KHL
Amur Habarovszk – HC Donbassz Donyeck 1:4 (vége) | HK Szibir Novoszibirszk – Dinamo Riga 2:0 (vége) | Metallurg Novokuznyeck – MHK Szpartak 2:0 (vége)
Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk – Barisz Asztana 2:1 (vége) | SZKA Szentpétervár – Metallurg Magnyitogorszk 3:0 (vége)
HK Szibir Novoszibirszk
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Dinamo Riga
szerda 30.01.2013, 13:00 • Szibir, Novosibirsk • KHL

A hazai csapat gyakorlatilag a második harmad első perceiben eldöntötte a mérkőzést, két jó lövés után.

A vendégek nem játszottak rosszul, de vagy pontatlanok voltak a befejezéseknél, vagy Glass védett bravúrosan, a 28 lövésükből egy sem jutott a kapuba, és így nehéz egy mérkőzést akár hosszabbításra menteni.

A hazai csapat sem teheti ki a 24/3-as lövés/gól arányt, de a két gól most elég volt a győzelemhez, és nekik most három vereség után ez volt a legfontosabb. (15:18:10)

60:00

59:30
    A hazaiak már nem erőltetik a játékot, a vendégeknek hátrányban nincs esélyük a szépítésre

54:25
    Ignatovics korcsolyázik kapura, Gudlevskis már belejött a védésbe, a lepattanót is elüti a kapu elől

52:58
    Távoli lövés pattan le Glass-ról, Meija terem ott, de az ismétlést is hárítja a kapus

51:05
    Közeli hazai lövést hárít Gudlevskis

49:54
    Alexejev és Bukarts állnak ki két percre verekedésért

49:54
    Glass egy komoly távoli lövést hárít, de csak kiütni tudja, a kipattanóra startoló vendégek összecsapnak a hazaiakkal, ebből aztán Alexejev kezdeményez verekedést.

47:15
    A vendégek támadásban: bő egy percre beszorítják a Szibirt a harmadukba, de lövés nem lesz a dologból

46:45
    Nagy helyzet maradt ki a Riga kapuja előtt: Lehtera vezeti rá a jobb oldalon, a lövése átcsúszik Gudlevskis alatt és a kapuvas állítja meg, az érkező Enlund sem tudja a hálóba kotorni!

45:11
    Hazaiak teljes számban.

44:30
    A vendégek nem igazán jutnak lövőhelyzetbe, Szkvorcov kísérletét jegyezhetjük fel

43:11
    Enlund áll ki két percre bottal ütésért, előnyben a Riga

41:27
    Alexejev gáncsolást mutat be, ezzel büntetőlövéshez jutnak a vendégek, Szkvorcov vezeti rá Glass-ra, a bal sarokba húzná a korongot, a kapus kispárgázza!

41:10
    Nikulin kerül helyzetbe, a vendég kapus ismét a helyén

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Ezt a harmadot remekül kezdte a Szibir három perc alatt kerültek két gólos előnybe, ami meg is tudtak tartani, igaz,, hogy a két emberelőnyből nem tudtak gólt szerezni, de egyet ők is kivédekeztek.

A Szibir 9 lövéséből 2 gól született, míg a vendégeknek most hat lövéssel kísérleteztek, eredmény nélkül.

36:05
    Egy hazai támadást védekeznek le jól a Riga játékosai, Bukarts indulna ebből, de lesről

33:58
    Lavins lő balról a palánk mellől, Glass fogja a korongot

32:52
    Enlund szép csellel húzza meg a bal oldalon, közelről , éles szögből lőhet, a kapusról pattan le a korong

31:43
    A Riga teljes létszámban, ezt is kivédekezték

31:20
    Zajcev lövését hárítja a vendégek kapusa

30:35
    Vorosilo távoli kísérlete kijön Gudlevskisről, ott pattog a korong a kapu előtt, Vorosilo ismételhet, ez is lapattan

39:43
    Újabb kiállítás a vendégektől J. Redlihs bottal ütésért korcsolyázik le két percre

28:47
    A vendég csapat kiegészült, megúszták a hátrányt

27:45
    A felálló Szibir először Romanov révén veszélyeztet, Gudlevskis bravúrral üti ki a korongot a kapu elől

26:47
    Dzerins áll ki bottal akasztásért, előnybe kerülnek a hazaiak, ezzel akár a mérkőzés is eldőlhet

26:40
    Vorosilo lövését védi Gudlevskis

25:10
    Támadásban marad a Szibir, csak Szczechura kísérletét kel védeni Glassnak

Ez a két gól megadta a harmad alaphangulatát, a vendégek ki is kérik az idejüket, feldogozni a történteket

22:53
    A Novosibirsk gólt szerzett!
    NYIKITA ZAJCEV húzza meg a jobb széklen, a védője mellől lő a jobb felső sarokba, Gudlevskis talán foghatta volna! 2:0 Assziszt: Kopejkin

22:25
    ALEKSZANDER KUTUZOV távoli lövést ereszt meg, a kapus előtt álló Enlund takarja a korongot, így az akadálytalanul kerül a vendégek hálójába! 1:0 Assziszt: Bobrov

Ezt a harmadot a hazaiak kezdik jobban, nyomás alatt a vendégek kapuja

20:55
    Kopejkin a jobb oldalról lő, Gudlevskis védi a félmagas korongot

20:01

A Novoszibirszk kezdett jobban, előnyben is voltak, de nem éltek vele.

Magukra találtak a vendégek, és egy előnyt ők is elszórakoztak, bár Glass nagyon jól védett ebben az időszakban.

Támadóbb szellemben játszottak ezután a Riga játékosai, a Szibir csak a harmad végére tudta átvenni az irányítást, de komolyabb helyzet nélkül fejezték be a játékrészt.

A hazaiak 8, a vendégek 10 lövést küldetek kapura, ez jól jellemzi a jégen történteket.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:50
    A vendégek kapuja előtt támad zavar, Kopejkin közeli beadása megy el a kapu és mindenki más előtt

A harmad végére fölénybe kerülnek a hazaiak

18:50
    Gudlevskis munkában, Sannikov közelijét védi

16:35
    A vendégek most jól hokiznak, Karsums harmadik lövése is lejön a vévédőkeről

15:30
    Ám rögtön újra helyzet Glass kapuja előtt, Karsums lövését hárítja bravúrral.

Kivédekezte a hátrányt a hazai csapat

15:09

14:36
    A vendégek akciója végén Glass védi K. Redlihs lövését, ehhez már bravúr kellett

13:40
    A Riga, ha felállni nem is tud rögtön, de nyomás alatt tartja a hazaiak kapuját, Galss véd egy közeli lövést

13:09
    Hazai kiállítás, Knyazev ül le két percre fogásért

Változatos a mérkőzés, egyik csapat sem tud fölénybe kerülni

10:05
    Karsums lövését Glass védi, a lepattanót Indrasis elől hozzák el

09:30
    Rekis viszi kapuközelbe a korongot, de lövéshez nem jut, a védők zárnak össze előtte

Úgy tűnik a vendégek felveszik a ritmust, a kiállítást kivédekezték, és már volt három lövésük is