Ferencváros Bp. ESMTK – HSC Csíkszereda 3:4 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
3:4 (2:1, 3:2 3:4)
HSC Csíkszereda
hétfő 28.01.2013, 18:30 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

A jól játszó Ferencváros csalódott lehet a végeredmény miatt, mert Mervay kapus vezérletével nagyon közel állt a döntetlen eléréséhez a rendes játékidőben. A jobb erőkből álló Csíkszereda mégse utazik haza keserű szájízzel, a megszerzett 3. pont mellett valószínűleg az Egri Bikavér is segíteni fog ebben(hazafele megáll Egerben a Csíki csapat). a Csíkieknek jó utat hazafele, a Fradinak meg gratuláció a helytállásért. Jó kis meccs volt. (20:40:17)

60:00

59:41
    A HSC gólt szerzett!
    A buli után a kék vonalról megeresztett lövés kijön Mervayról BECZE TIHAMÉR, közelről a kapuba helyez.

57:54
    Góga lövésébe önfeláldozóan vetődnek bele a Fradi védői.

55:00
    A Csíkszereda diktálja az iramot, hajtanak a győzelemért, a Fradi hősiesen védekezik..

54:47
    Kss Gergő csúszott el ígéretes helyzetben.

54:06
    A csíkiek Mervayval együtt akarják beütni a korongot, végül a védők "eltakarítják" a támadót.

Nagyon jó az iram, lüktető a mérkőzés.

52:36
    Góga lövése csúszik el a kapu mellett.

52:10
    Dancsfalvi közelről próbálta betuszkolni a korongot, Kozuch a helyén volt.

51:17
    Hurtaj 2. méterről húzta rá a kapura a korongot, Mervay bravúrral védett, az ismétlés a kapuvasat találja el.

50:46
    Lejárt az emberelőny.

50:00
    45. másodperc van még a Fradi előnyből, eddig nem sikerült helyzetet kialakítani.

48:46
    Jaroslav Kmitet állították ki a csíkiektől.

47:30
    A Fradi kapunál egy szolid kis bunyó alakul ki, a bírók szétszedik a "harcosokat".

46:39
    Meravy tol ki egy jó lövést a botos kesztyűvel.

44:55
    Góga tüzelt kaputra, kipattant Meravyról, MIHÁLY EDE közelről nem hibázott

43:27
    Berta Ákos a visszatérő Kmitet akasztja bottal, Fradi kiállítás.

42:28
    Kettős emberelőnyben a Fradi.Molnár zsoltot is kiállítják ugyancsak palánkra lökés miatt.

41:19
    Csíkszeredai kiállítás, Kmit Jaroslavot állítják ki palánkra lökés miatt.

40:41
    Borbás 4. méterről a kapuval szemben lő fölé

40:02
    A Fradi hozza el a bulit.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A harmad 2. felében a Csíkszereda olykor nagyon beszorította a Fradit, amely így is tartja 1. gólos előnyét. Nagyon izgalmas 3.negyed várható, döntő lesz az is, hogy a Fradi mennyire bírja erővel.

40:00

39:54
    Csíkszeredai lövés a vasat is érintve kerüli el a kaput a korong.

38:08
    Adorján lövése Meravyról kipattan TRANCA DÁNIEL közelről a kapuba helyez.

37:41
    Borbás lövésébe vetődik bele egy csíki védő.

35:10
    Molnár Zsolt mehetett ziccerben, Berta az utolsó pillanatban szerelte szabályosan.

Mintha fáradna a Fradi, a többi meccsén is 30. percig általában jól tartotta magát. Egyre több a szeredai helyzet.

33:34
    Becze lövését védi Meravy.

12:20
    Adorján lö takarásból, meravy kitolja a botos kesztyűvel.

11:32
    Csíkszeredai lövés, Meravy véd.

10:27
    A csíkiek "3 in1" akciójukat elhibázzák.

27:47
    Flinta eresztett meg egy életerős löketet, Meravyról nem jön ki.

25:47
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Zseniális emberelőny kihasználás 5/3, BORBÁS GERGELY bombázott Kozuch kapujába.

25:02
    Ferencvárosi emberelőny. Trancát állítják ki gáncsolásért.

24:48
    Óriási csíkszeredai ziccer maradt ki, Flinta húzta el Mervay mellet a korongot, de kihagyta a ziccert.

24:13
    Meravy fogta Hurtaj 4. méterről megeresztett lövését.

22:57
    Molnár Zsolt lövését védi Meravy.

21:30
    Kozuch 2. gyors védésel óvja meg a Csíki kaput a góltol.

21:05
    Buli a Fradi kapuja előtt.

20:01

Érdekes 1. harmadon vagyunk túl. A Csíkszereda hamar gólt szerzett, ráadásul nemsokára kettős emberelőnybe került, nem tudott élni vele.
    A Fradi ellenben 2. előnyt is kihasznált, így 1. gólos előnnyel vonulhatott pihenőre.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:52
    Kiegészült a Csíkszereda, nem sikerült helyzetet kialakítani.

17:51
    Flintát állították ki a bírók, újabb Fradi előny.

17:30
    Lencsés lövését védi Kozuch.

15:46
    Ferencvárosi kontra, Kozuch védte Roczanov löketét.

15:04
    A Fradi harmadában a korong.

14:56
    Túlütés, a Fradi kapuja előtt a buli.

Eddig eredményes az emberelőnyös játéka a Fradinak.

13:09
    HORVÁTH DÁVID 5 másodperccel a kiállítás után húz be egy korongot a Csíki kapuba.

13:04
    A csíkszeredaiak elcserélték magukat, kiállítás,

12:30
    A sima előnyből a Fradi nem tudta növelni az előnyét.

09:50
    A Fradi egyből kihasználja a kettős előnyt, BERTA ÁKOS a kék vonalról bombáz a kapuba

09:41
    Újabb kiállítás a Székelyeknél, Flinta István is leül.

08:27
    Egy kemény belépőért Góga Attilát küldik ki a bírók, most a Fradi próbálkozhat emberelőnyben.

A kivédekezett hátrányok erőt adhatnak a Fradinak.

07:12
    Kiegészült a Fradi!

06:46
    A 2. sor próbálkozik most a Csíkszeredánál, elmozdult a kapu.

06:18
    52. másodperc van még a sima emberhátrányból.

06:00
    A 3. sor próbálkozik, de Meravy kapus és a védelem egyenlőre állja a sarat.

05:09
    Novak játszott rá egy esetre, újabb 2. perc kiállítás a Fradiból.
    Kettős emberelőnyben a Csíkszereda még 45. másodpercig.

04:01
    Bordást állították ki a Fradiból.

01:17
    Nagy István passzát SZŐCS SZABOLCS helyezte a kapuba

00:53
    Becze egyedül vihette Meravyra a korongot, de a kapus hárított.

00:01

A Fradi a szokásos Zöld mezben, míg a Csíkszereda a kék-fehér szerelésében játszik.
    A hűséges Csíkszeredai szurkolók kb.20-an Budapestre is elkísérték a csapatukat.

A hazai pályán játszó Ferencváros tegnap a Brassótól szenvedett 7-2-es vereséget, most a másik székely csapat ellen próbálkozik meg a bravúrral. A Csíkszereda ugyancsak a tegnapi napon kiütéses 10-2. vereséget szenvedett Dunaújvárosban.
    A Fradisták bíznak benne, hogy talán most elkapják a csíkieket, bár ők is elveszítették a legutóbbi 10. meccsüket.
    A Csíkszeredának a play-off-hoz szűksége lenne a Fradi elleni győzelemre, mert már csak 8. forduló van hátra az alapszakaszból.
    A Csíkszereda az esélyese az összecsapásnak.

Kezdősor:

Ferencváros-ESMTK: Meravy – Lencsés, Géczi, Mestyán, Borbás, Hegyi Á. Z. – Hrajnoha, Győri, Hoffmann, Sijka, Roczanov – Bontovics, Erdélyi T., Dancsfalvi, Berta, Pilcsik – Horváth D., Nagy L., Léránt.

HSC Csíkszereda: Kozuch – Papp Sz., Góga, Becze T, Hurtaj, Novak – Filnta, Nagy I., Kmit, Tranca, Mihály E. – Bors, Adorján, Szőcs, Molnár Zsombor, Molnár Zsolt – Péter L., Kósa, Bíró T. Á.

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Varjú Árpád - Sipos Roland, Soós Dániel.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Róbert István Pozsonyi

Gólok és gólpasszok: 10. Berta (Győri, Sijka), 14. Horváth (Roczanov), 26. Borbás (Berta) - 2. Szőcs, 39. Tranca (Adorján), 45. Mihály (Góga), 60. Becze (Adorján, Tranca)

Ferencváros Bp. ESMTK: Meravy – Lencsés, Géczi, Mestyán, Borbás, Hegyi Á. Z. – Hrajnoha, Győri, Berta, Sijka, Kiss.G – Bontovics, Erdélyi T., Dancsfalvi, Roczanov, Pilcsik – Horváth D., Nagy L., Léránt.

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Varjú Árpád - Sipos Roland, Soós Dániel