FC Rubin Kazany – Atlético Madrid 0:1 (vége) | S. S. Lazio – Borussia M'gladbach 2:0 (vége) | KRC Genk – VfB Stuttgart 0:2 (vége)
Olympique Lyon – Tottenham Hotspur 1:1 (vége) | CFR Cluj – Internazionale 0:3 (vége) | Metalist Harkov – Newcastle United 0:1 (vége)
FC Dnipro Dnipropetrovsk – FC Basel 1:1 (vége) | Hannover 96 – FK Anzsi Mahacskala 1:1 (vége) | Liverpool F.C. – Zenit 3:1 (vége)
Benfica – Bayer Leverkusen 2:1 (vége) | Girondins Bordeaux – Dynamo Kijev 1:0 (vége) | Chelsea F.C. – AC Sparta Praha 1:1 (vége)
Fenerbahçe – BATE Boriszov 1:0 (vége) | Olympiacos FC – Levante 0:1 (vége) | FCSB – Ajax Amsterdam 2:0 (bűnt. vége)
FC Viktoria Plzen – SSC Napoli 2:0 (vége)
FC Viktoria Plzen
2:0 (0:0)
SSC Napoli
csütörtök 21.02.2013, 21:05Európa liga

A Viktoria Plzen a párharc első mérkőzésén 3-0-ra verte meg esélyesebbnek tartott olasz ellenfelét. A visszavágó előtt arra lehetett számítani, hogy a Napoli nagy erőket fog mozgósítani azért, hogy gólokat szerezzen és újra esélye legyen a továbbjutás kiharcolására. Ehhez képest a vendégek lassan kezdtek, a gólnélküli első félidőt követően sem tudtak felpörögni, sőt. A csehek szerezték meg a vezetést az 51. percben Kovarik révén, majd a 74. minutumban még Tecl is betalált, kialakítva a 2-0-s végeredményt. A Napoli számára az összesített 5-0-s eredmény az igazán megalázó, a Plzen könnyedén, magabiztosan és megérdemelten jutott tovább. Bárki legyen is a csehek ellenfele a következő fordulóban, nem szabad félvállról vennie ezt a csapatot. (22:59:25)

92
    Mindkét együttes a végső sípszót várja már.

90
    Két perc lesz a ráadás.

90
    A csere előtti percekben a Napoli olyan játékot mutatott, amit egész mérkőzésen kellett volna.

89
    A mérkőzés utolsó cseréje: Stipek érkezik Kolar helyére.

88
    Cavani cselezte be magát jobb oldalon a büntetőterületen belülre, majd megeresztett egy lövést. A Plzen kapusa ezt is fogta.

87
    Insigne a legaktívabb. Ezúttal egy bal oldali beadását kellett lehúznia a hazai kapusnak.

86
    Insigne újra próbálkozott. A tizenhatos bal sarkától húzta befelé a labdát, majd lőtt, Kozacik ezúttal is hárított.

84
    Zuniga passzát Insigne kiszorított helyzetből lőtte kapura, Kozacik szépen védett.

83
    Cserél a hazai együttes: Rajtoral le, Fillo be.

82
    Reznik egy keresztlabda után az ötös jobb sarkáról lőtt hatalmas keresztlécet.

81
    Calaio kapott remek kiugratást, a csatár el is pöccintette a labdát a kimozduló kapus mellett, de a játékszer keresztbe elment a kapu előtt. Talán a legnagyobb Napoli helyzet volt.

79
    A szögletet De Sanctis a mezőnybe üti.

78
    A Plzen végzett el szabadrúgást viszonylag távolról, Horvath mégis kapura tekerte a labdát, amit De Sanctis középen a kapufa alól ütött ki. Szöglettel jöhet a hazai gárda.

76
    Ezúttal Maggio gyűjt be lapot egy belépőért. Nehezen bírják cérnával a vendégek.

74
    A Plzen gólt szerzett!
    Egészen elképesztő, amit a Plzen művel. Egy kontrából indult meg a cseh csapat 4 a 3 ellen, STANISLAV TECL kapta meg a labdát a tizenhatos bal sarkához közel, majd okosan átemelte a játékszert a kapus fölött a hosszúba.

72
    Nincs igazán érdemi játék, a legfontosabb eseményeket a szabálytalanságok és a kakaskodások jelentik.

70
    Darida szorongatta meg Cavanit egy fejpárbajnál, utóbbi pedig fordulásból odaütött a Plzen játékosának. Nem volt súlyos az eset, de a sárga jogos volt Cavaninak.

69
    Ezúttal egy kiugratás sikerült hosszúra, a csatár nem érhette el, Kozacik pedig könnyű szerrel szedte össze a labdát.

68
    Továbbra is az olaszok támadnak többet, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszik.

67
    A csere oka valószínűleg kisebb sérülés lehetett.

66
    Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a vendég együttes: Gamberini helyére Cannavaro áll be.

65
    Jól védekezik a Plzen, egyszerűen nincs helye a Napolinak jól kidolgozni a támadásokat.

63
    Több a szabálytalanság és a reklamálás a pályán, mint az érdemi játék.

62
    A legurított szabadrúgást Cavani lőtte kapu mellé.

61
    Zuniga ellen követnek el szabálytalanságot a hazai térfél bal oldalán. A sértett ezúttal is nehezen viseli el a dolgot, de újabb lap nincs.

60
    De Sanctis fut ki a tizenhatoson kívülre és lábbal tisztáz a kiugrani készülő Tecl elől.

59
    Lesen állít meg egy hazai akciót a játékvezető.

57
    A besárgult Bakos már le is megy a pályáról, helyére Tecl áll be.

55
    Gamberini nem tűrte, hogy Bakos megrúgta, felpattant a földről és elkezdett magyarázni a hazaiak játékosának, majd el is lökte. A sportszerűtlenség jutalma itt is sárga.

55
    Bakos követett el szabálytalanságot, jutalma egy sárgalap.

52
    Azt gondolom nem nagy kockázat kijelenteni, hogy az FC Viktoria Plzen lesz a párharc továbbjutója.

51
    Nem úgy egy perccel később. Egy jobb oldali beadás elszáll a fejek felett, de a túl oldalon, a tizenhatos sarkához közel JAN KOVARIK senkítől sem zavartatva levette a labdát, majd nagy erővel kapura lőtte azt. De Sanctis azonban foghatta volna a lövést, de a karja és a föld között végül a kapuba vánszorgott a labda.

50
    A kontrából veszélyes lövésig jut a Plzen, de De Sanctis kapus a helyén volt.

50
    Ezúttal jól passzolgatott a Napoli, a bal oldali beadás azonban mindenki fölött elszállt.

49
    A meccs ugyanott folytatódik, ahol a felek a szünet előtt abbahagyták. Meglehetősen alacsony az iram.

46
    Valamint Donadelt Cavani váltotta.

46
    Félidőben cserélt a Napoli: Behrami helyére Inler állt be.

46
    A Plzen kezdte ezt a 45 percet.

46

Érkeznek a csapatok a pályára, hamarosan kezdődik a második félidő.

Az első félidőben a Napoli kis fölényben játszott, de igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani az olasz együttes. A Plzen csak annyi energiát fektet ebbe a meccsbe, amennyi háromgólos előnyben szükséges, de még így is a hazaiak előtt adódott a mérkőzés legnagyobb helyzete. Csak a Napolin múlik, hogy milyen lesz a második 45 perc, hiszen ha a vendégek nem pörgetik fel magukat a Viktoria Plzennek ez a 0-0 is tökéletes eredmény lenne a sima továbbjutáshoz.

45
    A beadás veszélytelen, Kassai Viktor pedig nem hosszabbít és lefújja az első játékrészt.

45
    Maggio buktatja Limberskyt a tizenhatos előterében. Jó helyről jöhet szabadrúgással a hazai együttes.

44
    A lapon kívül az elmúlt percek teljesen eseménytelenül teltek.

43
    Donadel kap sárgát visszarántásért. Ha a Napoli jutna tovább, a játékosnak ki kellene hagynia a következő meccset.

40
    A túl oldalon egy hasonló szabadrúgás veszélytelenül pattog ki az alapvonalon.

39
    Egy bal oldali szabadrúgásra mozdult ki jó ütemben Kozacik, aki összeütközött a felugró Maggioval, az ütközést követően pedig az oldalát fájlalta és egy rövid időre a földön is maradt a kapus, de a labdát nem eresztette. A sérülés persze nem komoly.

38
    12-9 a szabálytalanságok aránya.

37
    Insigne lőtt laposan a tizenhatos bal sarkáról. A lövés néhány méterrel mellé ment, ráadásul Kozacik is rajta volt.

36
    Maggio bikázott ki egy labdát a nézők közé a jobb oldalról. Nehéz eldönteni, hogy onnan beadni, vagy lőni szeretett volna.

34
    Nem diktálnak túl nagy tempót a csapatok. A Napoli játszik teljesen meddő fölényben. Összességében a játék képe a hazaiaknak kedvez, akik háromgólos előnyük tudatában könnyedén fociznak.

31
    A Napoli csapatából Behrami kapott sárgát egy elsőre csúnyának tűnő szabálytalanság után. Az ismétlés megmutatta, hogy azért Limbersky is rájátszott az esetre.

28
    A szöglet után egy bal oldalról érkező beadás suhant el keresztbe az ötös vonalán. Két Plzen játékosnak is megvolt az esélye, hogy a kapuba pofozza a labdát. A meccs eddigi legnagyobb helyzete volt.

27
    A túl oldalon Gamberini szeretett volna felszabadítani, de a labda lecsúszott a lábáról, így pedig szöglethez jutott a hazai csapat.

27
    Egy bal oldalról beívelt vendég szabadrúgásra mozdult ki jó ütemben Kozacik, így a Plzen kapusa ki tudta öklözni a veszélyesnek tűnő beadást.

26
    Kisebb szabálytalanságok tarkítják a játékot mind a két oldalon.

24
    A partjelző lesen állította meg az egyik kilépő Napoli játékost. Nagy helyzet közvetlenül nem alakulhatott volna a szituációból, mert túlságosan a bal szélen történt az eset, de egyértelműen nem volt leshelyzet.

22
    De Sanctis gyenge kirúgása borzolta a kedélyeket.

21
    Zuniga forgatta a védőjét a bal oldalon, középre adása pedig Dzemaili elé pattant a tizenhatos vonalán, aki hatalmas lövést eresztett meg, de egy védő belevetette magát a kísérletbe és nagyot blokkolt.

20
    A védők ezúttal is tisztázni tudtak a sarokrúgást követően.

20
    Maggio lő távolról, kísérletét blokkolják, szöglethez jut a vendég együttes.

18
    Komótosan szövögeti támadásait a Napoli. Ha az olasz együttes szeretné kiharcolni a továbbjutást, nem ártana nagyobb sebességre kapcsolni.

16
    A szögletet kifejelték a vendég védők, Zuniga pedig kontrázni próbált, Limbersky azonban szabálytalanul ugyan, de megállította. A Plzen játékosa sárgalapot kapott tettéért.

15
    Gamberini fejel ki szögletre egy jobb oldali beadást.

14
    A szabadrúgás teljesen veszélytelenre sikerült.

13
    Dzemailivel szemben szabálytalankodtak a tizenhatos bal sarkánál. Veszélyes helyen jut szabadrúgáshoz a vendég együttes.

12
    Insigne tekert be egy labdát a bal oldalról, de a társ feje fölött elszállt az ívelés.

9
    Ezúttal Calaio próbálkozott távolról, Kozacikról ezúttal is visszajött a labda, de második szándékból már összeszedte a kapus.

8
    Enyhén szállingózik a hó Plzenben.

6
    Insigne lőtt távolról, az erős lövést Kozacik kapus nem tudta fogni, csak kiütötte a mezőnybe.

5
    Ezúttal Kozacik szedte össze a vendégek felívelését.

4
    Ismét veszélyeztet a Plzen: egy jobb oldali lapos beadásról maradtak le a támadók, pedig remek centerezés volt.

3
    Egy előreíveléssel próbálkozott a Napoli, de a védelem a másik oldalon is a helyén volt.

2
    Az első helyzet a Plzen előtt adódott. A középre passzolt labdát a védők kirúgták, így lövés végül nem lett az akcióból.

1

Kezdősor:

FC Viktoria Plzen: Kozacik – Reznik, Cisovsky, Prochazka, Limbersky - Darida, Horvath - Rajtoral, Kolar, Kovarik - Bakos

SSC Napoli: De Sanctis – Maggio, Gamberini, Rolando, Zuniga - Dzemaili, Donadel, Behrami - Pandev, Calaio, Insigne

A találkozó játékvezetője Kassai Viktor lesz, asszisztensként Erős Gábor és Ring György lengeti majd a zászlót. Alapvonali játékvezetőként Bognár Tamás és Fábián Mihály működik közre, míg a tartalék játékvezető Kispál Róbert lesz.

Marek Hamsík betegség miatt nem utazott el Csehországba a Napoli csapatával, így a kiváló támadó középpályás egészen biztosan nem lép pályára a ma esti mérkőzésen.

Egy héttel ezelőtt a két együttes Nápolyban találkozott egymással, nagy meglepetésre azonban nem az előzetesen esélyesebbnek tartott, otthon játszó Napoli nyerte meg a meccset, hanem a Viktoria Plzen szerzett háromgólos előnyt a visszavágóra.
    A nápolyiak gyengén játszottak akkor az első félidőben, míg a Plzen egyetlen helyzetét kihasználva a 28. percben Darida révén megszerezte a vezetést. A második játékrészben aztán rákapcsoltak a hazaiak, de kidolgozott helyzetek sora maradt ki, Rajtoral pedig a 79. percben büntetett, ezzel már 2-0-ra vezetett a cseh gárda. A kegyelemdöfés a 90. minutumban érkezett, Tecl állította be a 0-3-s végeredményt.
    A Napoli előtt így nem maradt más út a visszavágón, mint megalkuvást nem tűrően támadni és sokszor az ellenfél kapujába találni. A háromgólos hátrány így is szinte ledolgozhatatlannak tűnik. Ismerve a Plzen formáját ez még inkább igaz, a cseheknek ugyanis csak annyit kell tenniük, amit eddig is játszottak, kontrákra berendezkedni, és minden helyzetből gólt szerezni.
    A nagy különbség ellenére izgalmasnak ígérkezik az Európa Liga legjobb 16 csapata közé jutásért folyó mérkőzés, érdemes lesz tehát velünk tartani.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Gólok: 51. Kovarik, 74. Tecl

Lapok:   16. Limbersky (PLZ), 55. Bakos (PLZ) - 31. Behrami (NAP), 43. Donadel (NAP), 55. Gamberini (NAP), 70. Cavani (NAP), 76. Maggio (NAP)

FC Viktoria Plzen: Kozacik – Reznik, Cisovsky, Prochazka, Limbersky - Darida, Horvath - Rajtoral (Fillo, 83.), Kolar (Stipek, 89.), Kovarik - Bakos (Tecl, 56.)
    SSC Napoli: De Sanctis – Maggio, Gamberini (Cannavaro, 66.), Rolando, Zuniga - Dzemaili, Donadel (Cavani, 46.), Behrami (Inler, 46.) - Pandev, Calaio, Insigne

Játékvezetők: Kassai Viktor - Erős Gábor, Ring György

Első meccs: SSC Napoli - FC Viktoria Plzen 0:3