KHL
Amur Habarovszk – HC Donbassz Donyeck 1:4 (vége) | HK Szibir Novoszibirszk – Dinamo Riga 2:0 (vége) | Metallurg Novokuznyeck – MHK Szpartak 2:0 (vége)
Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk – Barisz Asztana 2:1 (vége) | SZKA Szentpétervár – Metallurg Magnyitogorszk 3:0 (vége)
HK Szibir Novoszibirszk
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Dinamo Riga
szerda 30.01.2013, 13:00 • Szibir, Novosibirsk • KHL

A hazai csapat gyakorlatilag a második harmad első perceiben eldöntötte a mérkőzést, két jó lövés után.

A vendégek nem játszottak rosszul, de vagy pontatlanok voltak a befejezéseknél, vagy Glass védett bravúrosan, a 28 lövésükből egy sem jutott a kapuba, és így nehéz egy mérkőzést akár hosszabbításra menteni.

A hazai csapat sem teheti ki a 24/3-as lövés/gól arányt, de a két gól most elég volt a győzelemhez, és nekik most három vereség után ez volt a legfontosabb. (15:18:10)

60:00

59:30
    A hazaiak már nem erőltetik a játékot, a vendégeknek hátrányban nincs esélyük a szépítésre

54:25
    Ignatovics korcsolyázik kapura, Gudlevskis már belejött a védésbe, a lepattanót is elüti a kapu elől

52:58
    Távoli lövés pattan le Glass-ról, Meija terem ott, de az ismétlést is hárítja a kapus

51:05
    Közeli hazai lövést hárít Gudlevskis

49:54
    Alexejev és Bukarts állnak ki két percre verekedésért

49:54
    Glass egy komoly távoli lövést hárít, de csak kiütni tudja, a kipattanóra startoló vendégek összecsapnak a hazaiakkal, ebből aztán Alexejev kezdeményez verekedést.

47:15
    A vendégek támadásban: bő egy percre beszorítják a Szibirt a harmadukba, de lövés nem lesz a dologból

46:45
    Nagy helyzet maradt ki a Riga kapuja előtt: Lehtera vezeti rá a jobb oldalon, a lövése átcsúszik Gudlevskis alatt és a kapuvas állítja meg, az érkező Enlund sem tudja a hálóba kotorni!

45:11
    Hazaiak teljes számban.

44:30
    A vendégek nem igazán jutnak lövőhelyzetbe, Szkvorcov kísérletét jegyezhetjük fel

43:11
    Enlund áll ki két percre bottal ütésért, előnyben a Riga

41:27
    Alexejev gáncsolást mutat be, ezzel büntetőlövéshez jutnak a vendégek, Szkvorcov vezeti rá Glass-ra, a bal sarokba húzná a korongot, a kapus kispárgázza!