    Saluga szerez majdnem gólt, kicsit volt csak hosszú a passz! Érik az újabb hazai találat!

51:50
    Gyenes tenyerel rá egy nagy lövésre!

51:17
    Egy eladott korongra csap le Ritó, aki megpróbálja Kozuch mellett behúzni a pakkot egy cselt követően, de a hálóőr véd!

50:56
    Támadásban a hazaiak továbbra is: Kozuchnak kell védenie Ritó löketét!

49:04
    A Miskolc gólt szerzett!

GÓÓÓÓL! Először vezet a mérkőzésen a Miskolc! Atkinson passzol remekül FODOR SZABOLCSHOZ, aki átveszi a korongot, majd bel fonákkal a rövid felsőbe húzza a pakkot!

Gólpassz: Clinton Atkinson és Tyler Czuba

49:18
    Molnár Zsombor egy kontra végén lő, de Gyenes hárít

48:20
    helyzet a hazaiak előtt! Kozuchnak nem kellett védenie, de nemsokkal kerülte el a korongot a kapuját!

46:30
    Gyenes véd óriásit! Molnár Zsombor passzol Molnár Zsolthoz, aki hatalmas ziccerben nem tud gólt ütni!

45:51
    Kmit próbál éles passzal Beczéhez játszani, de nem jár sikerrel

44:30
    Végeredmény: Érsekújvár - Brassó 5:3, vagyis a Csíkszereda nyugodtan játszhat

44:13
    Nagy Krisztián próbálja bevinni a korongot Kozuch kapujába, de a hálóőr a helyén van

43:58
    Buli a Csíkszereda harmadából

43:44
    Kiegészülnek a vendégek, újra 5 az 5 ellen a jégen

43:02
    Kavarodás után nem sikerül kihasználni az emberelőnyét a hazaiaknak!

Elkezdődött a harmadik harmad.

Hamarosan kezdődik a harmadik harmad, közben az Érsekújvár vezet 4:3-ra a Brassó ellen (58. perc)

Továbbra is izgalmas, érdekes mérkőzésnek lehetünk tanúi: a második harmadra kiegyenlítettebb lett a játék, a vendégek vezethettek volna két góllal is, főleg, ha kihasználják a sima illetve a kettős emberelőnyüket. De amilyen kiszámíthatatlan a mai összecsapás, emberhátrányos - ráadásul hatalmas potya - góllal egyenlített a Miskolc.

35:53
    Gyenes szedi fel a lepkéssel Becze kék vonalon túli lövését, buli jöhet a miskolci kapu elől

35:03
    Kiegészülnek a hazaiak, 5 az 5 ellen újra a jégen a csapatok, ezt elpackázták a vendégek, főként a kettős előnyre kell gondolnunk

34:30
    Nem tudnak felállni most a vendégek

33:50
    Gyenes védi Novak tiszta helyzetben elengedett lövését!

32:45

GÓÓÓÓÓÓL! Emberhátrányból egyenlít a Miskolc! Hatalmas potyagól kapott Kozuch, a gólszerző SZILÁGYI LEVENTE!

Asziszt nélküli találat volt

32:05
    Novak passzát nem sikerül Kmitnek belőnie! Nagy lehetőség volt, a kapus már verve volt!

31:40
    Góga lövése pattan föl, buli jöhet a miskolci kapu elől

31:32
    Nagy Krisztián (Miskolc) áll ki 2 percre gáncsolásért, először előnyben a Csíkszereda!

28:50
    A Miskolc továbbra is többet támad, míg a Csíkszereda elképesztően veszélyes kontrákat vezet

28:27
    Popovics tüzel, Kozuch véd

28:17
    Buli következik a Csíkszereda harmada elől

27:47
    Novak passzát Mihály húzná be a kapuba, de Gyenes nagyot véd!

27:03
    Salugát szerelik a vendég védők

26:30
    Molnár Zsolt lendületből vezeti a pakkot, messziről lő, Gyenes spárgázva véd!

20:01

Hamarosan kezdődik a második harmad. Közben az Érsekújvár vezet 3:2-re a Brassó ellen a másik mérkőzésen (2. harmad vége)

Nagyon érdekes első harmadot láthattunk! A hazaiak többet támadnak, több nagy lehetőségük is van, mégis a vendégek vezetnek 2:1-re! Nagyon veszélyesek a szeredai kontrák, mindkét találat ebből született! A hazaiak viszont csak egyszer tudtak eredményesek lenni, akkor az egyetlen kiállítást használták ki a mérkőzésen

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:40
    A HSC gólt szerzett!

GÓÓL! Újra vezetnek a vendégek, ezúttal is kontrából! Molnár Zsolt indítja Molnár Zsombort, aki elmegy a jobb oldalon, majd középre játszik, SZŐCS SZABOLCS pedig csak beleteszi az ütőjét, és a korong a kapuba vágódik!

18:39
    Hatalmas kavarodás a vendég kapunál! A miskolci játékosok 4-5-ször próbálták bekotorni a pakkot Kozuch kapujába!

17:57
    Dubek csap le egy eladott korongra, majd lő a vendég kapu fölé

17:30
    Saluga adja el a korongot a szeredai kapu mögött

17:00
    Novak kerüli meg a miskolci kaput, majd ráhúzza a korongot, Gyenes viszont átér, és zárja a szöget

16:13
    Smith cselezi ki Kozuchot, de nem tud lőni, pedig már csak az üres kapuba kellett volna passzolni!

15:18
    kmit lövését hárítja üggyel-bajjal Gyenes

14:11
    Buli a hazaiak harmadából

13:39

GÓÓL! 10 mp alatt kihasználja emberelőnyét a Miskolc! Atkinson lövése lepattan Kozuchról, MARTIN SALUGA pedig ott állt a kapus mellett, és bal fonákkal behúzza a pakkot a kapuba!

Gólpassz: Clinton Atkinson és David Cowen

13:26
    Péter Levente (HSC) kap 2+10 percet bottal ütésért

13:07
    Nagy Gergő ad remek passzot a teljesen üresen álló Czubához, azonban még őt is meglepi a passz, és mellé lő ziccerben

10:40
    Buli a semleges harmadból. Eddig a hazaiak uralják a játékot, vezetést mégis a vendégek szereztek

09:44

09:30
    Miskolczi egyenlít majdnem!

08:49

GÓÓL! Vezet a CSíkszereda! BECZE TIHAMÉR tör előre, elviszi a korongot Atkinson mellet, és szépen, Gyenes mellett beüti a korongot! Gyors kontra volt!

Gólpassz: Lubomir Hurtaj és Flinta Botond István

08:09
    Novak tör be egészen a Miskolc kapujáig, az utolsó pillanatban leadott passzába azonban belenyúlnak

01:31
    Hazai lehetőség: Fodor Szabolcs találja telibe a szeredai kapust egészen közelről!

00:35
    Tóth Adrián játszik középre, de nem sikerül társat találnia a korongnak

00:04
    A Miskolci Jegesmedvék sárga-feketében, a vendég Csíkszeredaiak fehér mezben és sötét-kék alsóban lépnek jégre

00:01

Hamarosan kezdődik a mérkőzés

A tabella 2. helyét 71 ponttal elfoglaló Miskolci Jegesmedvék fogadják a még épphogy rájátszást érő, 4. helyen tanyázó Csíkszereda együttesét, akik eddig 67 pontot szorgoskodtak össze.
    A MOL Ligában idén öt csapat küzd reális eséllyel a playoff 1-4 helyéért. Vessünk egy pillantást a táblázat számunkra érdekes részére:

2. Miskolci JJSE. 71 pont (38 mérk.)
    3. HC Érsekújvár 67 pont (39 mérk.)
    4. Csíkszereda 67 pont (38 mérk.)
    5. Corona Brassó 60 pont (38 mérk.)

Ezen a meccsen kívül ma Érsekújvár - Brassó találkozót rendeznek még. A képlet akkor egyszerűsödik, ha a Csíkszereda pontot tud szerezni Miskolcon, és ezzel egy időben az Érsekújvár legyőzi a Brassó gárdáját.
    Persze, a rájátszásba kerülésen kívül nem mindegy, ki melyik helyen kvalifikálja magát, mert egyik együttes sem szeretne "csak" negyedikként tovább lépni, mert akkor a Dunaújvárossal nézhetnek farkasszemet a döntőbe kerülésért.
    Ezért a Miskolcnak és a Csíkszeredának is még minél több pontot kell megszereznie, hiszen mindkét csapat szeretné minél jobb helyzetből kezdeni az idei playoffot.

Az egymás elleni mérleg teljes azonosságot mutat: az eddig lejátszott hat mérkőzésből hármat a Miskolc, hármat a Csíkszereda nyert meg, egyaránt 9-9 pontot begyűjtve

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.
    Gólok és gólpasszok: 14. Saluga (Atkinson, Cowen), 33. Szilágyi, 50. Fodor (Atkinson, Czuba) - 9. Becze (Hurtaj, Flinta), 20. Szőcs (Zsolt, Zsombor)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes - Szirányi, Hegyi, Fodor, Czuba, Nagy G. - Cowen, Atkinson, Saluga, Tóth, Dubek - Gőz, Láda, Nagy K., Szilágyi, Smith - Popvics, Ritó, Miskolczi, Rafaj
    HSC Csíkszereda: Kozuch - Papp, Góga, Mihály, Novák, Hurtaj - Nagy I., Péter L., Kmit, Becze, Tranca - Adorján, Bors, Molnár Zsolt, Molnár Zsombor, Szőcs - Flinta, Kósa

Játékvezetők: Babic Vladimir, Wolf László - Abonyi Attila, Székely Gergely