HK Szibir Novoszibirszk – Avangard Omszk 4:1 (vége) | Barisz Asztana – Traktor Cseljabinszk 1:3 (vége) | Szalavat Julajev – Metallurg Magnyitogorszk 4:1 (vége)
Atlant Mityiscsi – SZKA Szentpétervár 1:6 (vége) | Szeversztal Cserepovec – Lokomotiv Jaroslavl 3:2 (hosszabbítás vége) | Lev – CSZKA Moszkva 1:2 (vége)
HC Slovan – Dinamo Moszkva 2:3 (vége)
Barisz Asztana
1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Traktor Cseljabinszk
hétfő 25.02.2013, 14:00 • Sportpalota Kazahstan, Astana • KHL

A párharc harmadik összecsapását megérdemelten nyerte meg a vendégcsapat. Sokkal szervezetebben, dinamikusabban játszottak, mint a hazai csapat.
    Összesítésben azonban még mindig a Barisz vezet 2:1-re. Kíváncsian várjuk a folytatást. (16:17:08)

60:00

59:03
    Lesre korcsolyázott Fadejev, buli következik.

58:00
    Két perc maradt a végéig, itt már nem lesz nagy változás.

57:16
    Teljes létszámban a vendégek. Nem sikerült a hazaiaknak a felzárkózás.

56:15
    Upper lőtt kapura, de Gernett összeszedte a korongot.

55:16
    Belovot (Traktor) állítja ki a játékvezető ütésért.

55:00
    Öt perc maradt hátra a mérkőzésből.

54:15
    Fadejev lőtt kapura, de nem sikerült a felzárkózás.

53:50
    A bedobást a hazaiak hozzák el.

52:15
    Kicsit leült a mérkőzés az utolsó percekre. Mintha a hazaiak már feladták volna ezt a mérkőzést.

51:23
    Jeremejevnek volt ismét dolga, megdolgoztatják a vendégek rendesen a hazaiak kapusát.

48:12
    Jeremejev kapujához lőtték be a vendégek a korongot, de a helyzetből végül nem lett gól.

47:34
    Jól tartják az előnyt a vendégek, sőt inkább ők veszélyeztetnek.

46:38
    Reklámszünet következik.

45:33
    Kuznecov eresztett el egy lövést, de elkerülte Jeremejev kapuját.

44:43
    Egymás után vezetik a támadást a csapatok, de igazi helyzet nélkül eddig.

43:29
    Teljes létszámban a csapatok.

42:25
    Négy-négy ellen a jégen, fel is gyorsult még jobban a játék.

41:29
    Troschinsky (Barisz) is megkapja a maga 4 percét a verekedésért.

Gólok és gólpasszok: 16. Pudenko, 22. Vasilchenko (Jakutsenja) - 13. Panov (Kuznyecov), 37. Dugin (Karpov)

Barisz Asztana: Jeremejev (Poluektov) – Muchangalijev, Troschinsky, Hutchinson, Novopshshin, Fadejev, Grigorjev, Savchenko, Litvinenko – Spiridonov, Solarjov, Rachmanov – Rudenko, Upper, Starchenko – Dawes, Bochenski, Boyd – Krasnoslobocev, Alexandrov, Poliščuk.
    Traktor Cseljabinszk: Garnett (Fokin) – Vasilchenko, Belov, Rjabjkin, Quint, Katichev, Razin, Sinin – Kontiola, Jakutsenja, Panov – Chistov, Bulis, Kuznecov – Antipov, Nishushkin, Dugin – Popov, Glinkin, Karpov.