KHL
Lokomotiv Jaroslavl – Szeversztal Cserepovec 1:2 (vége) | CSZKA Moszkva – Lev 3:2 (hosszabbítás vége) | Dinamo Moszkva – HC Slovan 5:1 (vége)
SZKA Szentpétervár – Atlant Mityiscsi 1:0 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
SZKA Szentpétervár
1:0 ( 0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Atlant Mityiscsi
szerda 20.02.2013, 16:30 • Jégpalota, Szentpétervár • KHL

A mérk
    Az első összecsapást az otthon játszó SZKA Szentpétervár nyerte a hosszabbításban esett góllal. A mérkőzés képe alapján megérdemelt a győzelem. Ezen az estén az SZKA sokkal többet tett a győzelemért, ami végül össze is jött. De az Atlant is dicséretet érdemel, hiszen a sokkal esélyesebbnek mondott házigazdáktól csak egyetlen góllal kaptak ki.
    (19:13:51)

63:42
    Az SZKA gólt szerzett!

PATRIK THOROSEN a hosszabításban megszerzi a vezetést a hazai csapatnak. Létszámfölényben játszott az SZKA. Egy kapu előtti kavarodást követően, közelről pofozta a korongot a kapuba Thorosen.

Assziszt: Petr Prucha

63:00
    Oleg Jashint (Atlant) állítja ki a játékvezető 2 percre.

62:15
    Varnakov lő kapura, de Galimov véd.

61:35
    A hazaik ellenőrzésük alatt tartják a játékot.

60:56
    Kemény harc a korongért a vendég kapu mögött.

60:09
    A bedobást a hazaiak hozzák el.

60:01
    A hosszabbítás megkezdődött.

Az utolsó harmadban a játék képe nem változott. Főleg a hazaik vezették a támadásokat, de a vendégeknek is volt veszélyes akciója. Meglátjuk mit hoz a hosszabbítás.

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:02
    Elkezdődött az utolsó perc.

58:55
    Már óvatosabban játszanak a felek, lélekben már a hosszabbításra készülnek.

58:27
    A hazaiak kapusa Jezov passzolt pontatlanul, de végül megúszta az SZKA

57:23
    Majorov tartja a korongot a hazaiak kapujánál, azonban a passzára senki nem érkezik pontosan.

56:15
    Martensson lövését védi szépen Galimov.

55:31
    Kiegyenlített küzdelem a jégen. Amelyik csapatnak sikerül betalálni, az már nagy valószínűséggel meg is nyeri a mérkőzést.

54:55
    Les miatt bedobás következik, amit a vendégek nyernek.

54:21
    A kezdeti lendület után visszaesett az Atlant.

53:25
    Nem volt gól, folytatódhat a játék.

53:15
    Majdnem megszerezte a vezetést az SZKA. Miután Galimov védett, a lábáról befelé csorgott a korong, de nem volt egyértelmű, hogy bement-e, ezért a játékvezető visszanézte az esetet.

52:15
    Teljes létszámban a hazaiak.

51:15
    Egy perc maradt hátra a kiállításból.

50:27
    Dyblenko lő kapura, de Jezov védi a lövést.

50:15
    Ivan Neprjajev (SZKA) megy ki két percre.

48:55
    Tichonov becsapta a védőt, de mellé lőtt.

48:36
    Szépen védett a hazai kapus.

47:25
    Hátul tarja a korongot az Atlant, majd megindulnak.

46:04
    Kavarodás Galimov kapujánál, de végül felszabadítanak a vendégek.

45:33
    Reklámszünet.

44:30
    Sokkal dinamikusabban hokiznak a vendégek,az SZKA védekezésre szorul.

43:50
    Glutshov próbálkozott lövéssel, kis híján gól is lett belőle.

42:25
    Afinogenov próbálkozott lövéssel, de az Atlant kapusa Galimov a helyén volt.

41:48
    Aktívabban kezdett az Atlant.

41:15
    Az Atlant szerzett majdnem vezetést egy remek kontrából.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmadban is veszélyesebben jégkorongoztak a hazaiak, azonban a vendégek kontrából néhányszor rendesen ráijesztettek a hazaiakra.

40:00

39:10
    A hazaiak teljesen beszorítják az Atlantot.

36:23
    Varnakov kapott egy remek indítást, de lövésig már nem jutott el.

35:16
    Panarin tartja a korongot az Atlant kapujánál, de végül a passz nem sikerült elég jól.

33:41
    Miután Varnakov kap használható korongot, a palánkhoz nyomják.

32:28
    Az előző Atlant lövésre Tichonov válaszol lövéssel.

31:30
    Engkvist próbálkozott lövéssel, de a korong elakad.

30:15
    Átmenetileg áll a játék.

29:32
    Ignatushkin gyosít fel és húzza meg a szélen.

28:28
    Ramstedt Korcsolyáz el Galimov kapuja mögött, azonban szerelik, így lövésig nem jut el.

27:35
    Teljes létszámban a vendégek.

26:30
    Emberelőnyben a hazaiak, a kapuhoz is szegezik az Atlantot.

25:35
    Aleksey Petrovot (Atlant) állítja ki két percre a játékvezető akasztásért.

24:31
    Fjodorov korcsolyázott el a vendégek kapujánál, majd visszapasszolt
    Burdasov-hoz, de a lövés mellé ment.

23:43
    Kitűnően hokiznak most a vendégek, mintha kicserélték volna őket az első harmadhoz képet.

22:53

21:53
    Egy perc maradt a kiállításból.

20:53
    Martensson (SZKA) megy ki két percre bottal ütésért.

20:01

Az első harmadban ugyan nem született gól, de ezt csak a szerencsének köszönheti az Atlant Mityiscsi. A hazaiak sokkal határozottabbak és kezdeményezőbbek voltak.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:11
    Az Atlant az próbálja kihúzni az első harmadot, a saját harmadában tartja a korongot.

17:45
    Thoresen ereszt meg egy lövést, a korong alig kerüli el a kaput.

17:09
    A SZKA nyerte a bulit.

15:00
    Öt perc maradt az első harmadból, az Atlant-nak eddig szerencséje volt, hogy megúszta kapott gól nélkül.

14:17
    Kucheryavenko szorítja a palánkhoz Jashint.

13:22
    Beszorulnak a vendégek.

12:33
    Chudinov védekezett szépen.

11:20
    Panarin sokáig tartja a korongot a vendégek kapujánál, de lövésig nem jut el.

09:25
    Burdasov hamar átkorcsolyáz az Atlant harmadába, azonban az átadása nem pontos.

08:30
    Teljes látszámban az Atlant, megúszták kapott gól nélkül.

07:30

07:15
    Reklámszünet következik.

06:30
    Az Atlantból Oleg Jashin (Atlant) megy ki két percre.

05:31
    A hazaiak akarta érvényesül a jegen.

04:25
    Kablukov passzolt szépen Glutshov-nak a hazaiak, azonban Jezov szépen védett.

02:45
    Prucha próbálkozott lövéssel, de a kapus a helyén.

01:12
    A szentpéterváriak azonnal a kapuhoz szorítják a vendégeket.

00:01
    A hazaik nyerték az első bulit.

00:01

A KHL jégkorong bajnokságban véget ért az alapszakasz, és február 20-án megkezdődik a rájátszás. Az SZKA Szentpétervár az Atlant Mityiscsi csapatát fogadja a párharc első mérkőzésén. A szenpéterváriak magabiztosan nyerték meg a nyugati főcsoportot, míg az Atlant éppen csak odaért a rájátszást érő nyolcadik helyre, köszönhetően az utolsó fordulók remek hajrájának ( az alapszakasz utolsó öt meccséből négyet megnyert az Atlant).
    Nehéz megjósolni a mérkőzés kimenetelét, de annyi mindenképpen elmondható, hogy a SZKA Szenpétervár a mérkőzés esélyese. Meglepetés lenne, ha nem tudná bezsebelni hazai pályán a győzelmet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 64. Thorosen (Prucha)

SZKA Szentpétervár: Jezov (Kasutin) - Alexandrov, Dallman, Osipov, Pervysin, Semjonov, Chudinov, Berďjukov - Martensson, Thoresen, Prucha - Tichonov, Varnakov, Ramstedt - Panarin, Kucheryavenko, Afinogenov - Neprjajev, Fjodorov, Burdasov
    Atlant Mityiscsi: Galimov (Volkov) - Batyrshin, Rukavishnikov, Vishnevskij, Ozolinsh, Kosmachov, Petrov, Dyblenko, Kadejkin - Glutshov, Kablukov, Koltsov - Engkvist, Majorov, Shevchenko - Michnov, Klimenko, Tochickij - Ignatushkin, Jashin, Shmejlev

Játékvezetők: Belov, Kadjurov - Gordenko, Tomilov