Fehérvár – Vác FC 0:0 (tör.) | Győr – Budapest Honvéd FC 2:0 (vége)
2:0 (0:0)
Budapest Honvéd FC
szerda 27.02.2013, 18:00 • ETO Park, Győr • Magyar Kupa

A GYŐRI ETO FC 3:0-ás összesítéssel jutott a Magyar Kupa elődöntőjébe.

A Honvéd jól kezdte a mérkőzést, egy nagy helyzete is volt, de az ETO átvette az irányítást, és az első félidő végén már ők játszottak veszélyesebben, ekkor ráadásul a Honvéd megfogyatkozott, ami rányomta a bélyegét a további játékra.

A második félidőben a Győr nem játszott igazán jól, a sok szabálytalanság, és az ezt követő sárga lapok tarkították inkább a játékot.

A Honvéd második kiállítása - amely jogos volt - már mindent eldöntött,haarosan jött is az ETO vezető gólja, és a 76. percben Kamber fejes gólja már mindent eldöntött.

A végén még egy kiállítást követően 8-ra fogyatkozott a Honvéd létszáma, de ez már a mérkőzés hangulatán és az utána maradt szájízen kívül mást nem befolyásolt.

A Győri ETO FC így csatlakozott a negyeddöntők másik három továbbjutójához, a Videotonhoz, a Debrecenhez és a Vasashoz.

Az elődöntők sorsolásának időpontja: 2013. március 3.

90
    Völgyi pörget ki középről egy labdát Vargának, nem éri el a csatár.

89
    Vernes ível egy szabadrúgást a kapu mögé...

88
    Varga lő a bal oldalról 28 méterre a kaputól, Kemenes könnyedén véd

87
    Strestik 25 méterről zúdít nagy lövést Kemenes kapujára, kevéssel megy csak fölé a labda!

80
    Andric ad be szenzációsan, Trajkovic 8 méterről fejel kapura, Kemenes bravúrral üti szögletre a labdát

79
    Lanzafame könyöklésért kap sárgát

78
    Andric ad vissza egy labdát Koltainak, aki trükkösen, sarokkal adja tovább lövésre, felszabadítanak a védők

Összesítésben 3:0 az állás, eldőlt minden, a Honvédot már csak a szíve viszi előre.

76
    Az ETO gólt szerzett!
    Strestik ad be mintaszerűen a bal oldalról a kapu elé, DJORDJE KAMBER érkezik remekül és az ötös vonaláról fejel a rövid felső sarokba! Kemenes most sem háríthatott. 2:0