Fortuna Düsseldorf – SpVgg Greuther Fürth 1:0 (vége) | Bayer Leverkusen – FC Augsburg 2:1 (vége) | Werder Bremen – SC Freiburg 2:3 (vége)
Hamburger SV – Borussia M'gladbach 1:0 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – FC Schalke 04 2:2 (vége) | Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt 3:0 (vége)
Werder Brémy
2:3 (1:1)
SC Freiburg
szombat 16.02.2013, 15:30 • Weserstadion, Bréma • Bundesliga

Izgalmas, küzdelmes mérkőzésen megérdemelt Freiburg győzelmet láthattunk a Bremen ellen.
    Az első tíz perc Werder támadásai után azt gondolhattuk, hogy sima hazai győzelem lesz, de a Freiburg okosan, taktikusan játszott ez után, átvette az irányítást, jogosan szerzett vezetést minden alakalommal, míg a Werdertől csak fellángolásokra futotta pár percig az egyenlítő góloknál.
    A vendégeket dicséret illeti, a hazaiak pedig valószínűleg többre is képesek, csak a fejekben kéne kicsit rendet rakni. (17:28:59)

93
    Arnautovic ismét lesen maradt.

92
    Schmitz szabálytalansága után szabadrúgás a Freiburgnak.
    Flum került helyzetbe a beadásból, de Mielitz fogta a lövését.

91
    Most pedig Arnautovic volt lesen a hazaiak közül.

90
    Három perc a hosszabbítás.

88
    Petersent állították meg lesen.

87
    A vendégek már csak a védekezésre koncentrálnak.

87
    Roseltal helyére érkezett Santini a Freiburgba.

85
    Arnautovic lőtt a kapu mellé 16 ról. Ha gól helyett tetoválásokra játszanák a meccset Ő csak a jobb kezével is simán nyerne. Félelmetes fizimiskájú a fazon!

83
    Schmitz próbálkozott egy beadással a bal szélről, de lecsúszott a lábáról, így könnyen felszabadítottak a védők.

81
    Elia helyén Akpala a Werderben.

81
    Guede helyére érkezett Flum a Freiburg csapatába.

80
    Schuster szabadrúgása a kaputól 5 méterre mellé száll.

78
    Kruse buktatásáért szabadrúgás a Freiburgnak.

77
    Az előbbi szabálytalanságért megítélt szabadrúgást De Bruyne lőtte kapura 30 méterről, de Baumann fogta a labdát.

76
    Makiadi kapott sárgát, mert hátulról megrúgta Fritzet.

75
    De Bruyne végezhet el ismét szögletet, de Baumann fogta a labdát.

74
    Nem lehet unatkozni, Petrersen fejese a kapufán csattant ismét!

73
    Junuzovic helyére Xildirim érkezett a Werderbe.

Kolarics László

Gólok: 39. Petersen, 64. Petersen - 36. Kruse, 52. Caligiuri (bünt.), 71. Ginter

Lapok:   76. Makiadi (FRE)

Werder Brémy: Mielitz - Ignjovski, Schmitz, Fritz, Lukimya - Prodl, Petersen, Junuzovic(73.Yildirim), Elia(81.Akpala) -De Bruyne, Ekici(52.Arnautovic).
    SC Freiburg: Baumann - Ginter, Makiadi, Sorg, Hedenstad(58.Gunter) - Guede(81.Flum), Schuster, Kruse, Diagne - Caligiuri, Rosenthal(87.Santini)

Játékvezetők: P. Sippel - C. Leicher, V. Wezel.