HFC ADO Den Haag – NAC Breda 2:1 (vége) | FC Groningen – RKC Waalwijk 2:1 (vége) | SC Heerenveen – VVV Venlo 2:2 (vége)
FC Groningen
2:1 (1:1)
RKC Waalwijk
szombat 09.02.2013, 19:45 • Euroborg, Groningen • Eredivisie

Különös mérközést láthattunk. Három gól , három tizenegyes. A játék az elsö félidöben kiegyenlített volt, de a második játékrészben többet támadhatott a hazai gárda és kiharcoltak még egy tizenegyest teljesen jogosan. Ez a eredmény megmaradt 69. perctöl a meccs végéig, így a Groningen kapja a három pontot. (21:40:12)

90+3
    Sneijder egyenesen Bizot kezébe adja a labdát.

90+2
    Talán utolsó esély a vendégeknél. Sneijder ellen szabálytalankodtak a tizenhatoshoz közel.

90
    A holland játékvezetö 3 percet hosszabbít.

89
    Rasmus Lindgren hagyja el a pályát és helyére Maikel Kieftenbeld érkezik.

88
    Középpen az új játékos Texeirat rúgták fel.

87
    Hazaiak is cserélnek a mai meccsen elöször. A gólszerö Genero Zeefuik jön le és helyére Cesar David Texeira érkezik.

86
    Bos beadása pontatlanul sikeredett , így van Dijk kezébe landol.

84
    Vendég edzö kihasználja utolsó cserelehetöségét is. Imad Najah távozik és Rodnex Sneijder érkezik a pályára.

82
    Jobb oldali beadás csemege Bizotnak.

80
    A hazai Bos lövése távolról nem pontos, kirúgással jöhet van Dijk.

78
    Játékvezetö a sípjába fúj Zeefuik lesröl indult.

77
    Kappelhof beadása ,,nagyszerüen,, sikeredett. Bedobhatnak a vendégek.

76
    Lecsendesültek az indulatok, nyugodtan folytatódik a játék.

74
    A felháborodott Mart Lieder hagyja el a játékteret és helyére Nourdin Boukhari érkezik.

71
    Groningen még minidg megy , de a mostani szöglet nem hozott semmi komolyabbat nekik.

69
    A Groningen gólt szerzett!
    ZEEFUIK GENERO ismét tizenegyesböl értékesített.

68
    Két percel ezelött állt be Guy Ramos és már ki is állították, mert tizenhatoson belül szabálytalankodott Zeefuikkal szemben.

66
    Az elsö csere a meccsen. A vendégek lehozzák Frank van Mosselveldet és helyére érkezik Guy Ramos.

Gólok: 32. Zeefuik Genero (bünt.), 69. Zeefuik Genero (bünt.) - 24. Robert Braber (bünt.)

Lapok:   39. Rasmus Lindgren (GRO) - 61. Henrico Drost (WAA)   68. Guy Ramos (WAA)

FC Groningen: Bizot - Van Dijk, Kwakman, Burnet, Kappelhof - Ajilore, Lindgren(89.Kieftenbeld), Leeuw - Bos, Zeefuik(87.Texeira), Kirm
    RKC Waalwijk: van Dijk - Vann Peppen, Bandjar, Drost, van Mosselveld(66.Ramos) - Mortina, Najah(84.Sneijder), Braber - Chevalier, Lieder(74.Boukhari), Jozefzoon