HK Szibir Novoszibirszk – Avangard Omszk 2:5 (vége) | Szalavat Julajev – Metallurg Magnyitogorszk 2:3 (vége) | Barisz Asztana – Traktor Cseljabinszk 2:3 (vége)
Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk – AK Barsz Kazany 2:3 (hosszabbítás vége)
HK Szibir Novoszibirszk
2:5 (0:0, 2:3, 0:2)
Avangard Omszk
kedd 26.02.2013, 13:00 • Szibir, Novosibirsk • KHL

Megérdemelten nyerte meg a mérkőzést az Avangard. A mai meccsen sokkal többet tettek a győzelemért, sokkal aktívabbak voltak a pályán.
    A Szibir játéka némiképp meglepő, hazai pályán gyenge teljesítményt nyújtottak. Szurkolóik joggal lehetnek dühösek. Hogy ezt a fiaskót feledtessék, a párharc következő összecsapásán sokkal jobban kell játszaniuk.
    Köszönöm a figyelmüket. (15:19:38)

60:00

59:51
    Nesterov (Avangard) kap 2 perces büntetést durva játék miatt.

59:51
    Romanov (Szibir) megy ki két percre akasztásért.

58:10
    Az Avangard gólt szerzett!

Egy vendégtámadás után az Avangard eldöntötte a találkozót. PAVLO VALENTENKO lőhetett viszonylag szabadon, miután a hazaiak nem sáncoltak kellően. A jól eltalált lövést Glass nem védhedte.

Assziszt: Anton Kurjanov, Alexander Popov

58:02
    Pervushin lőtt kapura, de Glass védett.

57:14
    Teljes létszámban a hazaiak.

56:14
    Egy perc eltelt a kiállításból. A vendégeknek már nem sürgős, a hazaiak meg emberhátrányban nem tudnak támadást kezdeményezni.

55:14
    Krivonozhkin (Szibir) kap két perces büntetést bottal ütésért.

54:32

Góllá érett a vendégek fölénye. ANDRIJ IVANOV lőtt messziről, pontosan kilőve a felsőt.

53:15
    A hazaiak játéka igen vérszegény a harmadik harmadban.

52:30
    Nikulin tört be a vendégek harmadába, de lövésig már nem jutott el.

51:27
    Buli után támadhatott az Avangard, majd ugyanebből a támadásból helyzet alakult ki, de az eredmény nem változott.

50:03
    Annak ellenére, hogy a hazaiak vannak hátrányba, mégis az Avangard aktívabb, több támadást vezet. És veszélyesebbek is kapura.

49:15
    Perezhogin lőtt kapura, de Glass jól zárta a szöget.

48:05
    Egy vendégtámadás után Popov próbálkozott lövéssel, de az eredmény nem változott.

47:04
    A buli után a vendégek hozzák el a korongot.

46:04
    Reklámszünet következik.

45:33
    Csapkodó és harcos a játék ezekben a percekben. Helyzetig egyik csapat sem jut el.

44:43
    Folyamatos most a játék, a csapatok felváltva támadnak, de lövésig nem igazán jutnak el.

43:45
    Gólszerzési lehetőség volt a vendégek előtt, de végül megúszták a hazaiak.

42:25
    A hazaiak lövik be a korongot az Avangard harmadába, de nincs érkező ember.

41:29
    Az első két harmadhoz képest kicsit kényelmesen kezdődött a harmadik harmad.

40:10
    A vendégek jönnek a bulit követően.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Változatos, eseményekben gazdag második harmadot láthattunk sok góllal. A játék kiegyenlített a pályán, talán egy picit a vendégek aktívabbak, majd közvetlenül a harmad vége előtt a vezetést is megszerezték. Jó kis hoki a jégen...
    Maradjanak velünk.

40:00

39:41

ANTON KURYANOV szerzett vezetést a vendégeknek, miután egy félfordulattal a kapuba lőtt. Glass nem sokat láthatott az esetből.

Assziszt: Alexander Perezhogin

37:39

Egyenlítettek a vendégek egy szép összjátékot követően. KIRILL LYAMIN lőtt pontosan, miután Zaborskytól kapott egy jó passzt. Nem volt könnyű lövés, de szépen megoldotta a vendégek játékosa.

Assziszt: Tomas Zaborsky, Dimitrij Syomin.

36:09
    A Novosibirsk gólt szerzett!

ARTJOM VOROSILOV szerzett korongot, miután a vendégek utolsó játékosának ügyetlenkedését kihasználta, innen már egyedül vihette kapura a korongot, és megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Ramo nem védhette a lövést.

35:50
    Teljes létszámmal a vendégek.

34:50
    Egy perc maradt hátra a kiállításból. A hazaiak járatják a korongot az Avangard kapujánál, de egy kontrából megindulnak a vendégek, amelyből nem sok híján gól született.

33:50
    Pivtsakin ( Avangard) kap két perces büntetést, durva játékért.

32:30
    Bedobás következik.

31:20
    A csapatok teljes létszámmal a pályán.

31:15
    Zaborsky szedett össze egy lecsorgó korongot, majd csinált egy jó cselt, de a lövése már nem sikerült.

30:30
    Popov lő kapura, de lövése elkerülte a hazai kaput.

29:06
    Perezhogin (Avangard) két perces büntetést kap, miután színészkedett egy sort.

29:04
    Kudroc (Szibir) kap két perces büntetést.

27:37

Egy szép összjátékot követően egyenlítettek a hazaiak. ALEXANDER NIKULIN kapott kitűnő passzt, és azonnal a vendégek kapujába lőtt. Ramo nem tudott hárítani.

Assziszt: Alexej Kopejkin

25:35
    A vendégek sokkal aktívabban játszottak eddig, ami végül meg is hozta a gyümölcsét.

24:41
    Teljes létszámban a pályán a vendégek.

24:19

Emberhátrányban lőttek gólt a vendégek. Egy kontrából indultak meg, majd szélről Frolov a középen álló DIMITRIJ SYOMINHOZ passzolt, aki nem hibázott. Glass kapus nem tehet a gólról.

Assziszt: Alexander Frolov

22:37
    Nesterov (Avangard) kap két perces büntetést, miután csúnyán felvágta a hazaiak játékosát.

21:53
    Két játékos összeakaszkodik, de a játékvezető szétválasztja őket.

21:10
    A vendégek kezdik aktívabban a második harmadot.

20:10
    A vendégek hozták el a bedobást.

20:01

Az első 20 percben kiegyenlített volt a játék a pályán. A vendégek egy hajszállal jobban kezdtek, de a Szibir , ha lassan is, de fokozatosan belelendült a játékba. A legnagyobb helyzet hazai oldalon maradt ki közvetlenül a harmad végén, így akár a vezetést is megszerezhette volna a Szibir. Hamarosan jön a folytatás.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:00
    Egy perc maradt hátra az első harmadból.

18:40
    Nagy helyzet maradt ki. Romanov vezethette egyedül a korongot a vendégek kapusára, de a lövést végül Ramo bravúrral védte.

17:24
    Teljes létszámban a vendégek.

16:18
    A hazaiak beszorítják a vendégeket, csak a védekezéssel van elfoglalva az Avangard.

15:24
    Lyamin (Avangard) kap két perces büntetést ütésért.

14:59
    Teljes létszámban a Szibir, kivédekezte az emberhátrányt a hazai csapat.

13:59
    Egy perc eltelt a kiállításból, a játék a hazai kapunál.

12:59
    Krivonozhkin (Szibir) kap két perces büntetést ütésért.

12:58
    A hazaiak kapujánál a korong, az Avangard jól megmozgatja a hazai játékosokat, majd Popov lő, de nem születik gól.

12:15
    Kiegyenlített a játék, a csapatok felváltva támadnak.

11:16
    Sannikov lő kapura, de a vendégek kapusa szépen véd, majd kontrából megindul az Avangard, Zaborsky fejezi be az akciót lövéssel, de az eredmény nem változik.

10:11
    Bedobás a vendégek kapujánál.

09:25
    Volkov korcsolyáz be a hazaiak harmadába, de a hazaiak lelopják ütőjéről a korongot.

08:20
    Bedobás a hazaiak kapujánál.

07:40
    A vendégek sokkal aktívabbak a mérkőzés elején.

06:39

05:45
    Ramo véd, miután a vendégek kapuja előtti kavarodást követően,a hazaiak kapura lövik a korongot.

05:04
    Teljes létszámban a hazaiak, kivédekezték az emberhátrányt.

04:04
    Egy perc maradt hátra a kiállításból, a játék A Szibir harmadában folyik.

03:04
    Vorosilo (Szibir) kap két perces büntetést veszélyes játékért.

01:58
    Glass kapust tesztelik a vendégek egy lövéssel, de a hazai portás véd.

01:12
    Az Avangard kezdi jobban a mérkőzést, kezdeményezőbbek.

00:54
    Rögtön a mérkőzés elején kis kakaskodás a pályán.

00:03
    Az első buli után a vendégek jönnek.

00:01

Kezdősor:

HK Szibir Novoszibirszk: Glass (Gaiduchenko) – Alexeyev, Kutuzov, Kulda, Kudroc, Zaitsev, Ignatovich, Karavajev – Enlund, Drugov, Romanov – Kopeikin, Nikulin, Krivonozhkin – Shumakov, Sannikov, Gubin – Shitkov, Fyodorov, Belokon, Vorošilo.

Avangard Omszk: Ramo (Reizhvik) – Valentenko, Belov, Salmela, Pivtsakin, Lyamin, Pujacs, Kalashnikov – Kuryanov, Popov, Perezhogin – Syomin, Zaborsky, Frolov - Taratukhin, Volkov, Ivanov – Zherbecov, Pervushin, Kuparinen, Nesterov.

Játékvezetők: Vasilyev, Olenin – Raming, Misyur.

A KHL rájátszásának negyedik körében Szibir Novoszibirszk - Avangard Omszk mérkőzést követhetünk figyelemmel. Az eddig lejátszott három mérkőzés eredménye 2:1 a Szibir javára. Ezt akár meglepetésnek is mondhatjuk, hiszen az alapszakaszt az Avangard a második, míg a Szibir a hetedik helyen zárta.
    Ha a negyedik meccset hozza a hazai csapat, akkor már az omszkiak
    nagyon nehéz helyzetben lesznek. Pontosan ezért várhatjuk, hogy a vendégek mindent el fognak követni, hogy egalizálják a jelenlegi hátrányukat. Talán nem túlzás azt mondani, hogy egy végletekig
    kiélezett, izgalmas meccset fogunk majd látni.
    Kérem tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 28. Nikulin (Kopeikin), 37. Vorosilov - 25. Syomin (Frolov), 38. Lyamin (Zaborsky, Syomin), 40. Kuryanov, 55. Ivanov, 59. Valentenko (Kuryanov, Popov)

Játékvezetők: Vasilyev, Olenin – Raming, Misyur