Getafe CF – Real Club Celta de Vigo 3:1 (vége) | Málaga CF – Athletic Bilbao 1:0 (vége) | Granada – Barcelona 1:2 (vége)
CA Osasuna – Real Zaragoza 1:0 (vége)
CA Osasuna
1:0 (1:0)
Real Zaragoza
szombat 16.02.2013, 22:00 • Reyno de Navarra, Pamplona • Primera División

Aki megfogadta a mérkőzés előtti beharangozó jóslatát - kis különbségű hazai siker fog születni - az nem járt rosszul a tippel! (23:55:40)

Kike Sola 4. percben szerzett fejes gólja nagyon fontos három pontot eredményez az Osasuna számára, aki így zsinórban harmadik hazai meccsén nyer 1 góllal.
    Nem volt jó meccs, leginkább a 13 sárga lap miatt marad emlékezetes az összecsapás. A két csapat helyet cserél a tabellán, az Osasuna a 16. a Zaragoza pedig a 17. a spanyol bajnokságban.
    Pintér Ádám nem játszott rosszul ma este

95
    Közben csete-paté a pályán

94
    A hazai kapusé a 13. sárga lap, időhúzásért kapta Fernández

93
    Apono lövése majdnem utat talál a kapuba!

93
    Belevetődnek a legurított labdába, de idő előtt repült ki Nino, övé a 12. sárga

92
    Szabadrúgás veszélyes helyről a Zaragoza javára, talán ez lesz az utolsó esély Pintér Ádámék előtt. Közvetett szabadrúgás lesz

91
    4 perc lesz a hosszabbítás

90
    Újabb szöglet, az Osasuna húzza az időt

89
    Hazai kontra végén Silva inkább tartja a labdát, és kiharcol egy szögletet, ezzel is megy az idő!

84
    Nino ziccerben rosszul lő kapura, így mellé pattog a labdája!

82
    Nem kímélik egymást a játékosok, vajon 22 ember fejezi be a mérkőzést, a választ hamarosan megtudjuk

72
    Roberto ment szögletre, Silva estében próbálta átemelni a Zaragoza kapusát!

72
    Ketté szakadt a pálya, a csapatok egymás hibáiból élnek

71
    Apono szabadrúgását Pintér próbálja meg a levegőben, lábbal kapu felé irányítani, de nem jár sikerrel a magyar hátvéd

71

70
    Hamar elhal az Osasuna kontrája

69
    Roberto kirúgásával folytatódhat a játék, egy hazai akciót követően már kikanyarodott a labda az alapvonalon túlra

65
    Erőlködnek a vendégek, egyenlőre nem sok eredménnyel. Egy hazai kontra végzetes lehet a számukra

58
    Oier marad le Sola beadásáról, ismét centiken múlt a második hazai gól,de Roberto beleért, így szöglet jön!

58
    Egyre nagyobb a feszültség a pályán az idő előre haladtával

57
    Szabadrúgás a vendégeknek, egyre több a szabálytalanság a mérkőzésen

56
    Az eddigi legaktívabb vendég játékos, Rochina lő két ember közül ballal laposan nem sokkal mellé!

55
    A magyar hátvéd lapja már a hetedik sárga a mérkőzésen

54
    Pintér Ádám besárgul, látványosan használta a könyökét egy felugrásnál

53
    Mi marad ki! Sola duplázhatott volna, megelőzi Pintér Ádámot és csak centikkel marad le a beadásról!

Az egyik sárga lapos nem áll vissza: Cejudo helyén Silva áll be

Nagyon gyors hazai gól után az Osasuna törvényszerűen kontrákra rendezkedik be, ez eredményezi a vendégek mezőnyfölényét.
    A 28. percben Carballo játékvezető nagyot hibázott, amikor nem állította ki az utolsó emberként szabálytalankodó Flanot, ám a hazaiak trénere így sem lehet boldog, hiszen 45 perc alatt 4 játékosa is besárgult.
    Pintér Ádám egyenlőre hiba nélkül játszik a Zaragoza védelmében

46
    Apono szöktetését Bertrán füleli le

45
    1 perc lesz a hosszabbítás

45
    A félidő végére zaragozai mezőnyfölényről beszélhetünk

44
    Rochina szabadrúgását Fernández csak kiütni tudja

44
    Szabadrúgás a Zaragozának az ellenfél térfeléről, beívelés várható a vendégektől

38
    Szabadrúgás a Zaragozának, Lolo szabálytalankodik sárga lapot érően. Lehet ívelni

36
    Szabadrúgás az Osasuna javára a Zaragoza térfeléről

36
    Apono fejesét Fernández fogja

35
    Sola nem találja el a labdát, ha kicsit gyorsabb, meg lehetett volna a második gólja

34
    José Mari lő fölé, szeretne a félidő előtt egyenlíteni a vendég Zaragoza

33
    Rochina 13 méterről kapásból kapura pörgeti a labdát, Fernández nagyot véd!

32
    Picit tartja a labdát az Osasuna, nekik tökéletesen megfelel az 1:0, nem siettetik a támadásokat

31
    Az első fél órában kiegyenlített mezőnyjáték zajlik, de egyenlőre egy remek fejessel az Osasuna vezet

30
    Nagyon megköszönhetik a hazaiak a bírónak, hogy még 11 emberük lehet a pályán

29
    Apono bombáz a hazai sorfalba!

28
    Csak sárga lap! Utolsó emberként szabálytalankodik Flano Bienvenuval szemben, ha ez nem piros, akkor mi?! Szabadrúgás 17 méterről!

28
    Pintér szerez labdát

27
    Oier indítása pontatlan, a labda Roberto kezében köt ki

25
    Montanas lapos lövése kerüli el a hazai kaput, de Fernández rajta volt a kísérleten, így ha beljebb menet volna, sem okozott volna problémát

18
    Támadásban a vendégek, az Osasuna átadja a területet, és egyenlőre kontrákra rendezkedik be

12
    Montanés beadására Bienvenu érkezik, szögletre pattan az egyik hátvédről a labda

11
    Les a hazai együttesnél

10
    Dobás a hazaiak javára, kicsit fújnak egyet a csapatok

9
    Rochina esik el a tizenhatoson belül, a bíró nem fúj a sípjába, valószínűleg helyesen döntött

Az Osasuna gólt szerzett!

GÓÓÓL! Vezet az Osasuna! KIKE SOLA remek fejesére hiába vetődik Roberto, nem érheti el a sarokra tartó labdát! A gól Damiá beadásából született!

4
    A fordulóban az alsóházi csapatok javarészt kikaptak, vagyis aki ma itt nyer, nagy lépést tehet előre

3
    Pintér Ádám a védelem tengelyében kapott helyet a vendég együttesben

2
    Tisztáznak a hazaiak

1
    Rochina lövését Fernández tornázza szögletre!

1
    Az Osasuna piros felsőben és kék alsóban, míg a vendég Zaragoza fehér felsőben és kék nadrágban lép pályára

1

Kezdősor:

CA Osasuna: Fernández - Bertrán, Rubén, Flano, Damiá - Lolo, Oier - Cejudo, Nino, Armenteros - Sola

Real Zaragoza: Jiménez - Sapunaru, Pintér, Paredes, Abraham - Apono, Movilla - Rochina, José Mari, Montanés - Bienvenu

Játékvezetők: Carballo - Fernández, Jiménez.

Az esélyeket nézve kis különbségű hazai sikert jósolunk, hiszen az elmúlt időszakban az Osasunának sokkal jobban megy, valamint az elmúlt két hazai mérkőzésükön két kiesési rangadót is egy góllal nyertek meg.
    Ha rápillantunk az oddsokra, valami hasonlót olvashatunk ki a számokból is: Hazai 1.95 Döntetlen 3.30 Vendég 3.40

Kiesési rangadót láthatunk a Primera Division 24. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén, ahol a 17. Osasuna fogadja a 16. Real Zaragoza együttesét.
    A hazaiak eddig 22 pontot szereztek a bajnokságban, amivel 2 pontra vannak a 18. már kieső helytől. Saját stadionjukban nem túl acélosak (4-4-4), habár utolsó két fellépésüket egyaránt megnyerték (Depor 2:1; Celta Vigo 1:0) két rivális csapat ellen.
    A Zaragoza kettővel többet, 24 pontot zsebelt be mindeddig, amivel 4 pontra van a kieső zónától. Idegenben 7. legjobb az együttes a spanyol pontvadászatban (4-2-6), igaz, a legutóbbi három utazásuk alkalmával mindösszesen 1 pontot tudtak hazavinni.
    Formát tekintve az Osasuna felé billen a mérleg nyelve, a csapatok legutóbbi 5 fellépésén a pamplonaiak 8 pontot gyűjtöttek, míg a Zaragoza összesen 2-t.
    Az őszi fordulóban: Zaragoza - Osasuna 3:1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 4. Sola

Lapok:   8. Cejudo (OSS), 28. Flano (OSS), 38. Lolo (OSS), 41. Bertrán (OSS), 78. Oier (OSS), 93. Nino (OSS), 94. Fernández (OSS) - 6. Bienvenu (RZA), 50. José Mari (RZA), 54. Pintér (RZA), 62. Abraham (RZA), 74. Montanes (RZA), 75. Carmona (RZA)

CA Osasuna: Fernández - Bertrán, Rubén, Flano, Damiá(Arribas , 80.) - Lolo, Oier - Cejudo(Silva, szünetben), Nino, Armenteros - Sola(Llorrente, 73.)
    Real Zaragoza: Roberto - Sapunaru, Pintér, Paredes, Abraham - Apono, Movilla(Carmona , 64.) - Rochina(Oriol, 76.), José Mari, Montanés - Bienvenu(Rodri, 68.)

Játékvezetők: Carballo - Fernández, Jiménez

Nézőszám: 19000