Amur Habarovszk – MHK Szpartak 1:2 (vége) | HK Szibir Novoszibirszk – HC Donbassz Donyeck 2:5 (vége) | Metallurg Novokuznyeck – Dinamo Riga 3:1 (vége)
Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk – Avangard Omszk 1:4 (vége) | Dinamo Moszkva – Metallurg Magnyitogorszk 2:1 (szétlövés után) | Lev – Szeversztal Cserepovec 5:4 (vége)
szétlövés vége
Dinamo Moszkva
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Metallurg Magnyitogorszk
hétfő 28.01.2013, 16:30 • Luzsnyiki, Moszkva • KHL

Nagyon nehezen indult ez a mérkőzés, de a végére izgalmas jó kis meccs lett belőle. A Dinamo Moszkva a harmadik harmadban kezdte komolyan venni a mérkőzést és több helyzet után sikerült az egyenlítés. Majd a hosszabbításban több ziccert is kihagytak, de végül a büntetőkben Petruzálek eldöntötte a meccset. (19:07:51)

Kezdődik SO.

Jobb csapat volt a Dinamo a hosszabbításban, de nem sikerült a döntő gólt belőni. Következnek a büntetők

A hosszabbítás megkezdődött.

Nagyon izgalmasra sikeredett a vége. A hosszabbításban vagy a büntetőkkel dől el majd a meccs

58:01
    GOROKHOV ILYIA lövi az egyenlítő gólt a bal fölső sarokba. Gólpassz:Gorovikov Konstantin

55:32
    Magnyitogorszk kontra után Yeryomenko mutat be egy bravúrt, és megmenti csapatát az újabb bekapott góltól.

47:20
    Zuccarello kevergettet, majd pontos passzal megtalálta Platonovot, aki elrontja a helyzetet

46:22
    Tilos felszabadítás (Dinamo)

45:32
    Dinamo hibázott és Mozyakin szólója után Yeryomenko bravúrosan véd

44:40
    Konkov szép cselsorozat után, lövéssel fejezi be akcióját, de telibe találja Ahonent

43:50
    Szétszórt pontatlan játék folyik most a pályán, mindkét csapat jól védekezik a saját harmada előtt, és nem enged meg a másiknak semmit

Elkezdődött a harmadik harmad.

Megszerezte a Metallurg a vezetést égy szépen helyezett Mozyakin lövés után. Ebben a harmadban már valamivel nagyobb volt az iram, de csalódás a nézők számára eddig a játék képe. 15 perc és folytatódik a meccs.

36:50
    Gyenge az emberelőny eddig, lassan lejár a két perc, és semmit sem sikerült a vendégeknek kidolgozni

32:50
    Dinamo most sorozatban próbálkozik támadásokkal, de sorra állítják meg a vendég bekkek

31:30
    Mironov lövését Lisin blokkolta le szépen

29:47
    A Metallurg gólt szerzett!
    Szép Metallurg akció végén MOZYAKIN SERGEI a bal fölső sarokba helyezte a pakkot. Gólpassz: Justin Hodgman

20:01

Gólnélküli harmad után vagyunk. Egy, egy ziccer volt mindkét oldalon, de a kapusok megoldották ezeket. 15 perc és folytatódik a meccs.

16:22
    Fordulásból egy lövéssel veszélyeztették Ahonent.

15:50
    Lassan kezd gyorsulni a játék, és már helyzetek is voltak végre

14:45
    Zuccarello egymagában a kapus előtt, kihagyja a ziccert

14:15
    Cvetkov szépen húzogatott a Dinamo harmadában majd fonákkal veszélyeztette Ahonen kapust

06:40
    Dinamo lövés a kék vonaltól Yeryemenko kesztyűjében köt ki.

06:05
    Veszélyes Metallurg akció végén egy pontatlan passz.

Kezdősor:

Dinamo Moszkva: Yeryomenko(Sharychenkov) - Granák, Gorokhov, Gorovikov, Mosalyov, Kvapil - Derlyuk, Solovyov, Kokarev, Pestunov, Petruzálek - Vishnevsky, Shchadilov, Konkov, Tsvetkov, Babenko - Mironov, Lukin, Kasyanchuk, Volkov.

Metallurg Magnyitogorszk: Ahonen(Gelashvili) - Biryukov, Antipin, Mozyakin, Korolyuk, Kazionov - Misharin, Khabarov, Hodgman, Platonov, Zdunov - Antonovsky, Timashov, Shenfeld, Zuccarello, Potekhin - Tverdovsky, Malinovsky, Yakubov, Kosov, Lisin.

Játékvezetők: Ravodin, Romasko - Mikhel, Shikhanov.

Két élcsapat találkozik ma a Dinamo csarnokában. Mindketten már biztosan ott vannak a rájátszásban, és már csak az előkelőbb helyezés, és a jobb kiinduló pont a play-off meccsek előtt a tét.

A Magnyitogorszk 89, a Dinamo 94 pontot gyűjtöttbe eddig. Mindkét csapat jó támadójátékáról, és gólerős csatárairól ismert.

A bajnokság kanadai pont táblázatát 72 ponttal, a góllövő listát 33 góllal, egyaránt a Metallurg kiváló csatára Mozaykin Sergei vezeti. Eddig 160 góllal terhelték ellenfelük kapuját Mozaykinék, de az is igaz, hogy igazán akkor ment a szekér, amikor még Malkin keze is benne volt a gólgyártásban.

Meglátjuk, Moszkvában mennyi gólt láthatnak majd a nézők, ezen a jónak ígérkező mérkőzésen.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 59. Gorokhov (Gorovikov), 65. Petruzálek - 30. Mozyakin (Hodgman)

Játékvezetők: Ravodin, Romasko - Mikhel, Shikhanov