Fehérvár – Vác FC 0:0 (tör.) | Győr – Budapest Honvéd FC 2:0 (vége)
2:0 (0:0)
Budapest Honvéd FC
szerda 27.02.2013, 18:00 • ETO Park, Győr • Magyar Kupa

A GYŐRI ETO FC 3:0-ás összesítéssel jutott a Magyar Kupa elődöntőjébe.

A Honvéd jól kezdte a mérkőzést, egy nagy helyzete is volt, de az ETO átvette az irányítást, és az első félidő végén már ők játszottak veszélyesebben, ekkor ráadásul a Honvéd megfogyatkozott, ami rányomta a bélyegét a további játékra.

A második félidőben a Győr nem játszott igazán jól, a sok szabálytalanság, és az ezt követő sárga lapok tarkították inkább a játékot.

A Honvéd második kiállítása - amely jogos volt - már mindent eldöntött,haarosan jött is az ETO vezető gólja, és a 76. percben Kamber fejes gólja már mindent eldöntött.

A végén még egy kiállítást követően 8-ra fogyatkozott a Honvéd létszáma, de ez már a mérkőzés hangulatán és az utána maradt szájízen kívül mást nem befolyásolt.

A Győri ETO FC így csatlakozott a negyeddöntők másik három továbbjutójához, a Videotonhoz, a Debrecenhez és a Vasashoz.

Az elődöntők sorsolásának időpontja: 2013. március 3.

90
    Völgyi pörget ki középről egy labdát Vargának, nem éri el a csatár.

89
    Vernes ível egy szabadrúgást a kapu mögé...

88
    Varga lő a bal oldalról 28 méterre a kaputól, Kemenes könnyedén véd

87
    Strestik 25 méterről zúdít nagy lövést Kemenes kapujára, kevéssel megy csak fölé a labda!

80
    Andric ad be szenzációsan, Trajkovic 8 méterről fejel kapura, Kemenes bravúrral üti szögletre a labdát

79
    Lanzafame könyöklésért kap sárgát

78
    Andric ad vissza egy labdát Koltainak, aki trükkösen, sarokkal adja tovább lövésre, felszabadítanak a védők

Összesítésben 3:0 az állás, eldőlt minden, a Honvédot már csak a szíve viszi előre.

76
    Az ETO gólt szerzett!
    Strestik ad be mintaszerűen a bal oldalról a kapu elé, DJORDJE KAMBER érkezik remekül és az ötös vonaláról fejel a rövid felső sarokba! Kemenes most sem háríthatott. 2:0

74
    Csere a Győri ETO-nál: lemegy Kink, bejön Andric.

72
    Koltai lő 22 méterről kevéssel a jobb felső sarok mellé/fölé

Összesítésben 2:0-ra vezet a Győr, innen nem nagyon van visszaút a Honvéd számára

69
    A szabadrúgást VÖLGYI DÁNIEL a szétrebbenő sorfal tagjai között csavarja a bal sarokba, Kemenes nem háríthatott! 1:0

65
    Csere a Honvédnál: lemegy Ivancsics, bejön Zivanovics.

Kettős emberhátrányban nagyon nehéz dolga lesz a Honvédnak

65
    Középen lépne ki Trajkovics a kaputól 40 méterre, Ignjatovic lerántja utolsó emberként, piros lapot kap!

64
    Koltai a 16-oson belül kap egy ajándék labdát, kapura tereli 7 méterről, de Kemenes véd

64
    Kink próbálkozik cselekkel a jobb szélen, szerelik

62
    Kink csúsztat meg egy bedobást, Varga kapásból tenné kapura, de kevéssel fölé megy a labda

61
    Csere a Honvédnál: lemegy King, bejön Martinez.

55
    Csere a Győri ETO-nál: lemegy Pátkai, bejön Strestik.

52
    Csere a Győrnél: lemegy Kronaveter, bejön Trajkovics.

51
    Koltai jó labdát ad Kinknek a 16-oson belül, lövésre adna vissza a csatár, lekapcsolják a védők

Hidi kevéssel lő a jobb felső sarok mellé úgy 22 méterről

45 perce maradt a Honvédnak, hogy változtasson az eredményen

46

Agilisan kezdett a Honvéd, nem tudott játékba jönni az ETO az első 20 percben, az első nagy helyzet is a vendégek előtt adódott, Ivancsics lövését bravúrral védte a hazai kapus.

Szép lassan átvette az irányítást az ETO, de ígéretes helyzetbe nem tudtak kerülni, egy veszélyes Völgy-lövést leszámítva kaput sem nagyon találtak.

A játékvezető 7 sárgalapot osztott ki, a legutóbbi kiállítást ért, mert az már Diarra második figyelmeztetése volt, és elég jogtalannak tűnt, de a vendégek emberhátrányban kezdik a második félidőt.

A játék képe alapján lett volna esélye a Honvédnak, hogy kiharcolja a hosszabbítást hátrányban azonban ez már nem lesz könnyű.

47
    Völgyi beadását Lovric fejeli szögletre, az újabb beadást a rövid saroknál blokkolják

45
    1 perc a hosszabbítás

43
    Völgyi nagyon kellemetlenül megpattanó 25 méteres lövését fogja üggyel-bajjal Kemenes

42
    Alcibiade Koltaival szabálytalan a pálya közepén, ő is sárgát kap

41
    Lanzafame ível szabadrúgást a kapu elé, a túloldalról Ivancsicsnak adnak jó labdát, nem jó a lövése

36
    Völgyi ad be szögletet balról, Kronaveter továbbfejeli, Had 7 méterről kapásból lő - magasan fölé

Az első félóra végére az ETO átvette az irányítást

34
    Ivancsics beadás-szerű lövésébe érnek bele fejjel a Honvéd-támadók, fölé megy a labda

22
    Kronaveter ezt is a sorfalba rúgja, utána Völgyi jó csel után lő 28 méterről, elmegy a jobb felső mellett

21
    Kronaveter ível be a vonal mellől egy szabadrúgást, Lanzafame kezéről pattan le, újra szabadrúgás

20
    Völgyi jó labdájával Varga indul, visszahúzós csel után lő, Hidi blokkolja

17
    Vernes jó labdát ad Ivancsicsnak, aki 14 méterről lő, Sztevanovics bravúrral hárítja, a kipattanót Diarra csavarja rá, a kapus ezt már könnyedén fogja

15
    Pátkai taktikai szabálytalanság ér sárgát

15
    Völgy ível be egy szabadrúgást a jobb oldalról, Lipták fordul rá a lefejelt labdát, blokkolják a védők

Egyelőre elég sok az átadási ill. technikai hiba mindkét csapatnál

13
    Völgyi kap nagyszerű labdát a bal szélen, a beadását kifejelik a védők, Vernes fekszabadít

11
    Délczeg az összefejelés után még szédeleg, le kell cserélni, a helyén Vernes játszik

10
    KIng jó cselek után indít, de lesen áll Lanzafame

9
    Kamber egy bedobás után továbbfejelt labdát a 16-oson belül fordulásból lő a kapu mellé 2 méterrel

8
    Hidi szerez labdát a saját térfelének közepén, megindul, de szerelik a védők mielőtt beadhatna

3
    Ivancsics lövi a szabadrúgást, a sorfalról lepattan, kis kavarodás után King 10 méterről mellé lő

2
    Lanzafame-ot szabálytalanul állítják meg 20 méterre a győri kaputól

1
    Az első támadást az ETO vezeti, de visszaszorulnak a saját térfelükre

1

A Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Győri ETO FC 1:0-ra tudott győzni a Budapest Honvéd otthonában, így jó esélyekkel várja a mai visszavágót.

A gólt 11-esből Tarmo Kink, az ETO-ba pár hete visszatért, Angliát is megjárt középpályás szerezte, az egyenlítésért ezt megtehette volna Lanzafame is 90. percben, de ő kihagyta a büntetőt.

Az első mérkőzést a rendkívül kedvezőtlen időjárás miatt műfüvön rendezték, ma erre már nem lesz szükség, így várhatóan szép számú közönség előtt játszhatnak az ETO-parkban a csapatok.

Patinás párharcról van szó, hiszen az ETO négyszer, A Honvéd pedig hétszer nyerte meg a sorozatot.1964-ben a két csapat már játszott kupadöntőt is, akkor a későbbi mesteredző, és szövetségi kapitány, Komora Imre góljával 1:0-ra nyert a Honvéd.

2009-ben újra a döntőben találkoztak, és a két meccsen eldőlő párharcban ismét a fővárosiak bizonyultak jobbnak, az egyetlen gólt Abraham szerezte.

A következő kiírásban szintén a nyolc között találkozott a két csapat, akkor a kispesti 1:1-es döntetlen után idegenben tudott 1:0-ra győzni a Honvéd, így harcolva ki a továbbjutást.

Ez alapján nem nagyon várhatunk gólzáporos mérkőzést, ennek viszont ellentmond, hogy az ősz folyamán az ETO-park közönsége általában gólokban gazdag mérkőzéseket láthatott, mind a kupa-, mind a bajnoki meccseken.

A két csapat győri mérlegét vizsgálva azt láthatjuk, hogy Honvéd az elmúlt két évben bajnoki és Liga-kupa mérkőzésen is le tudta győzni az ETO-t, így egyáltalán nem tekinthetjük lefutottnak a továbbjutást.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Gólok: 69. Völgyi, 76. Kamber

Lapok:   15. Pátkai (ETO), 26. Lipták (ETO), 85. Svec (ETO) - 24. Diarra (HON), 31. Baráth (HON), 42. Alcibiade (HON), 44. King (HON), 79. Lanzafame (HON)   45. Diarra (HON), 65. Ignjatovic (HON), 85. Lanzafame (HON)

ETO FC Győr: Sztevanovics - Svec, Had, Lipták, Völgyi - Pátkai (55. Strestik), Kamber, Kronaveter (52. Trajkovics) Kink (74. Andric)- Koltai, Varga R.
    Vezetőedző: Pintér Attila

Budapest Honvéd FC: Kemenes - Baráth, Lovric, Ignjatovic, Alcibiade - King (61 Martinez), Hidi, Diarra, Ivancsics (65. Zivanovics) - Délczeg (11. Vernes), Lanzafame
    Vezetőedző: Marco Rossi

Játékvezetők: Bognár Tamás - Lémon Oszkár, Takács Gábor