Luton – Millwall 0:3 (vége) | Arsenal FC – Blackburn Rovers 0:1 (vége) | Milton Keynes Dons – Barnsley F.C. 1:3 (vége)
Oldham Athletic – Everton FC 2:2 (vége)
Oldham Athletic
2:2 (1:1)
Everton FC
szombat 16.02.2013, 19:00 • Boundary Park, Oldham • FA Kupa

Izgalomdús végjátékot hozott az Oldham - Everton találkozó, melynek első félidejében még a hazai csapat szerzett vezetést, de a vendégek előbb egyenlíteni tudtak, majd a második játékrészben a vezetést is átvették alsóbb osztályú riválisuktól. Az Oldham azonban nem omlott össze, küzdött, hajtott a csapat, de sokáig csak kihagyott ziccereket ért ez a megalkuvást nem tűrő játék. Aztán a hosszabbítás hosszabbításában, egy utolsó utáni szögletből mégiscsak meglett az egyenlítés, így 2-2 lett a végeredmény, tehát sikerült kiharcolnia az újrajátszást az Oldham együttesének. A Liverpool után átmenetileg az Everton bicskája is beletört a harmadosztály kieső helyén álló csapatba. (21:00:53)

95
    Az Oldham gólt szerzett!
    Elképesztő fordulat! MATT SMITH érkezik és a nagy kavarodásban két méterről a kapuba fejel. Újrajátszás lesz! Az Oldham ismét kisebb csodát művelt!

94
    Újabb szöglet következik.

94
    A hazaiak mindent megtesznek az egyenlítésért. Szöglet, Bouzanis is előre jön.

93
    Időhúzó jelleggel kihasználja utolsó cseréjét az Everton. Jelavic helyére Duffy érkezik.

92
    A vendégek próbálnak kontrázni, de Mirallast lesen találja a labda.

91
    Nagyon nyom az Oldham, nem látszik az osztálykülönbség a két gárda között.

90
    Négy perc a ráadás.

89
    Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki. Bernard kapott remek indítást, mellel maga elé tette a labdát, már csak Howard állt vele szembe, de a csatár nem tudott túljárni a kapus eszén, az ismétlést pedig kiszorított helyzetből az oldalhálóba vágta. Az Everton kapusa óriási bravúrt mutatott be.

88
    Howard kiöklözi a sarokrúgást, majd lehúz egy újabb beadást.

88
    Bernard próbálkozik lövéssel, de a labda Jagielkán megpattanva szögletre vágódik.

86
    Brown hibázott saját tizenhatosának bal oldalánál, de rossz helyre fejelt labdájából nem tudott helyzetet kialakítani az Everton.

85
    Mindkét együttes próbálkozik, de az utolsó passzok rendre rosszak.

82
    Főleg, mivel Jelavic egy remek labda után nem tudta eltalálni a kaput és ígéretes helyzetben fölé lőtt.

82
    Küzd az egyenlítésért a hazai gárda, még korántsem dőlt el ez a mérkőzés.

80
    Hatalmas helyzet az Oldham előtt. Smith tűzött kapura egy lövést 15 méterről. A csatár a jobb alsót célozta, Howard azonban résen volt és bravúrosan védett.