HFC ADO Den Haag – NAC Breda 2:1 (vége) | FC Groningen – RKC Waalwijk 2:1 (vége) | SC Heerenveen – VVV Venlo 2:2 (vége)
FC Groningen
2:1 (1:1)
RKC Waalwijk
szombat 09.02.2013, 19:45 • Euroborg, Groningen • Eredivisie

Különös mérközést láthattunk. Három gól , három tizenegyes. A játék az elsö félidöben kiegyenlített volt, de a második játékrészben többet támadhatott a hazai gárda és kiharcoltak még egy tizenegyest teljesen jogosan. Ez a eredmény megmaradt 69. perctöl a meccs végéig, így a Groningen kapja a három pontot. (21:40:12)

90+3
    Sneijder egyenesen Bizot kezébe adja a labdát.

90+2
    Talán utolsó esély a vendégeknél. Sneijder ellen szabálytalankodtak a tizenhatoshoz közel.

90
    A holland játékvezetö 3 percet hosszabbít.

89
    Rasmus Lindgren hagyja el a pályát és helyére Maikel Kieftenbeld érkezik.

88
    Középpen az új játékos Texeirat rúgták fel.

87
    Hazaiak is cserélnek a mai meccsen elöször. A gólszerö Genero Zeefuik jön le és helyére Cesar David Texeira érkezik.

86
    Bos beadása pontatlanul sikeredett , így van Dijk kezébe landol.

84
    Vendég edzö kihasználja utolsó cserelehetöségét is. Imad Najah távozik és Rodnex Sneijder érkezik a pályára.

82
    Jobb oldali beadás csemege Bizotnak.

80
    A hazai Bos lövése távolról nem pontos, kirúgással jöhet van Dijk.

78
    Játékvezetö a sípjába fúj Zeefuik lesröl indult.

77
    Kappelhof beadása ,,nagyszerüen,, sikeredett. Bedobhatnak a vendégek.

76
    Lecsendesültek az indulatok, nyugodtan folytatódik a játék.

74
    A felháborodott Mart Lieder hagyja el a játékteret és helyére Nourdin Boukhari érkezik.

71
    Groningen még minidg megy , de a mostani szöglet nem hozott semmi komolyabbat nekik.

69
    A Groningen gólt szerzett!
    ZEEFUIK GENERO ismét tizenegyesböl értékesített.

68
    Két percel ezelött állt be Guy Ramos és már ki is állították, mert tizenhatoson belül szabálytalankodott Zeefuikkal szemben.

66
    Az elsö csere a meccsen. A vendégek lehozzák Frank van Mosselveldet és helyére érkezik Guy Ramos.

65
    Centert a védök nyugodtan kifejelik a labdát.

64
    Vendégek továbbra is nyomás alatt, ismét szögletet harcoltak ki.

62
    Vitathatatlan eset. Gól!! De nem most. Lingren szabadrúgása a kapufáról a gólvonal mögé pattant a játékvezetö mégsem adja meg a gólt. Ilyen helyzetekre tökéletes lenne a videobíró.

61
    Henrico Drost kap sárgalpot ,szabálytalankodott Zeefuik ellen.

60
    Jól sikerült a beadás és De Leeuw szerzett gólt, de a játékvezetö támadó szabálytalanságot itélt.

59
    Áttjött a játék a másik oldalra és most a hazaiak szöglete következhet.

57
    A szögletbe nemtudtak belepiszkálni , így a védök kivágták labdát.

57
    Waalwijk játékosai szépen kombináltak és szögletet harcoltak ki.

56
    Rövidre sikeredett a beadás és a kapufánál álló védö elküldi a labdát a kaputól.

56
    A vendég gárda szögletet rúghat.

55
    A játék folytatódik és Lieder is újra játékra kész.

54
    Kappelhof szabálytalankodott van Lieder ellen , aki ápolásra szorul.

52
    Hazaiak dominálnak a második félidö elején.

50
    Lieder távolabbról küldte meg a labdát, de a lövés pontosabb is lehetett volna.

47
    Egyenesen a sorfalba, nagyon rossz lövés sikeredett.

46
    17 méterröl Zeefuik harcolt ki szabadrúgást.

46

Játékosok újra a pályán, hamarosan kezdödik a 2. félidö.

Az elsö félidö mögöttünk van. Állás 1:1 , de komolyabb helyzet egyik csapatnál sem volt. Elsö gól Kwakman kezezése után büntetörúgásból született a 24. percben, majd az egyenlítés következett a 32. percben Drost kezezése után szintén tizenegyesböl.

45+1
    Különösebb helyzet nélkül véget ér az elsö félidö.

45
    A játékvezetö 1 percet hosszabbít.

44
    De Leeuw újból próbálkozhatott, de most a védöket lötte ki.

43
    Zeefuik remekül paszsolt a tizenhatosba csapattársának De Leeuwnak, aki fordulatból a kapu fölé bombázott.

41
    Groningen állandóan a vendégek térfelén, de semmi komolyabb támadást nem vezettek végig.

39
    Rasmus Lindgren sárgalapot kapott, rossz ütembe csúszott a labdáért.

37
    A hazaiak támadtak majd a tizenhatoson belül elesnek,de a játékvezetö nem fújta le.

36
    A hazaiak higgadtan támadnak.

36
    A vendégek szélen támadtak,de a hazaiak megszerezték a labdát.

32
    A büntetöt ZEEFUIK GENERO rúghatta és természetesen nem hibázott.

31
    Újabb büntetö, de most a másik félen. Drost szintén kezezett.

30
    Kirm lövését magabiztosan fogja van Dijk.

29
    Hazaiak támadnak és adogatnak középpen.

27
    Egyenlíthettek volna!!! A beadást Zeefuik fejelte a kapufa mellé.

24
    A Waalwijk gólt szerzett!
    ROBERT BRABER állhatott a tizenegyeshez és értékesíthetett.

23
    Kwakman kézzel ért a labdához, tizenegyes következik.

23
    A vendégek már egy ideje a szélen probálkoznak végü egy tizenegyest harcolnak ki.

21
    A hazaiak hátul passzolgatnak.

20
    Szabarúgással jöhetnek a vendégek 30 méterröl.

19
    Van Dijk rúghatja ki a labdát.

18
    Bos cselezett a szélen,de végül a vendégek blokkoltak.

16
    Van Dijk kirúgását követöen Groningen megszerzi a labdát és hosszabb passzsorozatot hajtanak végre.

15
    Az elsö negyedóra már mögöttünk van , de még komolyabb helyzetet nem láthattunk.

14
    Zeefuik nagyon távoli fejessel próbálkozott, de van Dijknek nem jelentett problémát.

12
    A lepattanó labdába a hazai játékos pontatlanul ért bele.

11
    Hazai szöglet következik.

10
    Szépen adogatnak a Groningeniek , de Zeefuik eladja a labdát.

9
    Peppen lépett be Kappelhofnak és tessékelte ki a pályáról. A játékvezetötöl csak szóbeli figyelmeztetést kapott.

6
    Ezt követöen Martina jutott lövéshez, de blokkoltak a védök.

6
    Vendégek szögletet végezhetnek el.

4
    Koppelhof szabálytalankodott, de a belépöje nem ért sárgalapot.

3
    Nyugodt tempóban kezdtek a csapatok, kivárnak.

1

FC Groningen:

Bizot - Van Dijk, Kwakman, Burnet, Kappelhof - Ajilore, Lingren, Leeuw - Bos, Zeefuik, Kirm

RKC Waalwijk:

van Dijk - Vann Peppen, Bandjar, Drost, van Mosselveld - Mortina, Najah, Braber - Chevalier, Lieder, Jozefzoon

Egyik csapat sem büszkélkedhet. Az FC Groningen az elmúlt 6 mérközésböl csak egyszer tudott gyözedelmeskedni és 5 alkalommal vereséget szenvedett.

A vendég RKC Waalwijk egyszer sem tudott 3 pontot szerezni, de háromszor döntetlenezett.

Remélhetöleg ma mindkét csapat küzdeni fog a pontokért és egy jó mérközést láthatunk.

Mindkét csapata a táblázat középmezönyének az alján kullog.
    A hazaiak eddig 23 pontatot gyüjtöttek össze és így a 12. helyet fogalják el a táblázatban.

RKC Waalwijk gárdája szintén 23 ponttal a 11. helyet foglalja el. Két ponttal lemaradva a 8. helyen tanyázó Den Haag csapatától.

Holland Eredivisie bajnokságában a 22. fordulóban FC Groningen látja vedégül riválisát a RKC Waalwijk csapatát.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Gólok: 32. Zeefuik Genero (bünt.), 69. Zeefuik Genero (bünt.) - 24. Robert Braber (bünt.)

Lapok:   39. Rasmus Lindgren (GRO) - 61. Henrico Drost (WAA)   68. Guy Ramos (WAA)

FC Groningen: Bizot - Van Dijk, Kwakman, Burnet, Kappelhof - Ajilore, Lindgren(89.Kieftenbeld), Leeuw - Bos, Zeefuik(87.Texeira), Kirm
    RKC Waalwijk: van Dijk - Vann Peppen, Bandjar, Drost, van Mosselveld(66.Ramos) - Mortina, Najah(84.Sneijder), Braber - Chevalier, Lieder(74.Boukhari), Jozefzoon