Avangard Omszk – SZKA Szentpétervár 3:4 (szétlövés után) | Jugra Hanti-Manszijszk – Dinamo Moszkva 4:0 (vége) | Szeversztal Cserepovec – Szalavat Julajev 3:0 (vége)
MHK Szpartak – Lev 0:2 (vége) | HC Dinamo Minszk – AK Barsz Kazany 2:3 (vége)
szétlövés vége
Avangard Omszk
3:4 (2:1, 0:2, 1:0)
SZKA Szentpétervár
péntek 15.02.2013, 13:00 • Arena-Omszk, Omszk • KHL

Ahogy várni lehetett, a főcsoportok éllovasai nem szakadtak meg a győzelemért, de jó volt az iram, és szép gólokat is láttunk.

Az Avangard játékosai a rendes játékidő utolsó perceiben még tudtak egyenlíteni, erre rá is szolgáltak, de a büntetőket nagyon rosszul lőtték, így hazai vereség a vége.

Kaput találó lövések összesített aránya: 37:32 (15:35:16)

65:00
    Az SZKA gólt szerzett!
    A vendégek második büntetőjét PATRICK THORESEN végzi el, egy csellel elküldi a kapust és könnyedén helyez a hálóba! 3:4 Büntetők után az SZKA Szentpétervár nyerte a mérkőzősét.

61:15
    Frolov két lövőcsel után közel a kapuhoz nem lő, oldalra teszi, szerelnek a védők

60:16
    Bjelov és Thoresen áll ki dulakodásért

60:10
    Gyors egymásutánban két lövést is hárít Rämö, a második után kipattanó korongért kisebb közelharc indul

60:01
    A hosszabbítás megkezdődött.

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

Nem sikerült gól nélkül megúszni a vendégeknek ezt a pár percet, hosszabbítás jön.

58:22
    Az Avangard gólt szerzett!
    Már visszakorcsolyázott a kiállított játékos, amikor nem messze a kék vonaltól ANTON BJELOV kapja a korongot, minden mindegy alapon rátűzi, és a rosszul mozduló Jezov mellett a hálóba talál! 3:3 Assziszt: Salmela
    Gólok és gólpasszok: 4. Bjelov (Pervusin), 18. Zaborsky (Frolov), 59. Bjelov (Salmela) - 14. Thoresen (Dallman, Alekszandrov), 22. Kucserjavenko (Varnakov), 37. Dallman (Makarov), 65. Thoresen

Avangard Omszk: Rämö (Rejzvics) - Guszev, Bjelov, Piganovics, Pivtaskin, Pujacs, Salmela, Kalasnyikov - Bumagin, Popov, Perezsogin - D. Szjomin, Zaborsky, A. Frolov - Ivanov, Kalinyin, Kurjanov - Pervusin, Taratuchin, Volkov, Nesztyerov
    SZKA Szentpétervár: Jezov (Ivannikov) - Alexandrov, Dallman, Osipov, Pervisin, Kudinov, Szemjonov, Berdukokv - Martensson, Prucha, Thoresen - Tyihonov, Varnakov, Ramstedt - Panarin, Kucserjavenko, Makarov - Neprjajev, Fjodorov, Artusin, Burdasov

Játékvezetők: Ronn, Olenyin - Raming, Misjur