Queens Park Rangers – Manchester City 0:0 (vége) | Aston Villa FC – Newcastle United 1:2 (vége) | Sunderland AFC – Swansea City 0:0 (vége)
Stoke City – Wigan Athletic 2:2 (vége)
Stoke City
2:2 (1:0)
Wigan Athletic
kedd 29.01.2013, 20:45 • Britannia Stadium, Stoke-on-Trent • Barclays Premier League

Nagyon izgalmas 90 perc után pontosztozkodás a vége a Stoke - Wigan összecsapásnak!

Az első félidőben kicsivel talán a Stoke volt jobb, a 23. percben meg is szerezték a vezetést, egy kisebb vendég hiba után Ryan Shawcross volt eredményes. Sok említésre méltó dolog ebben a félidőben nem történt, ellenben a következőben:

Rögtön a 48. percben tovább növelte előnyét a Stoke, Crouch volt eredményes egy középre tett labda után. Erre azonban jött a válasz, a vendégek ahelyett hogy meglepődtek volna a gyors hazai gólon rögtön válaszoltak McArthur révén az 50. percben már 2:1 volt az állás! Innentől kezdve a vendégek olyan tempót diktáltak amit nem nagyon bírtak a hazaiak tartani, és a 61. percben McArthur passza után Di Santo kiegyenlített! Ezt követően az utolsó fél órában a Stoke nem nagyon akart, és nem is nagyon tudott támadni, sokkal jobban játszottak a vendégek, sorra alakították ki helyzeteiket, azonban végül egyik csapatnak sem sikerült újabb gólt szerezni. Így döntetlen lett a vége a találkozónak, ami a Wigan számára különösen fontos, hiszen ezzel ideiglenesen elkerültek a kieső zonából! (22:46:32)

93
    Kirúgás a vége

93
    Az utolsó hazai támadás jöhet

91
    Maloney tette középre gyönyörűen a labdát, Di Santo érkezett a labdára viszont estében a kapu mellé tudta csak kotorni a játékszert! Nem állt messze a csodától most a Wigan, hogy 2:0-ról 2:3-ra fordítson!

91
    Továbbra is a vendégek tesznek többet a gólszerzésérdekében

90
    Három perc a ráadás

90
    Maloney próbálta meglepni Begovicoit éles szögből, a hazai kapus viszont a helyén volt

89
    Stam tette középre a labdát a jobb szélről, azonban túl hosszú volt a beadás ahhoz hogy bárki is beérje

88
    Veszélytelen hazai támadás után jöhetnek a vendégek

86
    Csere a hazaiaknál, Peter Crouch helyén Kenwyne Jones folytatja

86
    Még mindig a vendégeknél a labda, bedobást végezhetnek el ezúttal a hazaiak szögletzászlója mellől

85
    A vendégek támadnak jelenleg, öt perc van a rendes játékidőből

83
    Csere a Wigannél! Jean Beausejour helyett Callum McManaman folytatja.

83
    Jerome cselezte ki védőjét, majd futott fel az alapvonalig. Walters várta a passzt azonban Jerome nem tudta rendesen beadni a labdát.

82
    Sikertelen akció után már a hazaiaknál a labda

81
    Most a vendégek támadnak, minden áron dűlőre akarnak jutni, megakarják nyerni a meccset

80
    Crouch felé érkezett egy nagyon jó labda a bal szélről, de Figueroa szorításában nem tudott fejelni!

79
    McCarthy lövése pattant meg egy hazai játékoson, Begovic könnyedén fogta a labdát. Támadhat a Stoke