FC Rubin Kazany – Atlético Madrid 0:1 (vége) | S. S. Lazio – Borussia M'gladbach 2:0 (vége) | KRC Genk – VfB Stuttgart 0:2 (vége)
Olympique Lyon – Tottenham Hotspur 1:1 (vége) | CFR Cluj – Internazionale 0:3 (vége) | Metalist Harkov – Newcastle United 0:1 (vége)
FC Dnipro Dnipropetrovsk – FC Basel 1:1 (vége) | Hannover 96 – FK Anzsi Mahacskala 1:1 (vége) | Liverpool F.C. – Zenit 3:1 (vége)
Benfica – Bayer Leverkusen 2:1 (vége) | Girondins Bordeaux – Dynamo Kijev 1:0 (vége) | Chelsea F.C. – AC Sparta Praha 1:1 (vége)
Fenerbahçe – BATE Boriszov 1:0 (vége) | Olympiacos FC – Levante 0:1 (vége) | FCSB – Ajax Amsterdam 2:0 (bűnt. vége)
FC Viktoria Plzen – SSC Napoli 2:0 (vége)
Fenerbahce
1:0 (1:0)
BATE Boriszov
csütörtök 21.02.2013, 21:05 • Şükrü Saracoğlu Stadion, Isztambul • Európa liga

A mai estén egy lapokkal tarkított kemény összecsapást láthattunk, nem túl magas színvonallal.
    A BATE hamar emberhátrányba került, ezt kihasználva a Fenerbahce folyamatosan nyomás alatt tartotta őket, aminek egy tizenegyes formájában meg is lett a gyümölcse.
    A második félidőre a hazaiak visszavettek a tempóból, de a vendégek ezt emberhátrányban nem tudták kihasználni.
    Összességében igazságos a hazai győzelem, a 10 kapura lövésükre csak néggyel tudtak válaszolni a vendégek.
    A Fenerbahce ezzel a győzelmével kiharcolta a továbbjutást és bent van a legjobb 16 -ban az Európa Ligában.
    (23:04:57)

95
    Még egy utolsó támadás a vendégektől: Mozolevski azonban szabálytalankodik, szabadrúgás kifelé a hazaiaknak.

94
    Golkan kapott sárgát időhúzásért.

93
    Egy beívelés után Rodionov lövését blokkolták, majd felszabadítottak a hazai védők.

92
    Kuyt egy kontra végén az oldalhálóba lőtte a labdát.

91
    Minden erejét összeszedve támad a BATE.

90
    Öt perc a hosszabbítás.

89
    Selcuk kapott sárgát rossz becsúszásért.

89
    Ismét szöglet a hazaiaknak, de a vendégek ezt is kifejelik.

88
    Kuyt kapott jó kiugratást, de nem tudta elvinni a védője mellett, a beadását pedig már lefülelték a BATE játékosai.

86
    Szöglet a Fenernek, ismét Baroni adja be: Kuyt kézzel ért hozzá a labdához miután levette azt.

85
    A hazaiak körbeadogatták a vendégek tizenhatosát, de nem jutottak előrébb.

84
    Sowot Caner váltotta a hazaiaknál.

83
    Bordachov helyett Mozolevski a BATE Boriszovban.

82
    A beívelés után Hleb már lesen volt, szabadrúgás a hazaiaknak.

81
    Szabadrúgás ismét a vendégeknek a kaputól 30 méterre.

78
    Szabadrúgás a vendégeknek a kezdőkörből, a felívelt labdát kifejelik a védők, majd a kipattanót Aleksievich lőtte volna rá egyből, de blokkolták a lövést.

76
    Webo helyén Semih a pályán a hazaiaknál.

75
    Yobo kapott sárgát rossz becsúszásért.

74
    Yurevich helyett Aleksievich állt be a vendégeknél.

73
    Gonul lába alatt csúszott el egy passz, nem figyelnek eléggé a Fener játékosai.

71
    Szögelől.let a hazaiaknak: Baroni szögletét Yurevich csúsztatta ki a kapu elől.

70
    Webo volt szabálytalan Yurevichel, jöhet a vendégegyüttes.

69
    Bordachov lökte el Gonult, majd ráesett a térdére, így Gonult ápolni kell.

67
    A Fenerbahce túl sok teret enged a BATE-nak, de erre még ráfaraghatnak!

65
    Bordachov lőtt kapura 25 méterről, de Volkan a helyén volt és védett.

64
    Volodko helyére Pavlov állt a vendégeknél.

63
    Olekhnovic kapott sárgát rossz becsúszásért

62
    Baroni szabadrúgását Webo fejelte a kapu mellé 5 méterről.

61
    Ucan helyére Selcuk jött a Fenerbahceba.

61
    Szabadrúgás a hazaiaknak 20 méterrel a kaputól.

59
    A BATE próbálkozik támadni, nem látszik az emberhátrányuk az utóbbi percekben.

57
    Sow ismét lesen volt, az indítást így már át sem vette.

55
    Ucan kapott sárgát nyújtott lábbal becsúszásért.

53
    Áll a játék, mert füstrakétákat lőnek be a pályára. Nem lehet látni kik lövik be a pályára, de nem kellemes meglepetés.
    Két perc után folytatódik a játék.

51
    Majdnem meglett a Fenerbahce második gólja! Baroni előbbi megmozdulása a mérkőzést is eldönthette volna.

51
    Baroni Sow beadásából 12 méterről a keresztlécet tallálta telibe!

50
    Webot találta lesen egy hosszú indítás.

48
    Sow kapott jó labdát, majd a tizenhatos jobb sarkáról rálőtte, de Gorbunov ismét védett.

47
    Bordachov kapott sárgát visszahúzásért.

46
    Hleb passza után a hazai védők egymásra rúgták a labdát, így Rudik elé pattant de ő 13 méterről fölé lőtte. Majdnem megvolt az egyenlítés!

46
    A BAE Boriszov útjára indította a labdát a második félidőben.

46

Az üres stadionban rettenetes hangulatú mérkőzést láthatunk, a két csapat nem túl színvonalas produkcióval szórakoztat bennünket.
    Az előző összecsapáson a Fenerbahce játszott 87 percet emberhátrányban, most a BATE teszi ugyanezt, de csak a 19.perc óta.
    Támadott a hazai csapat végig az első félidőben , de csak egy tizenegyesből lett meg a vezetés, a vendégek pedig a kontrákra építenek, kérdés sikerül-e betalálniuk valahogy a második félidőben.

46
    A Fenerbahce gólt szerzett!

BARONI a kapu közepébe lövi a labdát a tizenegyesből, a balra vetődő Gorbunov mellett.

45
    Gorbunov kapott sárgát Sow buktatásáért.

45
    Tizenegyeshez jut a Fenerbahce!
    Gorbunov az ötös vonalánál kézzel elüti Sowot egy jó indítás után.

43
    Baroni beadását Webo lőtte kapura kapásból, 12 méterről, de fölé ment !

42
    Ucan kapott egy rúgást ismét, szabadrúgás a Fenerbahcenak.

40
    Egy gyors kontrával próbálkoztak a vendégek, de Rodionov lesen volt.

39
    Rodionov buktatta Ulcant, szabadrúgás a hazaiknak. Az előre ívelt labdát kirúgják a vendégvédők.

38
    Az első szöglet a hazaiaknak: Baroni beadását kifejelik a védők.

38
    Sow lőtt éles szögből kapura 10 méterről, Gorbunov védett ismét.

37
    Rodionov is próbálkozott egy lövéssel a másik oldalon, de mellé szállt.

35
    Usan lőtt kapura 25 méterről, de Gorbunov védte a lövését.

34
    Yurevich bátran cselezgetett a saját kapuja előtt, majd kétségbeesetten rúgta el a labdát amikor társi rászóltak.

34
    A mezőnyben folyik a játék, a hazaiak sokat járatják a labdát a középpályán.

32
    Webo rúgta meg Olekhnovicot szerelés után, szabadrúgás a vendégeknek.

30
    Ismét Webo felé egy beadást, de Gorbunov kilépett a kapujából és lehúzta a labdát a levegőből.

28
    Webo koccantotta össze Rudik bokáit, szabadrúgás a vendégeknek a kezdőkörből.

27
    Sow egy beadás után kapura fejelte a labdát, de ismét lesen volt.

25
    Szabadrúgás a vendégeknek jobbról, a tizenhatos sarkától 2 méterre: a beadást senki nem tudja kapura fejelni, kirúgás lesz a vége.

24
    Korkmaz kapott sárgát mert leterítette Rodionovot.

22
    Behúzódik a vendégegyüttes a saját térfelére, a Fener próbálja feltörni őket.

20
    Emberhátrányban a BATE Boriszov, alaposan megnehezítették a saját dolgukat!

19
    Baga pár perccel a sárgája után megint hátulról csúszott be szabálytalanul, villant a második sárga majd a piros lap is számára.

18
    Hleb indította jobb oldalon Volodkot, de hosszú lett a labda, kirúgás a hazaiaknak.

17
    Baga kapott sárgát, mert hátulról buktatta Kuytöt.

16
    A szögletet Demirel fogta a hazaiak kapujánál.

15
    Ismét szabadrúgás a BATE-nak, de Rudik most rárúgta 30-ról, majd egy védő lábáról szögletre pattant.

13
    Sow felé szállt egy jó indítás, de közben már lesen állította meg a játékvezető.

12
    Szabadrúgáshoz jut a BATE 30 méterre a kaputól, de a beívelést a hazai védők kifejelték.

10
    Volodko kapott sárgát rossz becsúszásért.

9
    A hazai csapat igyekszik támadni, de eddig nem találták el a kaput.

7
    Sow kellett , hogy megálljon, mert lesen tartózkodott.

5
    Sow beadását kifejelik a BATE védői, majd Baroni rúgja rá a kipattanót, de mellé megy.

4
    Az üres stadionban rettenetesen nyomott hangulatban játszanak a csapatok.

3
    Sow kapott egyet a sípcsontjára, szabadrúgás a hazaiaknak a kezdőkörből.

2
    Szöglet a BATE javára: a hazai védők kifejelik a labdát

Zárt kapuk mögött játszanak a csapatok mert rendbontás történt a Borussia Mönchengladbach elleni, december 6-i csoporttalálkozón a török csapat stadionjában. Az UEFA minden fellebbezés ellenére jóváhagyta az eltiltást.

1
    A Fenerbahce kezdte az első félidőt.

1

Az Európa Liga legjobb 16-ja közé jutás a tét a mai mérkőzésen.
    A párharc első mérkőzésén 0-0-ás döntetlent játszott a két együttes, de a Fenerbahce már a harmadik perctől emberhátrányban volt Meireles kiállítása után.
    A BATE ezt az emberfórt nem tudta kihasználni, így kemény mérkőzés vár rájuk ma este, forró lesz a hangulat a Şükrü Saracoğlu stadionban.
    A hazaiaknak előny, hogy nem kaptak gólt a múlt héten, így hazai pályán mindenképpen a továbbjutásban bíznak.
    Meglátjuk a BATE Boriszov mennyire bírja majd a török rohamokat!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Már a facebookon is elérhetőek vagyunk: Onlajnok.com
    Lájkolj és nem maradsz le egyetlen mérkőzésről sem!