Fortuna Düsseldorf – VfB Stuttgart 3:1 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – Bayern München 0:3 (vége) | FC Schalke 04 – SpVgg Greuther Fürth 1:2 (vége)
1899 Hoffenheim – SC Freiburg 2:1 (vége) | VfL Wolfsburg – FC Augsburg 1:1 (vége) | Hamburger SV – Eintracht Frankfurt 0:2 (vége)
Hamburger SV
0:2 (0:2)
Eintracht Frankfurt
szombat 02.02.2013, 18:30 • Imtech Arena, Hamburg • Bundesliga

Megőrizte előnyét a Frankfurt, így elviszi a három pontot a Imtech Arénából.
    Ki kell emelnünk Trappot, aki a vendég csapat egyik legjobbja volt ezen az estén, rengeteg bravúrt bemutatva!
    A Frankfurt ezzel győzelemmel beérte pontszámban a 3. Dortmunk együttesét, a Hamburg a vereséggel marad a 9. pozícióban (20:23:27)

92
    Trapp véd megint óriásit!

91
    Matmour időhúzásért besárgul

91
    Trapp védi ki a mérkőzés helyzetét, kapásból kapta a lövést, vetődve hárít!

90
    2 perc lesz a ráadás

87
    Meier eldönthette volna, Adler nagyot véd, szöglet jön!

87
    Inui helyett Russ a pályán a vendégeknél

86
    Berg tüzel 14 méterről, pedig levehette volna, így nagyon fölé megy!

82
    Meier elképesztően önző! 3 a 2-ben mehettek a hamburgi kapura, ő azonban a blokkba lő

75
    Kicsivel több, mint negyed órája maradt a Hamburgnak, hogy kiharcolja legalább a döntetlent

74
    Rudnevs szabálytalankodik Junggal szemben, szabadrúgás kifelé

73
    Schwegler szabadrúgását kifejelik a hazaiak. Ne felejtsük, a vendégeknek még 3 cseréjük van, a Hamburgnak már csak 1

73
    Trapp ismét a helyén van, védi a hamburgi kísérletet

73
    Jansen beadását van der Vaart tűzi rá kapásból, Trappa hatalmaat véd, majd a kipattanót Zambrano rúgja szögletre!

72
    Próbálkoznak a hazaiak, de a betömörülő védelmet egyenlőre nem sikerül feltörniük

70
    Lökés miatt szabadrúgás kifelé, plusz még egy lap Rudnevsnek

70
    Rudnevs tör be a tizenhatoson belülre, lövésébe Anderson vetődik bele, szöglet jön

66
    A Hamburg erőteljesen kezdte a második játékrészt, de egyenlőre nem sikerült szépíteniük

64
    Meier nem tudja bent tartani a labdát, bedobással jöhetnek a hazaiak a saját térfelükről

64
    Rudnevs van lesen

63
    Diekmeier beadását Anderson fejeli ki, majd Son lő kapásból egy erőset, nem sokkal megy mellé a kísérlete!

62
    Trapp előtt a labda, nem siet a játékszer megjátszásával

61
    Rossz labdakezelés után kirúgással jöhetnek a hazaiak

60
    Aigner beadását Meier fejeli kapura, nem sokkal megy fölé!

59
    Beister ússza meg a lapot

58
    A hamburgiak küzdenek a szépítésért, nem adták fel a találkozót

58
    Jung ugrik ki, de Adler felszedi előle a labdát, ő pedig átugorja a kifutó kapust

57
    Lökés miatt kifelé jár a szabadrúgás

56
    Son lő ballal laposan, hiába vetődik a kapus, majdnem bement, de mivel megpattant, szöglet jön!

56
    Kirúgás a Hamburg javára

55
    Bruma lövése levágódik, egyenesen Trapp kezei közé

54
    Mintaszerű kontra végén Lakic rúghatná be önmaga és csapata harmadik gólját, Adler remekül véd!

54
    Kifejelik a szögletet, Aogo duplázását is kivágják

53
    Szöglet a hazaiaknak, felélénkül a közönség!

53
    Nyom a Hamburg

52
    Van der Vaart lő ballal a tizenhatoson belülről, fölé megy, talán jobban járt volna ha passzol

51
    Sikerül felszabadítaniuk a vendégeknek, aki ezúttal nem tudnak pontos kontrát vezetni

51
    Diekmeier beadását Son fejeli kapura, Trapp nagyot véd, szöglet jön!

49
    Egy újabb életveszélyes vendég kontra akad meg, nem sokk kell a frankfurtiaknak, ha belövik a harmadikat, végleg eldöntik a mérkőzést

49
    Meier lövése nem sokkal megy mellé, a kapufát is érintette!

46

Kettős csere a hazaiaknál a szünetben: Arslan és Badelj le, Rincon és Beister be

Hamarosan kezdődik a második félidő

Megérdemelten vezet a Frankfurt az új szerzemény, Lakic két góljával a Hamburg ellen 45 percnyi játékot követően.
    A hazaiak csak erőlködnek, elképzelés nélküli játékukat csak elvétve koronázza meg helyzet.
    A vendégek nagyon okosan, taktikusan és helyenként tetszetősen futballoznak, és ha nem szórakozzák el az előnyüket, megerősíthetik pozíciójukat a BL indulást jelentő negyedik helyen

46
    Lakic fejese megy mellé

45
    Meier lövése pattan meg, szöglet a Frankfurtnak

44
    Rudnevset találja telibe Arslan, majd még egyszer lő, Trapp estében hárít!

43
    Jansen szabálytalankodik a Frankfurt térfelén

42
    Szabadrúgás a vendégeknek a saját térfelükről, most még annyira sem sietős nekik, mint volt az 0:1-nél

41
    A Hamburg szenved felállt védelem ellen, a vendégek pedig remek kontrákat vezetnek

40
    A hazai nézők már fütyülnek

40
    Aigner ziccerben lőhet kapura, Adler azonban véd!

39
    2006-ban veszített utoljára két gólos előnyről bajnoki mérkőzést a Frankfurt, akkor a Bochum otthonában kaptak ki 4:3-ra

38
    Son élesen belőtt labdáját Trapp szedi fel

37
    Nagy bajban van a Hamburg, innen nehéz dolguk lesz

36
    Az Eintracht gólt szerzett!

GÓÓÓL! Lakic duplázik! Egy jobb oldali beadást követően SRDJAN LAKIC érkezik teljesen egyedül a hosszún, szépen földre fejeli a labdát, ami bepattan a hosszú sarokba! A gólpasszt ismét Aigner jegyezte!

34
    Oczipka lövése egyben kötény, de Adler résen van, magabiztosan fogja a próbálkozást

34
    Rudnevs szánja el magát lövésre, éles szögből a kapufa mellé tüzel!

33
    Diekmeier gyenge begurítása csemege a frankfurti kapusnak

32
    Adler kirúgása Trappig érintés nélkül jut el, a vendégek pedig nem sietnek, hiszen vezetnek 1:0-ra

31
    Passzolgatnak a frankfurtiak, a hazaiak pedig teljesen tanácstalanok

30
    Szép labdakihozatalt fülelnek le a hamburgiak nem sokkal a félpálya után

29
    Egy hosszan előre tett labda nagyon pontatlan mindenkinek, a Hamburg ezzel nem sokra fog menni

26
    Rudnevs lő félfordulatból, Trapp a helyén van!

22

GÓÓÓL! Vezet a Frankfurt! Egy jobbról, tizenhatoson belülről laposan belőtt labda lassul le Adler kezén, SRDJAN LAKIC pedig nagyszerű helyzetfelismeréssel dobja magát a lecsorgó labdába, és finoman betereli két méterről a gólvonalon túlra a játékszert!

13
    Arslan cselezget szépen, de elcsúszik, és ezt követően már csak szabálytalanul tud szerelni

12
    Westermann csúsztatja haza a labdát, a játékszer Adlernél van

11
    Aogo ad be középre balról, Rudnevs vetődik a labdára, de ütközik Trapp-pal, szabadrúgás kifele

11
    A hazaiak járatják a labdát

9
    Lakic fejel majdnem gólt! Jung beadását fejeli le a földre 10 méterről, éppen mellé megy! A háló csak hátulról rezgett!

4
    Érdekesség, hogy a hazaiak gólvágója, Artjoms Rudnevs nem olyan régen még a Zalaegerszeg csapatában focizott

1
    A Hamburg a hazai szerelésében, fehér felsőben, piros nadrágban, valamint kék sportszárban, míg a vendég Eintracht Frankfurt sűrű piros-fekete csíkos mezben illetve fekete nadrágban lép pályára

1

Kezdősor:

Hamburger SV: Adler - Diekmeier, Bruma, Westermann, Jansen - Arslan, Badelj, Aogo - van der Vaart - Son, Rudnevs

Eintracht Frankfurt: Trapp - Jung, Zambrano, Anderson, Oczipka - Rode, Schwegler - Aigner, Meier, Inui - Lakic

Játékvezetők: Zwayer - Steuer, Pelgrim.

Úgy néz ki, hogy a hazaiak legtöbb gólt szerző játékosa, Rudnevs és a vendégek házi gólkirálya, Meier is kezdő lesz. Előbbi 8, utóbbi 12 találatot jegyez idén a Bundesligában

Az esélylatolgatásnál előzetesen a Hamburg felé billenhet a képzeletbeli mérlegünk, a legvalószínűbb eredmény a vékony hazai siker lenne, amiért van der Vaarték minden bizonnyal mindent megtesznek majd. Lesz is miért törleszteniük, hiszen ősszel Frankfurtban 3:2-re kikaptak a házigazdáktól

A Bundesliga középmezőnyébe tartozó, jelenleg 9. Hamburg fogadja az idén kifejezetten jól muzsikáló, 4. helyezett Eintracht Frankfurt csapatát a német pontvadászat 20. fordulójában.
    A Hamburg 19 meccs alatt 28 pontot szerzett, és a mezőny sűrűsége miatt mindössze 1 pont választja el a nemzetközi indulást jelentő 6. helytől. Hazai környezetben még nem ikszeltek (6-0-3), és a legutóbbi négy ilyen találkozójukat egyaránt megnyerték. Nincsenek rossz formában (2-2-1), 2013-as mérlegük pedig 1 győzelem és 1 döntetlen.
    A Frankfurt 33 ponttal áll BL-selejtezős helyen, ami messze az elvárások fölött van a csapatnál. Idegenben azért nem a legveszélyesebbek (3-1-5), az egységeik nagy részét otthon gyűjtötték be. Formájuk picit jobb a Hamburgénál (3-0-2), az idei két meccsükből egyszer kikaptak (Leverkusen, idegenben), egyszer pedig győztek (Hoffenheim, otthon)

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 22. Lakic, 36. Lakic

Lapok:   18. Badelj (HAM), 70. Rudnevs (HAM) - 91. Matmour (FRN)

Hamburger SV: Adler - Diekmeier, Bruma, Westermann, Jansen - Arslan(Rincon, szünetben), Badelj(Beister, szünetben), Aogo(Berg, 78.) - van der Vaart - Son, Rudnevs
    Eintracht Frankfurt: Trapp - Jung, Zambrano, Anderson, Oczipka - Rode, Schwegler - Aigner(Celozzi, 89.), Meier, Inui(Russ, 87.) - Lakic(Matmour, 83.)

Játékvezetők: Zwayer - Steuer, Pelgrim

Nézőszám: 53000