FC Rubin Kazany – Atlético Madrid 0:1 (vége) | S. S. Lazio – Borussia M'gladbach 2:0 (vége) | KRC Genk – VfB Stuttgart 0:2 (vége)
Olympique Lyon – Tottenham Hotspur 1:1 (vége) | CFR Cluj – Internazionale 0:3 (vége) | Metalist Harkov – Newcastle United 0:1 (vége)
FC Dnipro Dnipropetrovsk – FC Basel 1:1 (vége) | Hannover 96 – FK Anzsi Mahacskala 1:1 (vége) | Liverpool F.C. – Zenit 3:1 (vége)
Benfica – Bayer Leverkusen 2:1 (vége) | Girondins Bordeaux – Dynamo Kijev 1:0 (vége) | Chelsea F.C. – AC Sparta Praha 1:1 (vége)
Fenerbahçe – BATE Boriszov 1:0 (vége) | Olympiacos FC – Levante 0:1 (vége) | FCSB – Ajax Amsterdam 2:0 (bűnt. vége)
FC Viktoria Plzen – SSC Napoli 2:0 (vége)
Girondins Bordeaux
1:0 (1:0)
Dynamo Kijev
csütörtök 21.02.2013, 21:05 • Stade Chaban Delmas, Bordeaux • Európa liga

A Kijev minimum a hosszabbításra rászolgált volna, hiszen rengeteg helyzetet alakítottak ki, Carrosso többször csak bravúrral vagy szerencsével tudott hárítani.

Ám a labdarúgást gólokra játsszák és ez a közhely most a Bordeuax-nak kedvezett, mert ha nagy szerencsével is de ők legalább egyet szereztek.

A Dinamo sokat birtokolta a labdát, a helyzeteknél hiányzott az összpontosítás, ez talán annak tudható be, hogy az ukrán bajnokság még nem indult el, talán az éles helyzetek hiánya is okozhatta a vendégek vesztét. (23:07:48)

2:1-es összesítéssel a Bordeaux csapata a továbbjutó!

92
    Ismét Diabaté kever a bal szélen, a túlerő legyűri

91
    Diabaté elindul egy labdával a balösszekötő helyén, cselekbe bocsátkozik a 16-oson belül, szerelik

90
    3 perc a hosszabbítás, ennyi ideje van még a Kijevnek, de nincs bennük átütőerő így a meccs végére

89
    A szöglet veszélytelen

89
    Jarmolenko ível ismét a hosszú sarokra, Ideye egy csel után adna középre, szögletre szerelik

87
    Diabaté kap ígéretes indítást, de kevéssel lesen állt a rúgás pillanatában

Egyre fogy az ukránok ideje, és igazán komoly helyzetük mostanában nem volt

85
    Kettős csere a Bordeaux-nál: lemegy Obraniak, a helyén Plasil, Trémoulinast Maurice-Belay.váltja

83
    Jarmolenko kever a 16-osn belül, majd a hosszú sarokra ível, a védők kifejelik a labdát

82
    Jermolenko ad be élesen a kapu elé jobbról, Ideye marad le róla centikkel

80
    Csere a Kijevnél: lemegy Kranjcar, bejön Garmas.

73
    Jarmolenko jó cselek után lő 15 méterről, Marange fejéről vágódik szögletre a labda

70
    Már csak 20 perce maradt a Kijevnek az egyenlítésre, vajon elég lesz?

70
    Kranjcar csúszik rá Poko lábára, sárgával bűnhődik

68
    Bordeaux akció végén egy hazaadás után Koval jön zavarba, rosszul veszi le a labdát, de még éppen ki tudja vágni Diabaté elől

67
    Taiwo viszi alapvonalig a labdát a balösszekötő helyén a hosszú sarokra ível, ott Haruna ugrik fel, de 20 centivel a kapu mellé fejel

65
    Diabatét kell ápolni a pályán

64

63
    Planus kétségbeesetten szerel szögletre Guszev elől

62
    Diabaté indul meg a jobbösszekötő helyén 18 méterről lő, de 3 méterrel mellé...

57
    Taiwo ível, Ideye csúsztat, Guszev lesen....

A félidő első 10 percében nyomasztó fölényben játszik a Kijev

55
    Szöglettel jön a Dinamo Kijev, Miguel Veloso beadása veszélytelen

52
    Jarmolenko tetszetős összjátékát figyelhetjük Ideyével, a csatár beadását blokkolják a védők

51
    Obraniak fordulásból lő a kaputól 25 méterről, jócskán fölé

49
    Kranjcar ível a kapu elé a jobb oldalról, a védők kifejelik, Jarmolenko kapásból mellé lő

48
    Jarmolenko indul meg a jobb oldalon, a 16-oson belül csinál egy visszacselt, Marange szereli

46
    Guszev kap nagyszerű beívelést, a kaputól 7 méterre átveszi, egy csel után lő, de blokkolnak a védők

46

46
    Ketős cser a Kijevnél a szünetben Mehmedi helyett Ideye folytatja Bezust Guszev váltja a második félidőre.

A félidő nagy részében a Dinamo uralta a játékot, több helyzetük is volt, Carrosso többször bravúrral hárított.

Ahogy ez lenni szokott, egy-két ellentámadás után megszerezte a vezetést a Bordeaux.

Nem kis szerencse kellett a góljukhoz, de ezzel feladták a leckét a Kijevnek, akiknek már két gól kellene a továbbjutáshoz, de a hosszabbításhoz is legalább egy.

Ez talán jó hatással lesz a játékra is, mert eddig nem a legmagasabb színvonalon futballoznak a csapatok.

47
    Taiwo beadását blokkolják a védők

46
    Miguel Veloso szánja el magát lövésre 30 méterről, de messze elkerüli a labda a Bordeaux kapuját

45
    2 perc a hosszabbítás

A Bordeaux gólt szerzett!
    A szöglet megcsúszik az egyik védő fején, majd egy lábról CHEIK DIABATÉ elé pattan a labda aki 5 méterről a bal alsó sarokba lő, Koval hozzáér, de nem tud védeni! 1:0

41
    Obraniak ível a kapu elé, az egyik védő válláról szögletre pattan a labda

40
    Kaseridij durvul, sárgát kap érte

39
    Harunát lökik fel bal oldalon, szabadrúgást ívelnek fel, Taiwo az elkövetője, kifejelik a hazai védők

37
    Carrossót lepi meg egy ívelés, zavarában Jarmolenkóhoz üti a labdát, aki éles szögből lő, de a kapus véd, a lepattanó labdát vetődve gyűjti be Mehmedi elől

35
    Obraniak küzd meg Mihalikkal egy labdáért, bedobás jön a bal oldalról, abból egy beadási kísérlet, felszabadítanak a védők

Az első félóra a Dinamo Kijev egyértelmű fölényét hozta

33
    Taiwo 22 méterről lő kapura, nem sokkal megy fölé a labdája

32
    A szabadrúgást Miguel Veloso csavarja a bal felső sarokra, Carrosso fogja a labdát