FC Rubin Kazany – Atlético Madrid 0:1 (vége) | S. S. Lazio – Borussia M'gladbach 2:0 (vége) | KRC Genk – VfB Stuttgart 0:2 (vége)
Olympique Lyon – Tottenham Hotspur 1:1 (vége) | CFR Cluj – Internazionale 0:3 (vége) | Metalist Harkov – Newcastle United 0:1 (vége)
FC Dnipro Dnipropetrovsk – FC Basel 1:1 (vége) | Hannover 96 – FK Anzsi Mahacskala 1:1 (vége) | Liverpool F.C. – Zenit 3:1 (vége)
Benfica – Bayer Leverkusen 2:1 (vége) | Girondins Bordeaux – Dynamo Kijev 1:0 (vége) | Chelsea F.C. – AC Sparta Praha 1:1 (vége)
Fenerbahçe – BATE Boriszov 1:0 (vége) | Olympiacos FC – Levante 0:1 (vége) | FCSB – Ajax Amsterdam 2:0 (bűnt. vége)
FC Viktoria Plzen – SSC Napoli 2:0 (vége)
Chelsea Football Club
1:1 (0:1)
AC Sparta Praha
csütörtök 21.02.2013, 21:05 • Stamford Bridge • Európa liga

A mérkőzést végigtámadta a Chelsea, mégis a Sparta Praha szerzett vezetést. Több helyzetük volt a londoniaknak, a vendégek leginkább csak kontrából veszélyeztettek. Nem igazán sikerült feltörni a vendégek védelmét, ezért bátran lövöldöztek távolról is a hazaiak.
    A Chelsea már a hosszabbításban szerezte meg az egyenlítő, és egyben továbbjutást érő gólt. Hazard remekül eltalálta a labdát, a vendégek kapusa csak beleérni tudott már abba.
    Mindenesetre nagyon megizzadt a Chelsea, nem könnyen lépte át cseh ellenfelét.
    (23:09:48)

90
    Kweike kap sárga lapot.

90
    2 perc lesz a ráadás.

90
    A másik oldalon Kadlec lőtt mellé.

89
    Ismét Ramires próbálkozik lövéssel, de mellé ment.

88
    Ramires lövést blokkolják.

87
    Matejovsky is megkapja a maga sárga lapját.

86
    Bertrand kap sárgát.

85
    Mata kísérletezik lövéssel, de a védők blokkolják.

84
    A vendégek már ki szeretnék húzni a rendes játkéidőt, a hosszabbításra készülnek.

83
    Prikryl sárgult be, miután kezét érintette a labda.

83
    Körülbelül 28 méterről végezhet el szabadrúgást a Chelsea.

82
    Lafata helyett Kweike a pályán.

82
    Hazard lőtt kapura, de nem sikerült egyenlítenie.

81
    Szabadrúgás a Chelsea javára bal oldalról.

80
    10 perc maradt hátra a találkozóból.

79
    Dobhatnak a hazaiak.

78
    Kicsit kijött a szorításból a vendégcsapat.

75
    Ramires fekszik rá ellenfelére, szabaddal jöhetnek a vendégek.

74
    Ramires 10 méterről lőtt, de nem találta el a kaput.

73
    Bedobással jöhet a hazai csapat.

72
    Kadlec lő kapura, de Cech véd.

71
    Nem tudja feltörni a vendégek védelmét a Chelsea, Ráadásul a Praha kontrái mindig veszélyesek lehetnek.

70
    Rövid időre se sikerül megtartani a Sparta Praha-nak a labdát.

69
    A Chelsea szögletét mezőnybe rúgják a vendégek.

64
    Megszerzett labdából kontrázott gyorsan a vendégcsapat, Matejovsky lövése nem sokkal kerülte el Cech kapuját.

63
    Dobhatnak a vendégek.

62
    A Chelsea már a saját térfelén letámadja a Sparta Praha csapatát.

61
    Nagy a küzdelem a pályán minden egyes labdáért.

60
    Dobhatnak a vendégek a hazai kapunál.

59
    Bedobás után indul meg a Chelsea.

58
    Egy kapu előtti kavarodásban Terry lőtt kapura, de a vendégkapus a szépen védett.

57
    Szabadrúgás a hazaiak javára.

56
    Középen megy a játék, most sok a hiba, a játékosok rosszul passzolnak.

55
    Matej Hybs kap sárga lapot.

55
    Majdnem a szögletzászlótól rúghatott szabadot a Chelsea, de a vendégek kirúgták a labdát.

54
    Mata indult meg balról befelé, de rosszul továbbított.

53
    A vendégek próbálják lassítani a játékot.

52
    Torres vezethette a vendégek kapusára a labdát, de nem tudta átemelni a kapus fölött. Nagy helyzet volt.

51
    Moses engedett el egy löketet, de mellé ment a lövés.

50
    Szabadrúgást követően a vendégek kifejelik a labdát.

49
    A Chelsea kezdi támadóbban a második játékrészt.

48
    Kontrából indulhatott a vendégcsapat, de az indítást a hazaiak lefülelték.

47
    Nagy helyzetet hagyott ki a hazai csapat, miután Ramires lövése a bal kapufán csattant.

46
    a Chelsea kezdte a második félidőt.

46

Az első félidőben jóval többet támadott a Chelsea, mégis a vendégek szereztek vezetést. Jóval támadóbb a hazaiaknak a játéka, a vendégek jobbára csak kontrára rendezkedtek be. A hazaiaknak megvoltak a helyzetek, csak a befejezés hibázott eddig.

45+2
    Semmi nem jön össze Torresnek, bal oldalról beadott labdát fejelte fölé, igaz eléggé szorongatott helyzetből.

45+1
    Bedobással jöhetnek a kékek.

45
    2 percet hosszabbít a játékvezető.

44
    Lafata sárgult be.

44
    Parázs jelenet a vendégkapu előtt, majd jól kontráztak a csehek, de végül Cech kezében a labda.

43
    Mata rúghatott szögletet, de a Sparta Praha kivágta a labdát.

42
    Matejovsky adott be jobb oldalról, de senkinek se volt jó a beadás.

41
    Dobhat a vendégcsapat.

40
    5 perc maradt hátra a mérkőzésből.

39
    Szöglettel jöhet a Chelsea.

38
    Mata egyenlített majdnem. Egy belögybölt labdát gyönyörűen kezelt le, majd bal lábbal a kapu fölé lőtt.

37
    Egy beadásra Torres érkezett, de nem érte el a labdát fejjel.

36
    A kapujához szegezi most a Chelsea a vendégcsapatot.

35
    10 perc maradt hátra az első félidőből.

34
    Eddig közepes az iram a mérkőzésen, sőt talán az első percekben jóval lendületesebb volt.

33
    Folytatódik a játék, kirúgással jöhet a Sparta kapusa.

32
    Áll a játék, a játékvezető kezével lett valami, azt ápolják. Ez is ritka jelenet.

31
    Mezőnyjáték a pályán, minden egyes labdáért nagy a harc.

30

29
    Cech-nek akadt dolga, szépen védett egy lövést.

28
    Az utolsó néhány percben lélegzethez jutott a Sparta Praha, kicsit enyhült a nyomás.

27
    A szögletet ismét kifejelik, jöhet ismét a szöglet.

26
    Szögletet rúghat a vendégcsapat.

25
    Mata lövi felé a szabadot.

24
    Szabadot rúghat a Chelsea, körülbelül 22 méterről.

23
    A vendégek tizenhatosáig szépen passzolnak a hazaiak, de ott már megáll a tudományuk.

22
    Bedobással jöhetnek a hazaiak.

21
    Cech rúgja ki a mezőnybe a labdát.

20
    A Sparta térfelén zajlik a mérkőzés, a vendégek nem sokáig tudják megtartani a labdát.

19
    Kicsit csapkodó, töredezett a játék.

18
    A londoniak a pálya közepén adogatnak.

18
    Érdekesen alakul a mérkőzés, a gól biztosan jót fog tenni a mérkőzésnek.

17
    A Sparta gólt szerzett!

Kadlec kavarta meg belül a védőket, majd okosan az ötösre érkező Lafatához passzolt, aki igazgatás nélkül azonnal a kapuba lőtte a labdát. Szép jelent volt.

15
    Nem sikerült beadni a labdát a Chelsea-nek, pedig volt bent érkező ember.

14
    Torres nagyon aktív a mai estén, már több jó megmozdulása volt.

13
    A vendégek jobbára csak a védekezéssel vannak elfoglalva.

12
    Les miatt jöhet a Chelsea.

11
    Torres robbant be egy jobb oldalról beadott labdára, de az ötösről alig elérve a labdát fölé emelt.

10
    A kezdeti percek után élénkült a Sparta Praha játéka.