Fehérvár – Vác FC 0:0 (tör.) | Győr – Budapest Honvéd FC 2:0 (vége)
2:0 (0:0)
Budapest Honvéd FC
szerda 27.02.2013, 18:00 • ETO Park, Győr • Magyar Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Győri ETO FC 1:0-ra tudott győzni a Budapest Honvéd otthonában, így jó esélyekkel várja a mai visszavágót.

A gólt 11-esből Tarmo Kink, az ETO-ba pár hete visszatért, Angliát is megjárt középpályás szerezte, az egyenlítésért ezt megtehette volna Lanzafame is 90. percben, de ő kihagyta a büntetőt.

Az első mérkőzést a rendkívül kedvezőtlen időjárás miatt műfüvön rendezték, ma erre már nem lesz szükség, így várhatóan szép számú közönség előtt játszhatnak az ETO-parkban a csapatok.

Patinás párharcról van szó, hiszen az ETO négyszer, A Honvéd pedig hétszer nyerte meg a sorozatot.1964-ben a két csapat már játszott kupadöntőt is, akkor a későbbi mesteredző, és szövetségi kapitány, Komora Imre góljával 1:0-ra nyert a Honvéd.

2009-ben újra a döntőben találkoztak, és a két meccsen eldőlő párharcban ismét a fővárosiak bizonyultak jobbnak, az egyetlen gólt Abraham szerezte.

A következő kiírásban szintén a nyolc között találkozott a két csapat, akkor a kispesti 1:1-es döntetlen után idegenben tudott 1:0-ra győzni a Honvéd, így harcolva ki a továbbjutást.

Ez alapján nem nagyon várhatunk gólzáporos mérkőzést, ennek viszont ellentmond, hogy az ősz folyamán az ETO-park közönsége általában gólokban gazdag mérkőzéseket láthatott, mind a kupa-, mind a bajnoki meccseken.

A két csapat győri mérlegét vizsgálva azt láthatjuk, hogy Honvéd az elmúlt két évben bajnoki és Liga-kupa mérkőzésen is le tudta győzni az ETO-t, így egyáltalán nem tekinthetjük lefutottnak a továbbjutást.

1

1
    Az első támadást az ETO vezeti, de visszaszorulnak a saját térfelükre

2
    Lanzafame-ot szabálytalanul állítják meg 20 méterre a győri kaputól

3
    Ivancsics lövi a szabadrúgást, a sorfalról lepattan, kis kavarodás után King 10 méterről mellé lő

8
    Hidi szerez labdát a saját térfelének közepén, megindul, de szerelik a védők mielőtt beadhatna

9
    Kamber egy bedobás után továbbfejelt labdát a 16-oson belül fordulásból lő a kapu mellé 2 méterrel

10
    KIng jó cselek után indít, de lesen áll Lanzafame

11
    Délczeg az összefejelés után még szédeleg, le kell cserélni, a helyén Vernes játszik

13
    Völgyi kap nagyszerű labdát a bal szélen, a beadását kifejelik a védők, Vernes fekszabadít

Egyelőre elég sok az átadási ill. technikai hiba mindkét csapatnál

15
    Völgy ível be egy szabadrúgást a jobb oldalról, Lipták fordul rá a lefejelt labdát, blokkolják a védők

15
    Pátkai taktikai szabálytalanság ér sárgát

17
    Vernes jó labdát ad Ivancsicsnak, aki 14 méterről lő, Sztevanovics bravúrral hárítja, a kipattanót Diarra csavarja rá, a kapus ezt már könnyedén fogja

20
    Völgyi jó labdájával Varga indul, visszahúzós csel után lő, Hidi blokkolja

21
    Kronaveter ível be a vonal mellől egy szabadrúgást, Lanzafame kezéről pattan le, újra szabadrúgás

22
    Kronaveter ezt is a sorfalba rúgja, utána Völgyi jó csel után lő 28 méterről, elmegy a jobb felső mellett

34
    Ivancsics beadás-szerű lövésébe érnek bele fejjel a Honvéd-támadók, fölé megy a labda

Az első félóra végére az ETO átvette az irányítást

36
    Völgyi ad be szögletet balról, Kronaveter továbbfejeli, Had 7 méterről kapásból lő - magasan fölé

41
    Lanzafame ível szabadrúgást a kapu elé, a túloldalról Ivancsicsnak adnak jó labdát, nem jó a lövése

42
    Alcibiade Koltaival szabálytalan a pálya közepén, ő is sárgát kap

43
    Völgyi nagyon kellemetlenül megpattanó 25 méteres lövését fogja üggyel-bajjal Kemenes

45
    1 perc a hosszabbítás

47
    Völgyi beadását Lovric fejeli szögletre, az újabb beadást a rövid saroknál blokkolják

Agilisan kezdett a Honvéd, nem tudott játékba jönni az ETO az első 20 percben, az első nagy helyzet is a vendégek előtt adódott, Ivancsics lövését bravúrral védte a hazai kapus.

Szép lassan átvette az irányítást az ETO, de ígéretes helyzetbe nem tudtak kerülni, egy veszélyes Völgy-lövést leszámítva kaput sem nagyon találtak.

A játékvezető 7 sárgalapot osztott ki, a legutóbbi kiállítást ért, mert az már Diarra második figyelmeztetése volt, és elég jogtalannak tűnt, de a vendégek emberhátrányban kezdik a második félidőt.

A játék képe alapján lett volna esélye a Honvédnak, hogy kiharcolja a hosszabbítást hátrányban azonban ez már nem lesz könnyű.

46

45 perce maradt a Honvédnak, hogy változtasson az eredményen

51
    Koltai jó labdát ad Kinknek a 16-oson belül, lövésre adna vissza a csatár, lekapcsolják a védők

52
    Csere a Győrnél: lemegy Kronaveter, bejön Trajkovics.

55
    Csere a Győri ETO-nál: lemegy Pátkai, bejön Strestik.

61
    Csere a Honvédnál: lemegy King, bejön Martinez.

62
    Kink csúsztat meg egy bedobást, Varga kapásból tenné kapura, de kevéssel fölé megy a labda

64
    Kink próbálkozik cselekkel a jobb szélen, szerelik

64
    Koltai a 16-oson belül kap egy ajándék labdát, kapura tereli 7 méterről, de Kemenes véd

65
    Középen lépne ki Trajkovics a kaputól 40 méterre, Ignjatovic lerántja utolsó emberként, piros lapot kap!

Kettős emberhátrányban nagyon nehéz dolga lesz a Honvédnak

65
    Csere a Honvédnál: lemegy Ivancsics, bejön Zivanovics.

Az ETO gólt szerzett!
    A szabadrúgást VÖLGYI DÁNIEL a szétrebbenő sorfal tagjai között csavarja a bal sarokba, Kemenes nem háríthatott! 1:0

Összesítésben 2:0-ra vezet a Győr, innen nem nagyon van visszaút a Honvéd számára

72
    Koltai lő 22 méterről kevéssel a jobb felső sarok mellé/fölé

74
    Csere a Győri ETO-nál: lemegy Kink, bejön Andric.

76
    Strestik ad be mintaszerűen a bal oldalról a kapu elé, DJORDJE KAMBER érkezik remekül és az ötös vonaláról fejel a rövid felső sarokba! Kemenes most sem háríthatott. 2:0

Összesítésben 3:0 az állás, eldőlt minden, a Honvédot már csak a szíve viszi előre.

78
    Andric ad vissza egy labdát Koltainak, aki trükkösen, sarokkal adja tovább lövésre, felszabadítanak a védők

79
    Lanzafame könyöklésért kap sárgát

80
    Andric ad be szenzációsan, Trajkovic 8 méterről fejel kapura, Kemenes bravúrral üti szögletre a labdát