HK Szibir Novoszibirszk – Avangard Omszk 4:1 (vége) | Barisz Asztana – Traktor Cseljabinszk 1:3 (vége) | Szalavat Julajev – Metallurg Magnyitogorszk 4:1 (vége)
Atlant Mityiscsi – SZKA Szentpétervár 1:6 (vége) | Szeversztal Cserepovec – Lokomotiv Jaroslavl 3:2 (hosszabbítás vége) | Lev – CSZKA Moszkva 1:2 (vége)
HC Slovan – Dinamo Moszkva 2:3 (vége)
HK Szibir Novoszibirszk
4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Avangard Omszk
hétfő 25.02.2013, 13:00 • Szibir, Novosibirsk • KHL

Nagy meglepetést okozott a Novoszibirszk csapata, mivel háromgólos győzelmet aratott esélyesebb ellenfelével szemben. A hazaiak tehát kihasználták a lehetőséget, így 2:1-re alakul a párosítás a HK Szibir Novoszibirszk javára. Érdekes lesz a folytatás.

Köszönöm a figyelmüket! (15:25:01)

60:00

59:30
    Még emberelőnyben a hazaiak.

59:11
    Visszajön a jégre 1-1 játékos mindkét csapatból.

59:00
    Megkezdődik az utolsó perc.

58:00
    Két perc van hátra a harmadból, valószínű a mérkőzésből is.

57:33
    Belov (Avangard) gáncsolás miatt ül majd két percig.

57:11
    Shumakov (Szibir) is kénytelen két percet ülni durvaság miatt.

57:11
    Kuparinen (Avangard) durvaságért ül két percet.

56:36
    Időkérés: HK Szibir Novoszibirszk.

56:36
    A Novoszibirszk gólt szerzett!

ARTYOM VOROSHILO eldönti a mérkőzést! Immáron 3 gól a vendégek hátránya!

Gólpassz: Stepan Sannikov

56:16
    Kegészültek a csapatok.

55:15
    4 a 4 ellen a jégen.

54:16
    Frolov (Avangard) is kiáll két percre, szintén durvaság miatt.

54:16
    Ignatovich (Szibir) áll ki két percre durvaságért.

53:30
    Kézben tartja a mérkőzést a HK Szibir Novoszibirszk csapata.

52:57
    Lesállás a Novoszibirszk oldalán.

51:10
    Túlütés a vendégcsapat oldalán.

50:00
    Tíz perc va hátra a harmadik harmadból, valamit kell találniuk a vendégeknek.

49:45
    Aktívabbak a Szibir játékosai.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 2. Kopeikin (Krivonozhkin), 14. Kudroc (Kopeikin), 48. Kudroc (Romanov), 57. Voroshilo (Sannikov) - 5. Pervushin

HK Szibir Novoszibirszk: Glass - Alexeyev, Kutuzov, Kudroc, Kulda, Zaitsev, Ignatovich, Karavayev - Drugov, Enlund, Romanov - Nikulin Krivonozhkin, Kopeikin - Gubin, Shumakov, Sannikov - Voroshilo, Fyodorov, Kononenko
    Avangard Omszk: Rämo - Valentenko, Belov, Pivtsakin, Salmela, Lyamin, Pujacs, Kalashnikov - Popov, Perezhogin, Kuryanov - Zaborsky, Syomin, Frolov - Taratukhin, Volkov, Ivanov - Zherebtsov, Pervushin, Kuparinen

Játékvezetők: Vasilev, Olenin - Raming, Misyur.