Queens Park Rangers – Manchester City 0:0 (vége) | Aston Villa FC – Newcastle United 1:2 (vége) | Sunderland AFC – Swansea City 0:0 (vége)
Stoke City – Wigan Athletic 2:2 (vége)
Stoke City
2:2 (1:0)
Wigan Athletic
kedd 29.01.2013, 20:45 • Britannia Stadium, Stoke-on-Trent • Barclays Premier League

Nagyon izgalmas 90 perc után pontosztozkodás a vége a Stoke - Wigan összecsapásnak!

Az első félidőben kicsivel talán a Stoke volt jobb, a 23. percben meg is szerezték a vezetést, egy kisebb vendég hiba után Ryan Shawcross volt eredményes. Sok említésre méltó dolog ebben a félidőben nem történt, ellenben a következőben:

Rögtön a 48. percben tovább növelte előnyét a Stoke, Crouch volt eredményes egy középre tett labda után. Erre azonban jött a válasz, a vendégek ahelyett hogy meglepődtek volna a gyors hazai gólon rögtön válaszoltak McArthur révén az 50. percben már 2:1 volt az állás! Innentől kezdve a vendégek olyan tempót diktáltak amit nem nagyon bírtak a hazaiak tartani, és a 61. percben McArthur passza után Di Santo kiegyenlített! Ezt követően az utolsó fél órában a Stoke nem nagyon akart, és nem is nagyon tudott támadni, sokkal jobban játszottak a vendégek, sorra alakították ki helyzeteiket, azonban végül egyik csapatnak sem sikerült újabb gólt szerezni. Így döntetlen lett a vége a találkozónak, ami a Wigan számára különösen fontos, hiszen ezzel ideiglenesen elkerültek a kieső zonából! (22:46:32)

93
    Kirúgás a vége

93
    Az utolsó hazai támadás jöhet

91
    Maloney tette középre gyönyörűen a labdát, Di Santo érkezett a labdára viszont estében a kapu mellé tudta csak kotorni a játékszert! Nem állt messze a csodától most a Wigan, hogy 2:0-ról 2:3-ra fordítson!

91
    Továbbra is a vendégek tesznek többet a gólszerzésérdekében

90
    Három perc a ráadás

90
    Maloney próbálta meglepni Begovicoit éles szögből, a hazai kapus viszont a helyén volt

89
    Stam tette középre a labdát a jobb szélről, azonban túl hosszú volt a beadás ahhoz hogy bárki is beérje

88
    Veszélytelen hazai támadás után jöhetnek a vendégek

86
    Csere a hazaiaknál, Peter Crouch helyén Kenwyne Jones folytatja

86
    Még mindig a vendégeknél a labda, bedobást végezhetnek el ezúttal a hazaiak szögletzászlója mellől

85
    A vendégek támadnak jelenleg, öt perc van a rendes játékidőből

83
    Csere a Wigannél! Jean Beausejour helyett Callum McManaman folytatja.

83
    Jerome cselezte ki védőjét, majd futott fel az alapvonalig. Walters várta a passzt azonban Jerome nem tudta rendesen beadni a labdát.

82
    Sikertelen akció után már a hazaiaknál a labda

81
    Most a vendégek támadnak, minden áron dűlőre akarnak jutni, megakarják nyerni a meccset

80
    Crouch felé érkezett egy nagyon jó labda a bal szélről, de Figueroa szorításában nem tudott fejelni!

79
    McCarthy lövése pattant meg egy hazai játékoson, Begovic könnyedén fogta a labdát. Támadhat a Stoke

77
    Jeromet ugratta ki Whelan nagyon szépen, teljesen tisztán lőhetett kapura a tizenhatoson belülről, azonban jóval kapu mellé lőtt! Nagy lehetőség maradt ki

77
    Di Santo volt lesen, hazai szabadrúgás kifelé

76
    A Stoke próbált valami akciót kialakítani a vendégek térfelén, azonban jóval a tizenhatos előtt elvesztették a labdát. A második félidő egyértelműen a Wigané

75
    Di Santo próbálta a bal szélről középre lőni a labdát, de a védő szorításában ellőtt labda csemege volt Begovicnak

72
    Di Santo volt szabálytalan Huthal szemben, Stoke végezhet el szabadrúgást kifelé

71
    Kapnak egy szabadrúgást, így talán majd sikerül

70
    A vendégek birtokolják a labdát, jelenleg ők nem tudják kihozni azt saját térfelükről

68
    Újabb csere hazai oldalon. A ma nem túl jól játszó Steven Nzonzi helyén Andy Wilkinson

63
    McArthur eresztett el egy életerős lövést, Begovicnak nagyot kellett védenie! Szöglet

63
    Whitehead buktatta Espinozát. Jogos a sárgalap

61
    A Wigan gólt szerzett!

Espinoza - McArthur - Di Santo volt a labda útja, Espinoza a bal szélről beívelte a labdát, McArthur fejjel lekészítette DI SANTO elé aki estében kilőtte a jobb alsó sarkot!

61
    Elveszi a labdát a Stoketól a játékvezető kontrázhatnak a vendégek

60
    Crouch fejese után szabadul fel a hazai kapu

59
    Whiteheadet szerelte szépen Espinoza, majd szabadrúgást harcolt ki a vendégek javára. A kaputól ~25 méterre lehet a labda

59
    Bedobásokkal jutnak méterről méterre a hazaiak

58
    Nem nagyon tudja kihozni saját térfeléről a labdát a Stoke

57
    Gyorsan visszaszerezte a Wigan a labdát, a bal szélen próbáltak akciót indítani, de Espinoza kicsit erősebben passzolt a kelleténél, így Maloney nem futhatta be a passzt. Kirúgás jöhet

56
    Maloney kapta lesen a labdát így már hiába cselezte ki Begovicot, és lőtt a hazai kapuba. Szabadrúgás kifelé

50

Espinoza ugratta ki nagyszerűen JAMES MCARTHURT, aki gyönyörű mozdulattal ellőtte a labdát Begovic mellett! Ezzel ismét csak egy gólos a vendégek hátránya!

48
    A Stoke City gólt szerzett!

Gyorsan kontráztak a hazaiak,Charlie Adam felvitte egészen a tizenhatosig a labdát.majd lőtt. Ezt kivédte Al Habsi, azonban balszerencséjére pont az érkező PETER CROUCH elé pattant a labda, akinek nem okozott gondot az üres kapuba betalálni!

48
    Támadhat a Stoke

48
    Espinoza és Beausejour passzolta ki nagyon szépen a hazai védelmet, azonban nem tudtak veszélyeztetni

47
    Támadásban a Wigan

47
    Nagyon jellemezte ez a két támadás a meccset. Ugyan egyetlen perc alatt mindkét kapus kezében megfordult a labda, de igazi helyzetet egyik fél sem tudott kialakítani

46
    A vendégek is próbálkoznak, azonban Begovicnál köt ki a labda

46
    A hazaiak vezetik a meccs első akcióját, Walters azonban nem tudott kibújni védője szorításából, így nem érte el a labdát. Kirúgás

46

Az első félidőben egyik csapat sem tudta ráerőltetni az akaratát a másikra, sok volt a hiba mindkét fél részéről, a Stoke pedig nagyon szerencsés körülmények között a 23. percben megszerezte a vezetést. A Wigan a gól után percekig teljesen összeomlott, tíz perc kellett nekik hogy újra elkezdjenek játszani, ezután már helyzeteket is sikerült kialakítaniuk. Meglátjuk tudnak-e a vendégek valami váratlant húzni, és esetleg hátrányból pontot menteni a Stoke City otthonában

48
    Espinoza állította meg a gyorsvonat sebességével közlekedő Ethereringtont, szabálytalanul. ~30-ról végezhet el szabadrúgást a Stoke

48
    Elvesztik. Jöhet a Stoke

47
    Walters volt lesen, szabadrúgás a vendégeknek

46
    Begovic rossz vetődése után került nagy veszélybe a hazai kapu, Huth azonban időben tiszázott

43
    Maloneyt szerelik a tizenhatoson belül, és tisztáznak a hazaiak. A labda még a Wigannél

43
    Esperoza - Shawcross párharc után vendég bedobás jöhet

42
    Az eddigi legnagyobb helyzetüket dolgozták ki a vendégek, a jobbról belőtt labdát McArthur próbálta kapásból a kapu felé irányítani, azonban célt tévesztett! Ha jól találja el a labdát Begovicnak esélye sem lett volna

41
    Di Santot keresték a vendégek egy támadás során, Shawcross azonban gyorsabb volt

40
    Meg is van a letámadás eredménye, elveszik a labdát a vendégektől

39
    Volt egy kis ügyetlenkedés a vendégek részéről, saját kapujuk előtt, kicsit megzavarja őket hogy a Stoke szó szerint letámad

38
    Jól levédekezett hazai támadás után Al Habsi küldheti előre a játékszert

36
    Veszélytelen Wigan támadás után Begovic küldheti előre a labdát

35
    Próbálták balról beívelni, - Al Habsi kiütötte, majd próbálták a jobb szélről a tizenhatos közepére tenni, azt viszont egy védő vágta ki. Az akció végén Charlie Adam unta meg a kisérletezgetést, és fölé bombázta

35
    Ismét a Stoke támad

34
    Valami félreértés lehetett a hazaiaknál, ügy tűnt valami kombinációt akarnak megcsinálni, de végül gond nélkül vágta ki egy vendég játékos a labdát

33
    Szöglettel felérő szabadrúgás következhet

33
    Újabb szabadrúgást harcolnak ki a hazaiak, Whitehead Espioza párharc után

32
    Etheringtonnal szemben szabálytalankodott McArthur. Jó helyről érkezhet a Stoke szabadrúgása

32
    Gyorsan elvesztették a labdát a vendégek

31
    A hazai akció végén Al Habsi kezében kötött ki a labda

31
    A kontra lehetőségnek annyi, egy védő kivágta a labdát bedobásra, de a labda még a hazaiaknál

30
    A vendégek próbáltak két percig helyzetet kialakítani, de nem jártak sikerrel. Támadhat a Stoke

27
    Maloney és Di Santo okozott izgalmakat a Stoke szurkolói számára, azonban valahogy kivágták a hazaiak

26
    Di Santo kapott egy remek labdát, Cameron viszont tökéletesen szerelte

26
    Walters felívelése után kellett Al Habysnak résen lennie

23

Vezet a Stoke! Köszönhetően a vendégek balszerencséjének! A szabadrúgás nem volt túl veszélyes, egy védő simán kifejelte volna, azonban csapattársa útját állta a labdának, így a játékszer RYAN SHAWCROSS elé pattant, aki ~8méterről bevette Al Habsi kapuját

22
    Vendég szabadrúgás jöhet

22
    Wigan akció végén Begovic kapja fel a felé 0,2 km/h-val csorgó labdát

21
    Egyik részről sem láttunk húsz perc alatt kidolgozott akciót, eddig csak tizenhatoson kívülről eleresztett lövésekkel veszélyeztettek a csapatok, föleg a Stoke

18
    Charlie Adam akarta megkínálni Al Habsit egy lövéssel, de a kapu mellett suhant el a labda

17
    A hazaiak próbálják bevenni a vendég kaput már jó másfél perce

15
    Ismét gyors akcióval próbálkoztak a hazaiak, a kapus által előre lőtt labdát még egyszer előrelőtték Walters irányába, aki elől viszont tisztázni tudott egy vendég védő

15
    Rémesen gyenge beívelés után már a hazaiak járatják a labdát

14

13
    Egyik csapat sem tudja huzamosabb ideig birtokolni a labdát, szinte másodpercenként cserél gazdát a középpályán a játékszer